اعلامیه Bitmain در مورد تراشه ASIC کم مصرف برای استخراج بیت کوین و بیت‌کوین کش

طبق گزارش نشریه مطبوعاتی که در روز دوشنبه 18 فوریه منتشر شد، غول استخراج و تولید کننده سخت افزار ASIC چینی، در مورد عرضه تراشه استخراج ASIC 7 نانومتری نسل بعد خبر داد.

0 108

سخت افزار استخراج جدید، BM1397، برای استخراج کریپتوکارنسی‌‌هایی مانند بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) که از الگوریتم SHA256 اثبات کار(PoW) آن استفاده می‌‌کنند طراحی شده است.

BM1397 برای استخراج رمز ارزها به برق کمتری نیاز دارد و که نشان دهنده بهبود 28/6 درصدی بهره وری انرژی در مقایسه با تراشه 7 نانومتری BM1391 قبلی است.

تراشه جدید در مدل‌‌های آنتماینر (Antminer) جدید –S17 و T17- که اواخر سال جاری منتشر خواهند شد مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

طبق گزارشی که قبلا توسط کوین تلگراف منتشر شد، بیت مین به تازگی به علت بازار خرسی و دو دادخواست گروهی که علیه این شرکت به دادگاه ارائه شده، با یک سری مشکلات مواجه شده است. طبق گزارشات صورت گرفته، این غول چینی عملیات خود را در تگزاس به حالت تعلیق در آورده و طی چند ماه گذشته عملیات خود در هلند را نیز کاهش داده است.

سایر شرکت‌‌های بزگر استخراج نیز به علت کاهش تقاضای بازار، با یک سری چالش مواجه هستند. به عنوان مثال، غول اینترنت ژاپنی گروه اینترنتی GMO)GMO Internet Internet) با اشاره به زیان‌‌های وارده در سه ماهه چهارم سال، در ماه دسامبر 2018 اعلام کرد که بخش سخت افزار استخراج بیت کوین را ترک می‌‌کند.

در همین زمان، تولید کننده بازی‌‌های کامپیوتری و سخت افزار آمریکایی ان‌‌ویدیا (Nvidia)، که یکی از شرکت‌‌هایی است که بیشتر از همه تحت تأثیر رکود بازار و کمبود تقاضا برای قطعات استخراج قرار دارد، اخیرا گزارش درآمد سالانه خود را با وجود زیان‌‌های سه ماهه چهارم و “خماری کریپتو (crypto Hangover)” منتشر کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.