امضای قرارداد میان IOTA و Jaguar Land Rover

شرکت انگلیسی جگوار لند رور (Jaguar Land Rover) با همکاری IOTA در حال آزمایش فناوری کیف پول هوشمند‎یست که رانندگان را به کسب درآمد کریپتو در حین رانندگی تشویق می‎کند. در این فناوری، رانندگان در ازای به اشتراک گذاری اطلاعات مفید جاده‎ای نظیر تراکم ترافیک یا چاله‎ها و دست اندازهای معابر، از طریق صرافی توکن پاداش دریافت می‎کنند.

0 96

شرکت انگلیسی جگوار لند رور (Jaguar Land Rover) با همکاری IOTA در حال تشکیل تیمی از متخصصان با هدف ایجاد نوآوری‎ست که رمز ارز ها را مورد توجه همگان قرار می‏دهد.

جگوار در حال آزمایش فناوری کیف پول هوشمندی‎ست که رانندگان را به کسب درآمد کریپتو در حین رانندگی تشویق می‎کند. بنظر می‎رسد که این فناوری، تحقق رویای رانندگان پر رفت و آمد باشد. در این فناوری، رانندگان در ازای به اشتراک گذاری اطلاعات مفید جاده‎ای نظیر تراکم ترافیک یا چاله‎ها و دست اندازهای معابر، از طریق صرافی توکن پاداش دریافت می‎کنند. این درصورتی‎ست که انتشار اطلاعات لحظه‎ای شما در جاده‎ها برایتان اهمیتی (از لحاظ حفظ حریم خصوصی) نداشته باشد چرا که این اطلاعات به “شرکت‎های مسیریابی یا مقامات محلی گزارش می‎شود”. این هزینه‎ایست که شما به منظور هدایت وسایل نقلیه دیگر و کاهش ترافیک و آلودگی هوا، پرداخت می‎کنید تا دیگران به لطف اطلاع رسانی شما مسیر دیگری را برای پیمودن اتخاذ کنند.

این توکن‎‌های پاداش اعتباری را می‎توان برای پرداخت هزینه خرید یک فنجان قهوه، پرداخت عوارض، هزینه پارکینگ و یا حتی شارژ وسیله نقلیه در نزدیک‎ترین ایستگاه شارژ الکتریکی، استفاده کرد. این شرکت سازنده خودرو اکنون در حال آزمایش این نرم افزار در شهر شانون ایرلند است. شکی نیست که ایلان ماسک (Elon Musk) نیز به این نوآوری توجه دارد؛ به ویژه با درنظر گرفتن این که جگوار در حال ایجاد انگیزه برای استفاده از خودروهای الکتریکی است.

واکنش‌های منفی و مثبت

جامعه کریپتو در حال واکنش نشان دادن به این نوآوری‎ست.

دیگران اندکی محتاطانه‎تر رفتار کردند؛ از جمله الیزابت استارک (Elizabeth Stark) از شرکت Lightning Network.

خودروهای خودران آینده

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده IOTA از طریق کیف پول دیجیتالی “برای دریافت‎ها و پرداخت‎ها” استفاده می‎شود. در روش‎های مبتنی بر رمز ارز، هیچ کارمزدی برای معاملات وجود نداشته و با رشد تکنولوژی، پرداخت‎ها سریع‎تر انجام خواهد شد. راسل ویکرز (Russell Vickers) طراح نرم افزار جگوار، اظهار داشت:

«در آینده، یک اتومبیل خودران قادر است خود را به یک ایستگاه شارژ برساند، خود را شارژ کند، و هزینه آن را پرداخت نماید؛ در حالی که صاحب این خودرو می‎تواند در فعالیت‎های درآمدی مربوط به اشتراک اطلاعات مفید جاده‎ای نظیر تراکم ترافیک، شرکت جوید.»

بسیار خوب؛ اکنون دیگر مطمئنیم که ایلان ماسک این اخبار را دنبال می‎کند.

Holger Köther از بنیاد IOTA توضیح داد:

تکنولوژی دفتر کل توزیع شده ما علاوه بر قابلیت کسب درآمد رمز ارز توسط رانندگان، برای قابلیت پرداخت ماشین به ماشین نظیر شارژ هوشمند، پارک و دریافت عوارض، کاملاً مناسب‎سازی شده است

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.