اطلاعات کامل در مورد اینکه کجا و چگونه می‌توان ارز رمز خریداری کرد

اگر شما هم یکی از طرفداران ارز رمزها باشید، احتمالا به خرید و فروش آن فکر می‌کنید. در این مقاله تمام راه‌ها و روش‌هایی خرید و فروش ارز رمزها برای شما گردآوری شده است. در این مقاله راهکارهایی همچون استفاده از صرافی‌های کارگزار، استفاده از صرافی‌های P2P و استفاده از خودپرداز بیت‌کوین معرفی شده و نحوه انجام خرید و فروش‌ با این پلتفرم‌ها نیز شرح داده شده است.

1 180

شما تصمیم گرفته‌اید در زمینه ارز رمزنگاری شده سرمایه ‌‍‌گذاری کنید، اما دچار سردرگمی شده‌اید و نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. انتخاب بهترین گزینه میان بسیاری از گزینه‌های قابل دسترس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌تواند امر دشواری باشد. علاوه بر این، قبل از اینکه شروع به خرید ارز رمز کنید، لازم است که خیلی چیزها را بدانید.

یادگیری نحوه خرید ارز رمز می‌‌تواند یک فرایند ‌‌گیج‌‌کننده باشد. اما لازم نیست که همیشه اینگونه باشد. در این راهنما، ما همه سوالات شما، به خصوص سوالات زیر را پاسخ خواهیم داد:

.چگونه می‌توان با استفاده از دلار آمریکا (USD)، یورو (EUR)، و پوند (GBP) رمزارز خرید؟

. بهترین روش برای خرید رمزارز چیست؟

. آیا می‌توانم  رمزارز را با کارت اعتباری خریداری کنم؟

در پایان این راهنما خواهید دانست که بهترین راه برای خرید ارز رمز چیست و از کجا می‌توان آن را تهیه کرد. بنابراین، شروع می‌کنیم!

فهرست مندرجات

 • چگونگی خرید ارز رمز
 • چگونگی خرید ارز رمز: کجا می‌شود ارز رمز خرید؟
 • چگونگی خرید ارز رمز از صرافی‌
 • چگونگی خرید ارز رمز: بهترین صرافی  ارز رمز کدام است؟
  • کوین بیس (Coinbase)
  • کوین ماما (Coinmama)
  • بیت استمپ (Bitstamp)
  • CEX.io
  • جمع‌بندی نهایی این صرافی‌ها
 • چگونگی خرید ارز رمز: چگونگی خرید بیت‌کوین از دستگاه خودپرداز
 • فرآیند قدم به قدم خرید بیت‌کوین از دستگاه خود‌پرداز
 • مزایای خرید ارز رمز در دستگاه خود‌پرداز بیت‌کوین
 • چگونگی خرید ارز رمز: چگونگی خرید بیت‌کوین و اتر به صورت P2P (همتا به ‌همتا)
  • مزایای خرید و فروش ارز رمز از یک صرافی همتا‌ به ‌همتا
  • معایب خرید و فروش ارز رمز از یک صرافی همتا‌ به ‌همتا
 • چگونگی خرید ارز رمز: بهترین مکان برای خرید ارز رمز کجاست؟

چگونگی خرید ارز رمزنگاری‌ شده

روند خرید و فروش ارز رمزنگاری ‌شده در چند ماه گذشته خیلی ساده‌تر شده است. پنج عامل مهم وجود دارد که باید قبل از خرید ارز رمزنگاری ‌شده به آن فکر کرد که عبارتند از:

محل

برای پیدا کردن راه و روش و محل خرید ارز رمزنگاری‌ شده، بررسی مقررات کشورها حائز اهمیت است.

روش خرید

رایج‌ترین و پذیرفته‌ترین روش‌های پرداخت برای خرید: کارت اعتباری، انتقال بانکی یا حتی پول نقد می‌باشند. سایت‌های مختلف روش‌های مختلف پرداخت را می‌پذیرند، بنابراین باید سایتی را انتخاب کنید که روش پرداختی مورد نظر شما را قبول کند.

نوع ارز رمزنگاری ‌شده

تمام ارزهای رمزنگاری‌ شده را نمی‌توان از هر سایتی خریداری کرد. باید سایتی را پیدا کنید که ارز رمزنگاری‌شده‌ای که قصد خرید آن را دارید به فروش برساند.

میزان کارمزد

هر سایت دارای کارمزدهای متفاوتی است. برخی از این کارمزدها ارزان هستند، ولی برخی دیگر اینگونه نبوده و کارمزدشان به مراتب بیشتر است. قبل از ایجاد حساب کاربری در هر سایتی، اطمینان حاصل کنید که کارمزدهای آن را می‌دانید. ممکن است که مایل نباشید وقت خود را برای انجام این کارصرف کنید، که در این‌صورت به یکباره با کارمزدهای بالا روبرو خواهید شد!

