اعلام طرح‌‌های تولید 400 هزار واحد استخراج بیت کوین در سال 2019 توسط Ebang

Ebang‌‌، یکی از تولیدکنندگان بزرگ چینی استخراج کننده‌‌های بیت کوین، قصد دارد 400 هزار ماشین استخراج در سال 2019 تولید کند. طبق گزارشات صورت گرفته، در تاریخ 22 فوریه 2019، Ebang‌‌ اعلام کرد که این طرح در سال مالی جاری گسترش چشمگیری خواهد داشت. در حال حاضر، Ebang‌‌ سومین تولیدکننده تجهیزات استخراج کریپتو است.

0 96

یکی از دلایل اصلی احتمال بالای پیشرفت Ebang‌‌ در دنیای ساخت استخراج کننده، مشکلات مالی اخیر Bitmain است. Bitmain که در چین نیز مستقر است در حال حاضر رهبر بی چون و چرای چین در تولید سخت افزاراستخراج ASIC است. کنعان (Canaan)، دومین شرکت بزرگ لیست نیز در چین قرار دارد.

با این حال، مشکلات زیادی برای برای Bitmain به وجود آمده است. سال گذشته، این شرکت تصمیم گرفت که مقدار زیادی از وجوه خود را روی بیت کوین کش سرمایه گذاری کند و به طرفداری از اولین کوین فورک شده بیت کوین، خود را از سهام این کریپتوکارنسی (بیت کوین) محروم کند. این اقدام بلافاصله موجب بروز مشکلاتی برای این شرکت شد چرا که BCH در بازار خرسی ضرر داد؛ این ضرر و زیان بعد از هارد فورک خود بیت کوین کش در تاریخ 15 نوامبر 2018 رخ داد.

از آن زمان تاکنون، این تولید کننده استخراج چینی همچنان با مشکلات درگیر است. علاوه بر اعلام یک سری اخراج‌‌های صورت گرفته در اواخر ماه دسامبر، در ماه فوریه گزارش شد که این شرکت 500 میلیون دلار در سه ماهه سوم سال 2018 از دست داده است. Bitmain با اشاره به مقاله کوین دسک، به مجله بیت کوین (Bitcoin Magazine) گفت: “این شایعه غلط است.”

در شرایط نامطمئن بازار، Ebang‌‌ تصمیم گرفت قمار کند و تلاش کرد تا روی ناپایداری شایعه شده Bitmain سرمایه گذاری کند. طبق ارقام خود Ebang‌‌، این شرکت 159000 دستگاه ماشین استخراج در سال 2017 و بیش از 309 هزار دستگاه در نیمه اول سال 2018 تولید کرد. Ebang‌‌ اظهار داشت که “طی دوره سه ماهه‌‌ای که در 30 سپتامبر 2018 به پایان رسید، در مقایسه با سود ناخالص سه ماهه‌‌ای که در 30 ژانویه 2018 به پایان رسید با کاهش قابل توجهی در درآمد و سود ناخالص مواجه شده است. “با این وجود، این طرح همچنان روی افزایش تولید تا 400000 واحد تمرکز دارد.”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.