انتخاب امن ترین صرافی رمز ارزی

امنیت صرافی‌های رمز ارزی نکته مهمی است و نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. شما نمی‌توانید فقط به صرف اینکه یک صرافی معتبر و بزرگ است، نسبت به امنیت آن اعتماد داشته باشید و باید قبل از هر چیز امن ‌ترین صرافی را با توجه به ویژگی ‌های آن انتخاب کنید. در این مقاله نکاتی آورده شده است که با کمک آن‌ها می‌توانید یک صرافی امن را برای کار خود انتخاب کنید.

0 190

۱.چرا نمی‌توانیم به طور کامل به صرافی ها اعتماد کنیم؟

اگرچه ممکن است که شعارهای صرافی های ارز رمزنگاری شده وسوسه انگیز باشد و حتی تجارب کاربران دیگر نشان دهد که صرافی شما، یک صرافی معتبر و قابل اطمینان است، اما شما باید حواس خود را جمع کنید و امن‌ترین صرافی را انتخاب کنید. در طی هشت سال گذشته ۳۱ صرافی رمز ارزی هک شده است و حدود ۱/۳ میلیارد دلار به سرقت رفته است.

ممکن است فکر کنید که برخی از بزرگ‌ترین صرافی ها از لحاظ حجم معاملاتی ( به طور مثال صرافی بایننس بالاترین رتبه در سایت CoinMarketCap را داراست) ، به دلیل آنکه در میان اعضای جامعه کریپتو محبوب هستند، جز ایمن ترین صرافی ها هم محسوب می‌شوند.

با این حال به گفته کوین تلگراف، زمانی که گزارش ICORating در اکتبر سال ۲۰۱۸ منتشر شد، بر اساس الزامات مورد نیاز، از جمله امنیت برنامه نویسی و حفاظت از کاربران، نمره بایننس‌‌ به میزان قابل ملاحظه ای پایین بود و ۶۳ از ۱۰۰ بود.

این گزارش نشان داد که ۴۱ درصد از ۱۰۰ صرافی مورد بررسی قرار گرفته “به کاربران خود اجازه می‌دهند که کلمات عبور بسیار ساده که کمتر از ۸ کاراکتر طول دارند. به این معناست که این پلتفرم ها اهمیت کمی برای امنیت کاربران خود قائل هستند و ریسک هک شدن کاربران بالاتر می‌رود.

به طور کلی، این گزارش نتیجه گیری کرد که هیچ کس به طور کامل از دارایی های رمزنگاری شده خود محافظت نمی‌کند، بنابراین در دارایی‌های قابل اعتماد سرمایه‌گذاری کنید و سبد سرمایه‌گذاری خود را با دارایی‌های متنوع پر کنید و یک صرافی رمز ارزی خوب انتخاب کنید.

۲.چگونه یک صرافی خوب را انتخاب کنیم؟متخصصان چه می‌گویند؟

نوع ذخیره سازی که صرافی از آن استفاده می‌کند، کیف پول اینترنتی است، پس فقط هنگامی پول خود را در آن‌ها قرار دهید که نیاز به معامله ارز داشته باشید.

ارزش یادگیری این موضوع از درس‌های سختی است که علاقمندان به رمز ارز آن را از طریق تجربه برخی از هک‌های سال گذشته آموخته اند.

Mt.Gox دو مرتبه یکی در سال ۲۰۱۱ و یک بار در سال ۲۰۱۴ هک شد و در مجموع ۸۵۰۰۰۰ بیت کوین در آخرین حمله از دست داد، که در آن زمان تقریبا ۷ درصد از کل مجموع بیت کوین ها بود که در آن ارزشی معادل ۴۸۰ میلیون دلار داشت.

امروزه ارزش این مقدار بیت کوین به بیش از ۴/۵ میلیارد دلار می‌رسد. این صرافی در سال ۲۰۱۳ تقریبا ۸۰ درصد معاملات بیت کوین را مدیریت می‌کرد و نشان داد که حتی بزرگ‌ترین صرافی ها هم می‌تواند آسیب پذیر باشند. در مورد Mt.Gox یک سیستم کامپیوتری ویروسی در باز کردن مسیر برای حملات هکری مقصر شناخته شد. کارشناسان در تلگراف گفتند:که بهترین روش برای سرمایه‌گذارانی که نگران موارد امنیتی هستند، انتخاب یک صرافی است که از کمک حسابرسان قابل اعتماد، که وقت خود را به دنبال نقض در یک سیستم صرف می‌کنند، استفاده می‌کند، بنابراین به دنبال یک صرافی باشید که از ذخیره‌سازی سرد استفاده می‌کند. این به آن معناست که صرافی دارایی‌های شما را در یک فضای بدون اتصال به اینترنت ذخیره می‌کند و میزان سکه‌هایی که در کیف پول های گرم نگهداری می‌شود، به حداقل رسانده است.

