افزایش 25 درصدی ظرفیت شبکه اتریوم

با توجه به ازدحام زیاد در شبکه اتریوم و رو به اتمام بودن ظرفیت آن، یک مرحله آزمایشی به منظور ارتقا عملکرد شبکه و کاهش هزینه تراکنش‌ها در حال انجام است.

0 90

افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

طبق اعلام چندین منبع گوناگون از جمله بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) در این هفته، یک مرحله آزمایشی به منظور بهبود عملکرد شبکه و کاهش هزینه تراکنش‌های در حال انجام است. در توییتی که استخر استخراج Bitfly در 14 سپتامبر منتشر نمود، آمده است:

به علت ازدحام فعلی شبکه اتریوم، ما در حال آزمایش رساندن سطح gas هر بلاک به 10 میلیون هستیم.

این اقدام در پی افزایش ترافیک شبکه، عمدتا بخاطر پیوستن استیبل کوین تتر (USDT) به بلاک چین اتریوم روی داده است.

داده‌‌های بدست آمده از سایت تحقیقاتی Coin Metrics در 15 سپتامبر نشان داد هزینه پرداختی کاربران اتریوم برای تراکنش‌های روزانه خود (182899 هزار دلار) تقریبا برابر چیزی است که کاربران بیت کوین (185993 هزار دلار) می‌پردازند.

اطلاعات حاصله از سایت آماری Bitinfocharts بیانگر آن است که از اول سپتامبر، متوسط هزینه‌های تراکنش اتریوم از حدود 0.11 دلار به بیشتر از 0.39 دلار افزایش یافته است.

بازار گاوی اتریوم

گس (Gas) توکنی است که کاربران برای انجام هر نوع عملیاتی در شبکه اتریوم می‌پردازند. طرح افزایشی به سطح 10 میلیون Gas در هر بلاک رقم بسیار قابل توجهی بوده و به معنای افزایش 25 درصدی ظرفیت کل شبکه خواهد بود.

تغییرات اخیر به هر دو بازار اتریوم و توکن بومی آن یعنی تتر تاثیر گذاشته است، زیرا در اوایل هفته جاری که سایر رمز ارزها روند ثابتی داشتند، تتر به سود قابل توجهی دست یافت.

درحالی که کاهش ناگهانی ارزش بیت کوین باعث کاهش ارزش آلتکوین‌‌های دیگر شد، قیمت زوج معاملاتی اتریوم/دلار همچنان در سطح مقاومت بالاتر از 200 دلار قرار دارد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.