اعترافات یک ماینر در برنامه سلام صبح بخیر!!

برنامه سلام صبح بخیر در تاریخ ۲۵ تیر ۹۸، با موضوع بیت کوین و ماینینگ به روی آنتن رفت. در این برنامه جناب دکتر رضا شیرازی استاد دانشگاه و عضو انجمن بلاک چین ایران، و جناب آقای مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور به عنوان میهمان حضور یافتند و به موضوع بیت کوین و استخراج آن در ایران پرداختند.

0 544

نکته مثبت و امیدوار کننده، حضور افراد متخصص و آگاه در برنامه‌های تلویزیونی و پاسخ به سوالات و کج فهمی‌های موجود در حوزه رمز ارزها و بلاک چین است.
اما متاسفانه نگرش منفی صدا و سیما نسبت به موضوعاتی همچون بیت کوین و ماینینگ، بلاخره در جایی خود را عیان می کند و نشان می دهد که صدا و سیما در برخورد با این موضوعات چندان هم بی‌طرف نیست.
در این برنامه از شخصی به عنوان استخراج کننده بیت کوین دعوت شده تا از تجربیات خود در این عرصه صحبت کرده و نکات مثبت و منفی این صنعت را بیان کند. اما همه عناصر تصویری، از قبیل نورپردازی، دکور، لحن صحبت ها و سوالات مجری، تماشاگر را به یاد مستندهای اعتراف به جرم و جنایت می‌اندازد. حال آنکه تا به امروز قانونی در این زمینه موجود نیست که بتوان افراد را با آن متهم کرد و پدیده ماینینگ در واقع نوعی سرمایه‌گذاری سودآور برای افراد است که در وضع اقتصادی کنونی جامعه، جبهه گیری در برابر آن به هیچ وجه صحیح نیست.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.