اعلام آمادگی انجمن بلاکچین برای همکاری با کانون صرافان ایران

انجمن بلاکچین طی نامه‌ای به کانون صرافان ایران، در خصوص مصوبه اخیر مجلس درباره شفافسازی مصادیق قاچاق ارز، برای هرگونه همکاری و تشکیل کارگروه مشترک، اعلام آمادگی کرد.

0 128

انجمن بلاکچین، طی نامه شماره ۹۰۳۰۱ مورخه ۱/۳/۱۳۹۹۹، خطاب به کامران سلطانی زاده، رئیس کانون صرافان، این سازمان را به تشکیل کارگروه مشترک و همکاری دوجانبه در مسیر قانون گذاری صحیح رمز ارزها دعوت کرد.

پیشتر در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب مصوبه‌ تعیین مصایق مربوط به قاچاق ارز (که رمز ارزها را نیز شامل می‌شد)، بانک مرکزی را مکلف کردند تا ظرف ۳ ماه، دسترسی مستمر و آنلاین صرافی‌ها، بانک‌ها و مؤسسات مالی اعتباری را به سامانه ارزی فراهم کند.

در تبصره هفتم این مصوبه می‌خوانیم:

«تمامی رمز ارزها در حکم ارز موضوع این قانون هستند و جرائم، تخلفات، ضمانت اجراها و نیز تمامی احکام و مقررات مربوط به ارز در این قانون در مورد آنها نیز اجراء می شود.»

از یک سو می‌توان این مصوبه را به عنوان گامی مؤثر در قانون‌گذاری و رسمیت بخشیدن به معاملات رمز ارز در کشور تلقی کرد و از سوی دیگر، نحوه اجرای آن در خصوص رمز ارزها نگرانی‌هایی را برمی‌انگیزد.

انجمن بلاکچین ایران در نامه مذکور به کانون صرافان، با درک هر دو جنبه این مصوبه، این کانون را به همکاری‌های دوجانبه دعوت کرده است:

با توجه به مصوبه اخیر مجلس محترم و مذاکرات آن کانون با بانک مرکزی، این انجمن علمی اعلام آمادگی می‌کند تا با کمک اعضای محترم آن کانون که بعضاً اعضای انجمن بلاکچین نیز هستند، اقدام به هم‌افزایی نموده، با تشکیل کارگروه مشترکی از اعضای دو تشکل که عملاً همکار هستند، ظرفیت‌های فراوانی همچون امکان تشکیل کنسرسیوم‌های همکاری، مشاوره‌های علمی و انواع همکاری‌های دوجانبه مشترک را به شور بگذارند.

متن کامل این نامه را از اینجا دانلود نمایید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.