رمز‌عبور خود را سخت و پیچیده انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که قبل از آنکه تراکنش شما به صورت کامل انجام شود، موارد امنیتی متعددی وجود دارد.

۳.از چه مراحلی می‌توانیم برای تامین امنیت بیشتر استفاده کنیم؟

تعدادی از صرافی ها هنگام پردازش تراکنش ها، از یک تاخیر زمانی استفاده می‌کنند که آنها را قادر می سازد تا فعالیت های جعلی را به صورت دستی بررسی کنند. اگرچه ممکن است منتظر ماندن برای تسویه حساب ناخوشایند باشد، اما کارشناسان می‌گویند که بیشتر کاربران باید تمایل داشته باشند تا به جای از دست دادن دارایی‌هایشان در انتظار پرداخت وجه بمانند و آن را تحمل کنند چرا که احتمال دارد تراکنش آن‌ها فورا و ناخواسته به یک هکر حریص تحویل داده شود. همچنین مهم است که لایه‌های امنیتی که صرافی ارائه می‌دهد در نظر گرفت و تمهیداتی نیز به منظور کشف تراکنش های مشکوک به کار گرفته شوند. این بدان معناست که باید از فعال بودن احراز هویت دو عاملی و این موضوع که رمزتان به انداره کافی پیچیده است، اطمینان حاصل کرد.

۴. صرافی ارزهای رمزنگاری شده برای تقویت امنیت چه‌کاری انجام میدهد؟

پلتفرم هایی که بیشتر در مورد امنیت آگاه هستند، تلاش می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که هر یک و یا تمامی معاملات مورد نظر شما، با سیستم مطابقات داشته باشد.این می‌تواند به این معنا باشد که ادرس IP که برای تکمیل تراکنش ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، با جزئیات مورد استفاده شما مطابقت داشته باشد. تایید پرداخت با ایمیل و هم‌چنین استفاده از کارت نقدی کریپتو نیز رایج است. این ابزار خاص ،بسیار سودمند است و سرقت دارایی های شما از فاصله بسیار دور را سخت تر می‌کند.

برخی از صرافی های رمز ارزی مانند (International Digital Currency Markets (IDCM برای کمک به تلاش‌های امنیتی خود از هوش مصنوعی کمک می‌گیرند و از تکنولوژی استفاده می‌کنند تا به طور مداوم شبکه را به منظور کشف فعالیت‌های مشکوک نظارت کنند. این شرکت می‌گوید که از استانداردهای امنیتی بانک ها برای محافظت مشتریان در برابر هکرها استفاده می‌شود.

۵.آیا ترس از عدم امنیت از رسیدن به هدف اصلی جلوگیری می‌کند؟

می‌توان گفت که متخصصان بر این باورند که‌ موانع دیگری وجود دارد که صنعت باید آن‌ها را حل کند.

آندرو وانگ، شریک مدیریتی IDCM می‌گویند دنیای کریپتو هنوز در دوران کودکی خود است تا آن‌جا که حداقل ۳ سال طول می‌کشد تا بحران های شروع سلطه خود را پشت سر بگذارند.

او معتقد است که این بحران ها به دلیل مسایل مربوط به مقیاس پذیری است که استفاده از آن را برای تازه کارها دشوار می‌سازد.

آقای وونگ، یک معامله کننده سابق JP مورگان معتقد است که در آینده چک های KYC سختگیرانه تری برای صرافی های متمرکز معرفی خواهد شد، به نظرم این قضیه زیانی برای پیشرفت این صنعت نخواهد داشت..

او گفت: قانون گذاری ارزهای رمزنگاری شده، تا زمانی که باعث خفه کردن نوآوری آن ها نشود، امری ضروری و مثبت است. اطمینان یکی از مزیت های اصلی قانون گذاری است.

۶.چگونه می‌توانم مطمئن باشم که صرافی حقیقت را گفته است؟

اقدامات از کلمات بسیار مهم‌تر است بنابراین نگاهی به آنچه که صرافی ها برای محافظت از هک و حفظ سیستم عامل های خود انجام داده‌اند، بسیار مهم است.

بسیاری از پلتفرم‌ها به طور منظم خود را به وسیله شرکت های گوناگون مورد حسابرسی قرار می‌دهند و این شرکت ها نیز نتیجه یافته های خورد را اعلام می‌کنند و آسیب‌پذیری هایی که پیدا کرده‌اند، افشا می‌کنند. صرافی های معتبر نتایج این حسابرسی را به طور کامل منتشر می‌کند و اینکار شما را قادر می‌سازد تا نقاط قوت و ضعف خود و قدم‌هایی که آن‌ها برای حل همه چیز در نظر گرفته‌اند ببینید.

برخی پلتفرم ها نیز پاداشی به هکر‌های( کلاه سفید ) ارائه می‌دهند تا نقص های امنیتی را در سیستم هایشان کشف کنند و آنها را از بین ببرند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.