قیمت بیت کوین طی ۷ تا ۱۰ سال آینده از ۱ میلیون دلار عبور خواهد کرد

در مقاله ‏ای که در ماه های گذشته در کانا و کاتانا (Kana and Katana ) منتشر شد، بستری پژوهشی که توسط مدیریت دارایی ایکیجای (Ikigai) اداره می‌شود، مدیر عامل Xapo، ونسز کاسارز (Wences Casares)، گفت که ممکن است در ۷تا ۱۰ سال دیگر ارزش بیت کوین به بیش از ۱ میلیون دلار برسد. کاساراز نوشت: به نظر (بی طرفانه) من، شانس موفقیت حداقل ۵۰٪ است. چنانچه بیت کوین موفق شود، ۱ بیت کوین ممکن است طی ۷ تا ۱۰ سال دیگر بیش از ۱ میلیون دلار ارزش داشته باشد.

0 20,398

پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین طی ۷-۱۰ سال آینده : به نظر کاسارز، یکی از مدیران PayPal ، سرمایه گذاری روی یک دارایی در حال ظهور مانند بیت کوین خطرناک است و این بی مسئولیتی یک سرمایه گذار است که بیشتر از چیزی که ‏می‏تواند از دست دهد، سرمایه گذاری کند. اما او تاکید ‏می‏کند که منفعل بودن در برابر BTC نیز یک نوع بی مسئولیتی است.

بیت کوین چگونه موفق خواهد شد؟

‏می‏توان استدلال کرد که بیت کوین تا همین حالا هم موفق بوده است. بیت کوین برای ۱۰ سال است که به عنوان شبکه‌ای غیر متمرکز از استخراج کنندگان، گره ها (Nodes)، کاربران، و توسعه دهندگانی که پروتکل بلاک چین بیت کوین را به عنوان یک کل حفظ کرده‌اند، عمل ‏می‏کند.

کاسارز اظهار کرد که چنانچه بیت کوین موفق شود، به طور کامل جایگزین ارزهای رایج مانند دلار آمریکا نخواهد شد، بلکه در عوض در مکانی بالاتر یا در کنار ارزهای ذخیره، به عنوان یک گزینه جایگزین، عمل ‏می‏کند.

او گفت:

چنانچه بیت کوین موفق شود، به احتمال زیاد جایگزین هیچ یک از پول‏های رایج کشورها نشود. بیت کوین احتمالا یک ارز فوق کشوری است که در بالای همه ارزهای ملی قرار ‏می‏گیرد. چنانچه بیت کوین موفق شود، ممکن است ارزش و توافقی استاندارد، غیر سیاسی و جهانی باشد

در مناطقی که خدمات مالی گران قیمت و ناکارامد هستند، برای مثال فیلیپین، گفته ‏می‏شود که یک نفر از هر ۱۰ فرد بالغ، از طریق صرافی های رمز ارز و اپلیکیشن ‏های انتقال وجه، از رمز ارزها (کریپتوکارنسی‏ها) از جمله بیت کوین، استفاده ‏می‏کنند.

با توجه به گسترش استفاده از بیت کوین در سطح جهانی، و افزایش روز افزون آگاهی مردم در مورد کریپتوکارنسی‏ ها به عنوان دسته ای از دارایی ‏های در حال ظهور، کاساراز اشاره کرد که در یک سبد سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری باید تا ۱٪ در BTC سرمایه گذاری شود.

کاساراز توضیح ‏می‏دهد:

پیشنهاد ‏می‏کنم که یک سبد سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری باید به اندازه حداکثر ۱۰۰,۰۰۰$ در بیت کوین سرمایه گذاری شود (تا ۱٪ اما نه بیشتر، چراکه ریسک از دست دادن این سرمایه گذاری بالا است). چنانچه بیت کوین شکست بخورد، این سبد سرمایه گذاری حداکثر ۱۰۰۰۰۰ دلار یا ۱٪ از ارزشش را در طول ۳تا ۵ سال از دست ‏می‏دهد، که بیشتر سبد‏های سرمایه گذاری ‏می‏توانند این ضرر را تحمل کنند. اما اگر بیت کوین موفق شود، طی ۷ تا ۱۰ سال قیمت آن ممکن است از ۱۰۰۰۰۰ دلار به بیش از ۲۵ میلیون دلار افزایش یابد، بیش از دو برابر ارزش کل سبد سرمایه گذاری اولیه.

او همچنین اضافه ‏می‏کند که با وجود بیش از ۶۰ میلیون سهام دار که بیش از ۱ میلیارد دلار را در هر روز در جهان با استفاده از بیت کوین جابجا ‏می‏کنند، کریپتوکارنسی دارای شانس بالایی برای موفقیت است.

کاساراز اضافه کرد:

اما پس از ۱۰ سال کار خوب بدون وقفه،‌ و با وجود بیش از ۶۰ میلیون سهام دار، اضافه شدن بیش از ۱ میلیون سهام دار در هر ماه و جابجایی بیش از ۱ میلیارد دلار در روز در سراسر جهان، (بیت کوین) دارای شانس خوبی برای موفق شدن است

منبع 

برای اطلاع از روند خرید بیت کوین این مقاله را مطالعه بفرمایید .

برای کار کردن با ماشین حساب استخراج بیت کوین اینجا کلیک کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.