افزایش چشمگیر حجم معاملاتی مشتقات بیت کوین‌‌

در هفته‌‌های گذشته شاهد تاثیر مثبت بازار گاوی رمز ارزها بوده‌ایم. آخرین داده‌‌های شرکت تحلیلی Diar نشان می‌‌دهند که حجم معاملاتی مربوط به مشتقات بیت کوین‌‌ نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته و رکوردهایی جدید بر جای گذاشته‌‌اند. گفتنی است که این نوع از معاملات بیشتر مورد علاقه سرمایه‌‌گذاران سازمانی است.

0 82

شرکت تحلیل رمز ارزی Diar در گزارش 21 مه خود اعلام کرد که معامله‌‌کنندگان سازمانی اخیرا افزایش چشمگیری در حجم معاملاتی مشتقات بیت کوین‌‌ داشته‌‌اند.

بر اساس این گزارش، معامله مشتقات بیت کوین‌‌ در بورس کالای شیکاگو (CME) برای دو ماه پیاپی رکوردهایی بی‌‌سابقه را ثبت کرده است.

افزایش چشمگیر حجم معاملاتی مشتقات بیت کوین‌‌

حجم معاملاتی مشتقات بیت کوین‌‌ در CME. منبع Diar

صرافی رمز ارز BitMEX نیز به دلیل بی‌‌ثباتی بالای بازار رمز ارزها حجم معاملات زیادی را در پلتفرم خود داشته، در حالی که صرافی قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ Deribit شاهد کاربران سازمانی بیشتری بوده است. بر اساس داده‌‌های Diar، حجم معاملات در صرافی Deribit به صورت ماهیانه رکوردهایی جدید بر جای گذاشته است.

صرافی رمز ارز معاملات آتی CoinFLEX نیز گزارش داده است که شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذاری Digital Currency Group و همچنین Polychain علاقه زیادی به قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ دارند و تاکنون دو قرارداد را در این مورد به امضاء رسانده‌‌اند.

همانطور که در اوایل ماه جاری گزارش شد، شرکت CME Group روز 13 مه رکوردهای جدیدی را برای قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ در طی بازار گاوی رمز ارزها گزارش داد. روز 13 مه، این صرافی 33,700 قرارداد آتی را مدیریت کرد. این رقم حدود 168,000 بیت کوین‌‌ (1.35 میلیارد دلار) را نشان می‌‌دهد – تقریبا 50% افزایش نسبت به رکورد 22,500 قرارداد و 112,700 بیت کوینی که روز 4 آوریل ثبت شده بود (909.2 میلیون دلار با قیمت‌‌های کنونی).

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.