امید آشیش بیرلا، از مدیریت ریپل، به بازار کریپتو علی رغم شکست‌های پیاپی

آشیش بیرلا (Asheesh Birla) معاون ارشد مدیریت محصول ریپل در مصاحبه‌‌ای با رسانه PCMag، درباره مکانیزم رمز ارزها گفت. ما شاهد این بوده‌‌ایم که ریپل همیشه در مسیر خود برای ساخت محصولات غیرمتمرکز مانند xRapid، xCurrent، xVisa، RippleNet و … قرار داشته است. آشیش در طول این گفتگو به بیان تفاوت‌‌های مابین رمز ارز و بلاکچین می‌‌پردازد. او حرف‌‌هایش را با صبحت درباره مقررات رمز ارزها، هدف پرداخت‌‌های برون مرزی ریپل و آینده‌‌‌‌ اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز شروع کرد.

0 148

عامل قیمت ریپل

از زمانی که بازار نزولی شروع شد، چندین بار بین XRP و ETH نزاع درگرفت. سخنان آشیش با طرح پرسشی درباره عواملی که بر قیمت فعالیت‌‌های روزانه‌‌ی ریپل تاثیر می‌‌گذارد شروع شد. او گفت آن‌‌ها به جای نگاه به شرایط بلندمدت بازار به عامل روزانه قیمت نگاه می‌‌کنند. او به عنوان مدیر ریپل، به پروژه‌‌های دیگر توصیه می‌‌کند که باید به جای در نظر گرفتن نوسان روزانه بازار، به برنامه بلندمدت نگاه کنند.

او توضیح می‌‌دهد که: «این سومین شکست من در بازار کریپتو است و آشفته‌‌ام هم نکرده است. طرف دیگر قضیه این است که گاهی شکست می‌‌خورید و همه‌‌ی کسانی را که بر حل مسائل واقعی و استفاده‌‌های موردی تمرکز ندارند بیرون می‌‌کشید. و فکر می‌‌کنم که شرکت‌‌های زیادی را خواهید دید که از این حوزه پا پس می‌‌کشند».

پروژه‌‌های بلاکچین به احتمال زیاد روی Google Sheet ساخته می‌‌شوند

او عمیقا باور دارد که حجم نقدینگی باعث می‌‌شود اپلیکیشن دیجیتال قابل‌‌توجه شود. او در طول گفتگو درباره‌‌ی جدا کردن سکه‌‌ها از این تکنولوژی درباره شرکت‌‌های بلاکچین‌‌ توضیح می‌‌دهد که کلید بلاکچین‌‌ ارائه‌‌ی تجربه‌‌ی بهتر است و توصیه می‌‌کند که اگر این کار صورت نگیرد از بلاکچین‌‌ استفاد نکنید. او علاوه بر این استدلال می‌‌کند که برخی از پروژه‌‌هایی که ادعا می‌‌کنند مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین‌‌ هستند، روی آن فعالیت نمی‌‌کنند. پروژه‌‌هایی مانند گردشگری بلاکچین‌‌ به عنوان Google Sheet ظاهر می‌‌شوند و یک پایگاه داده غیرمتمرکز بلاکچین‌‌ نیستند.

خب این بخش خسته‌‌کننده‌‌ی کار است. وقتی قیمت‌‌ها بالا می‌‌روند مردم از آن به عنوان بازاریابی استفاده کرده تا تامین مالی شده یا از شر سکه‌‌هایشان خلاص شوند.

او در پاسخ به پرسش‌‌هایی درباره بلاکچین‌‌ فراتر از Google Sheets و پایگاه داده و نظر او درباره‌‌ی اپلیکیشن بلاکچین‌‌ ریپل با استفاده‌‌ی گسترده، به کارمزدهایی که بانک شهر، JP Morgan و HSBC برای تراکنش‌‌های برون‌‌مرزی گرفته می‌‌شود اشاره کرد. او تاکید کرد که تکنولوژی زیرساختی ریپل می‌‌تواند بدون کسر و بدون نیاز به مجوز در خارج از مرزها هم کار کند با سخنانش از بانک‌‌ها انتقاد کرد:

امروزه اگر می‌‌توانید پول را به بیرون از مرزها انتقال دهید، دارید به بانک‌‌ شهر، جی‌‌‌‌پی مورگان و HSBC اعتماد می‌‌کنید. این سه بانک کنترل بیشتر جریان وجوه برون‌‌مرزی را در اختیار دارند. شما مستقیم یا غیرمستقیم برای انتقال پول از طرف شما به این سه نهاد اعتماد کنید و هرچقدر هم که بخواهند از شما کارمزد دریافت می‌‌کنند.

از این منظر، آسیای شرقی با قوانین نرم‌‌تری که دارد، ارزش و پتانسیل تکنولوژی بلاکچین‌‌ را می‌‌دانند. او رشد بلاکچین‌‌ را با روندی که تلفن‌‌های همراه داشتند مقایسه کرد. او علاوه بر این اشاره کرد که ما به جای تکنولوژی سیمی دهه‌‌ی ۱۹۵۰ SWIFT، می‌‌خواهیم از بلاکچین‌‌ استفاده کنیم. فارغ از این، طبق گفته‌‌ آشیش ۸۰ درصد از ترافیک تبادل از آسیا می‌‌آید که به نظر او نشان‌‌گر سه چیز است:

  • قانون‌‌گذاران دوستانه‌‌تر برخورد می‌‌کنند
  • تولید ناخالص ملی در اقتصاد سالانه ۷-۸ درصد است
  • از طریق پرداخت‌‌های موبایلی از پول نقد به سمت پول دیجیتالی حرکت می‌‌کنند

ریپل بر کشورهایی مثل هند تمرکز دارد تا بتواند به راحتی انتقال‌‌های بانکی برون‌‌مرزی انجام دهد. بر همین اساس گروه قانون‌‌گذاری ریپل در حال کار تنگاتنگ برای ساختن چیزی است که هندی‌‌ها بتوانند در آن حساب بانکی خود را مستقیما از طریق تلفن همراهشان متصل کرده و به آن دسترسی داشته باشند. ریپل علاوه بر این قصد دارد در هند قانون‌‌گذاران را درباره اصول و پتانسیل‌‌های تکنولوژی بلاکچین‌‌ برای انتقال پول آموزش دهد.

ریپل در سال ۲۰۱۹ شرکت‌‌هایی را که اپلیکیشن‌‌هایی بر XRP بسازند، به دقت تحلیل می‌‌کند. او به چند شرکتی که از دفتر کل ریپل نیرو گرفته‌‌اند اشاره می‌‌کند که از جمله موارد مقابل را می‌‌توان نام برد؛ Ripple برای پرداخت‌‌های برون‌‌مرزی، Coil با استفاده از دفتر کل XRP برای ریزپرداخت‌‌‌‌ها، Omni با استفاده از دفتر کل XRP برای اجاره و ذخیره‌‌سازی.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.