امارات متحده‌ عربی: بلاک چین، KYC را به شکل اساسی تسهیل می‌کند

بازار جهانی ابوظبی (ADGM) که یک منطقه آزاد مالی بین المللی در امارات متحده عربی است، اعلام کرد که آزمایش یک اپلیکیشن “مشتری خود را بشناس” (KYC) مبتنی بر بلاک چین را با موفقیت به انجام رسانده است.

0 114

بازار جهانی ابوظبی روز سه شنبه اعلام کرد که اولین مرحله‌ این پروژه با همکاری دستگاه رگولاتوریش، اداره‌ی رگولاتوری خدمات مالی (FSRA) و مشاور پروژه KPMG به پایان رسیده است.

بازار جهانی ابوظبی توضیح داد که اپلیکیشن KYC مکان واحدی برای موسسات مالی فراهم می‌کند که در آن به جای اینکه شناسایی و تأیید یک مشتری چندین بار توسط اشخاص مختلف انجام شود، می‌تواند برای هر‌مشتری یک بار انجام شود. در ادامه اضافه کرد که ویژگی‌های کلیدی برنامه یک دنباله‌ حسابرسی غیر قابل تغییر، به اشتراک گذاری داده‌های امن، انطباق با قوانین حریم خصوصی داده‌های GDPR اتحادیه‌ی اروپا، قابلیت همکاری با سیستم های شخص ثالث و رضایت مشتری است.

این آزمایش نشان داد که فرآیند KYC، که در حال حاضر “سنگین، تکراری و بسیار پرهزینه است”، می‌تواند با استفاده از فناوری بلاک چین توزیع شده “به شکل اساسی” ساده شود. ADGM گفت که موسسات در نمونه‌ی اولیه می‌توانستند تایید مستندات KYC و بروزرسانی داده‌های کلاینت‌های خود را “با موفقیت” در یک محیط “امن” به انجام برسانند.

KYC

صفحه نمایش پروتکل‌های KYC (تصویر توسط ADGM / KPMG)

ریچارد تنگ (Richard Teng) مدیر عامل واحد FSRA بازار جهانی ابوظبی گفت که ” پروژه‌ی KYC الکترونیکی با تسلط بر قدرت فناوری‌هایی مانند بلاک چین، مزایای قابل ملاحظه‌ای را که ممکن است توسط یک تاسیسات KYC الکترونیکی به موسسات مالی در امارات متحده عربی ارائه شود، اثبات کرده است.”

او اضافه کرد:

“این تاسیسات علاوه بر ارتقاء بررسی‌های KYC در سراسر این صنعت، می‌تواند به بازده قابل توجه هزینه‌ها و گنجایش مالی که به وسیله استانداردهای یکپارچه‌ی KYC کنترل می‌شوند دست پیدا کند.”

این پروژه برای اولین بار فوریه امسال برای ائتلاف موسسات مالی بزرگ امارات متحده عربی که عبارتند از بانک تجاری ابوظبی، بانک اسلامی ابوظبی، اولین بانک ابوظبی و غیره، راه اندازی شد.

FSRA در راستای تلاش برای کاهش دسترسی به خدمات بانکی برای شرکت‌های کوچک و متوسط، در حال برنامه ریزی مرحله دوم پروژه KYC است.

دیگر موسسات مالی بزرگ جهان نیز به دنبال ساخت سیستم‌های KYC مبتنی بر بلاک چین هستند. در ماه ژوئن، یک گروه متشکل از ۳۹ بانک و رگولاتور ازجمله BNP Paribas و Deutsche Bank، به آزمایش یک اپلیکیشن سازگار با KYC پرداختند که بر اساس پلتفرم بلاک چین Corda R3 ساخته شده بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.