افراد مشمول حذف یارانه در سال ۹۸ مشخص شدند

رحیم زارع نماینده و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش ویژه گفتگوی خبری سیما ساعت ۲۲:۳۰ دیشب با تشریح برخی از نکات مهم لایحه بودجه سال آینده به شمارش افرادی که یارانه آن‌ها در سال آینده حذف خواهد شد پرداخت.

0 84

زارع، نماینده آباده استان فارس درباره حذف ۳ دهک یارانه بگیر گفت: ۳ دهک بالای جامعه با توجه به حساب بانکی و اموالی که به نامشان ثبت شده شناسایی می‌شوند. افرادی که حقوق بالای ۵ میلیونی می‌گیرند و هنوز یارانه دریافت می‌کنند، افرادی که فوت شده‌اند و هنوز یارانه دریافت می‌کنند، جز ۳ دهک خواهند بود که حذف یارانه آنها در حمایت از اشتغال و تولید و حمایت از خرید تضمینی گندم و بهداشت و سلامت هزینه خواهد بود.

وی در خصوص تفاوت‌های بودجه‌ای سال آینده با امسال اظهار داشت:

هدفمندی، بهزیستی، افزایش وام های ازدواج، بیمه سلامت، یارانه کالاهای اساسی، سقف افزایش حقوق کارمندان تا ۴۰۰ هزار تومان به اضافه ۱۰ درصد، افزایش اشتغال، اولویت افزایش حقوق بازنشستگان کمتر از ۲.۵ میلیون تومان، سقف مالیاتی حقوق کارمندان دولت، افزایش یارانه خرید گندم، آب و برق مدارس، تسهیلات مددجویان و معافیت از پرداخت آب و برق و گاز برای یکبار، افزایش اشتغال برای کمیته امداد و بهزیستی، اصلاح ایرادات شورای نگهبان از بودجه، حق بیمه رانندگان درون شهری و برون شهری و هزینه بیمه تکمیلی جانبازان، میزان افزایش شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات دولتی و مواردی از این قبیل از جمله مواردی بود که در بودجه امسال لحاظ شده است.

رحیم زارع افزود: امسال نوک پیکان بودجه به سمت تولید است و قطعا وضعیت تولید بهبود خواهد یافت. مشوق‌هایی که برای صادرکنندگان در صورت بازگرداندن ارز حاصل از صادرات در نظر گرفته شده می‌تواند از تفاوت‌های بودجه امسال باشد.

وی درباره درآمدهای مالیاتی در بودجه آینده تاکید کرد: نرخ ها تغییری نکرده و سرجمع مالیات ها همان ۲۷ درصد می شود. با توجه به قانون مالیات بر ارزش افزوده که ۹ درصد است، درآمد مالیاتی که دولت پیش برآورد کرده در سال ۹۸ محقق نخواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.