افشای جزئیات بیشتر درباره احتمال فروش 1 میلیاردی توکن های بیت فاینکس

ژائو دونگ (Zhao Dong) از سهامداران بیت فاینکس اعلام کرد که این صرافی به زودی IEO خود را برای عرضه توکن‎هایی به ارزش کلی 1 میلیارد دلار، برگزار خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که درآمد حاصل از فروش این توکن‎ها دقیقاً چگونه مصرف خواهد شد، اما احتمال آن می‎رود که این صرافی به دنبال استفاده از آن برای پوشش کسری بودجه 850 میلیون دلاری سال گذشته باشد.

0 88

احتمال دارد که صرافی رمز ارز بیت فاینکس (Bitfinex) در هفته آینده از طریق فروش توکن، مبلغی معادل یک میلیارد دلار جمع‎آوری کند.

ژائو دونگ (Zhao Dong) سهام‎دار بیت فاینکس که در اوایل هفته پیش گفته بود بیت فاینکس در فکر راه‎اندازی یک “عرضه اولیه صرافی (IEO)” است، روز چهارشنبه با انتشار پستی جدید در شبکه اجتماعی WeChat گفت، افرادی که مایل به سرمایه گذاری هستد باید به او یا گروه DFund (که توسط خود او بنیان‎گذاری شده)، مراجعه نمایند.

ژائو نوشت حداقل مبلغ خرید 1 میلیون دلار، و کل موجودی به مبلغ 1 میلیارد دلار توکن (هر یک به قیمت 1 دلار) خواهد بود. وی همچنین ادعا کرد که تا کنون 500 میلیون دلار از این توکن‎ها پذیره نویسی شده‎اند.

او نوشت، “تنها سرمایه‎ گذاران خارجی مجاز، قادر به سرمایه گذاری خواهند بود” و آن‎ها موظفند تا روز یک شنبه تعهدی نرم (غیر الزام‎آور) مبنی بر فروش این توکن‎ها، ارائه دهند.

زمانی که سرمایه‎ گذاران قادر به مشاهده معرفی‎نامه کسب و کار این توکن‎ها باشند، اجازه دارند که این تعهد اولیه را لغو کرده و یا آن را به یک تعهد سخت (نهایی و الزام‎آور) با 10 درصد سپرده تبدیل کنند.

ژائو افزود، “این سیستم برپایه ارائه خدمات به درخواست‎هایی که زودتر ثبت شده، بنا شده است. “اگر تمامی 1 میلیارد دلار به‎طور کامل به سرمایه گذاران اختصاص داده شود، بیت فاینکس مجبور به برگزاری IEO در کانال خرده فروشان نبوده و این شبیه به یک قرارداد خصوصی خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که درآمد حاصل از فروش این توکن‎ها دقیقاً چگونه صرف خواهد شد، اما احتمال آن می‎رود که این صرافی به دنبال استفاده از آن برای پوشش کسری بودجه 850 میلیون دلاری سال گذشته (در نتیجه توقیف سرمایه‏ های پردازنده پرداختی این شرکت توسط مقامات ملی) باشد.

توکن ترکیبی

ژانگ این توکن را ترکیبی از BNB (توکن عرضه شده توسط بایننس که برای پرداخت کارمزد معاملات این صرافی از آن استفاده می‌شد) و BFX (توکن عرضه شده توسط بیت فاینکس به مشتریانی که در حمله هک سال 2016 متحمل ضرر شده بودند، که قابل تبدیل بوده و در سال بعد به‎طور کامل بازخرید شد) دانست.

وی نوشت “بیت فاینکس علاوه بر ارجاع به منطق توکن‎های BNB، در آینده با آزادسازی کامل سرمایه ‏ها، این توکن ‏ها را نابود خواهد کرد”.

نه ژائو و نه سخنگوی بیت فاینکس، هیچ کدام به درخواست برای مصاحبه در این‎باره پاسخ ندادند.

دادستانی کل نیویورک (NYAG) اعلام کرد که بیت فاینکس در هفته گذشته دسترسی به سرمایه‏ ها را از دست داده و مبلغ 625 میلیون دلار از تتر (که مدیرعامل آن با بیت فاینکس مشترک است)، برای پوشش این کسری بودجه، دریافت نموده است.

تتر نیز در هفته گذشته اعتباری به ارزش 900 میلیون دلار به بیت فاینکس ارائه داد. سپس دادستانی کل نیویورک دسترسی بیت فاینکس به این اعتبار را محدود کرد، اما یکی از قضات دیوان عالی قضایی نیویورک، دستور داد که دادستانی کل، باید صدور چنین حکمی را توجیه کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.