چقدر می‌‌توانید هزینه کنید

مثل هر سرمایه ‌گذاری دیگری، نباید بیش از مقدار توانایی خود برای سرمایه گذاری هزینه کنید. پس در ابتدا با یک مشاور مالی صحبت کنید.

با توجه به این پنج عامل، می‌توان بحث را ادامه داد. هنگامی که ارز رمزنگاری ‌شده خریداری می‌کنید، کجا می‌خواهید آن را ذخیره کنید؟ شمار را کمی راهنمایی می‌کنیم! حساب بانکی شما جواب این سوال نمی‌باشد.

کیف پول ارز رمزنگاری شده

یک کیف پول ارز رمزنگاری شده جایی است که ارزهای رمزنگاری شده پس از خریداری در آن ذخیره می شوند. می‌‌توانید کیف پول را با حساب بانکی خود مقایسه کنید. همانطور که در حساب بانکی خود ارزهای سنتی (USD، JPY، EUR و غیره) را سپرده‌گذاری می‌کنید، ارزهای رمزنگاری شده خود را باید در کیف پول ارز دیجیتال ذخیره کنید.

گزینه‌‌هایی با رابط کاربری آسان و فضای ایمن برای انتخاب وجود دارد. مهم این است که یک کیف پول بسیار امن را انتخاب کنید، زیرا اگر ارز رمزنگاری شده شما از کیف پول شما دزدیده شود، هرگز نمی توانید آن را بازپس بگیرید.

سه  نوع کیف پول وجود دارد:

 • کیف پول‌‌های آنلاین: سریع‌‌ترین مورد برای راه اندازی است (اما کمترین امنیت را به همراه دارد)
 • کیف پول های نرم‌‌افزاری: برنامه‌‌هایی که دانلود می کنید (از کیف پول آنلاین امن‌‌تر است)
 • کیف پول های سخت‌‌افزاری: یک دستگاه قابل حمل که از طریق USB به کامپیوتر وصل می شود (این مورد امن‌‌ترین گزینه است)

کیف پول مورد نیاز شما بستگی به نوع رمزارز مورد نیاز شما دارد. برای مثال، اگر بیت‌‌کوین بخرید، به یک کیف پول نیاز دارید که بیت‌‌کوین را ذخیره کند. اگر شما لایت‌‌کوین خریداری کنید، شما باید یک کیف پول داشته باشید که بتواند لایت‌‌کوین ذخیره کند.

خوشبختانه، کیف ‌‌پول‌‌های خوب بسیاری وجود دارد که می‌‌توان از میان آنها گزینه‌ای را انتخاب کرد که بتواند چندین ارز دیجیتال را ذخیره کند. برای مثال Exodus یک کیف پول نرم‌‌افزاری است که بیت‌‌کوین، اتریوم (Ethereum)، لایت‌‌کوین، دش ، EOS و بسیاری توکن دیگر را ذخیره می‌‌کند‌‌!

در مورد کیف پول‌‌های سخت‌‌افزاری ، Ledger Nano S را توصیه می‌‌کنیم. این کیف‌‌پول بسیار امن است (به دلیل اینکه، فقط هنگام اتصال به کامپیوتر شما، با اینترنت ارتباط برقرار می‌کند) و قیمتش حدود 116 دلار است. این کیف پول NEO، بیت‌‌کوین، اتریوم (Ethereum) ، بیت‌‌کوین کش و بسیاری دیگر از کوین‌ها را ذخیره می‌کند!

اکنون که فهمیدید کجا می‌خواهید رمزارز خود را ذخیره کنید، گام بعدی این است که بفهمید کدامیک از این موارد بهترین گزینه برای خرید رمزارز و نحوه پرداخت آن است.

چگونگی خرید ارز رمزنگاری شده: کجا می شود ارز رمزنگاری شده را خریداری کرد؟

برای دانستن نحوه خرید ارز رمزنگاری شده، ابتدا باید بدانید کجا می‌‌خواهید آن را بخرید. تنها یک سال پیش، مکان‌های کمی برای خرید و فروش ارز رمز وجود داشت. اما این روزها تعداد این مکان‌ها خیلی بیشتر شده است! بیایید به مکان‌های مختلف و روش‌‌هایی که می‌‌توانید ارز رمزنگاری شده خود را دریافت کنید نگاهی بیاندازیم.

چگونگی خرید ارز رمز در صرافی‌‌ها‌‌ی ارز رمزگذاری شده

صرافی ارز رمزنگاری شده سایت‌‌های آنلاینی هستند که به شما اجازه می دهند تا پول محلی خود را با رمزارز معامله کنید. صرافی‌‌‌ها رایج‌‌ترین روش برای خرید ارز رمز هستند. از آنجایی که کاربرد آنها بسیار آسان و سریع است، برای شروع کار توصیه می‌‌کنیم از این سایت‌‌های صرافی استفاده کنید.

روش خرید

سیستم پرداخت اکثر صرافی‌‌ها با انتقالات بانکی یا کارت اعتباری کار می‌کند، برخی از آنها پی‌‌پال (PayPal) را نیز قبول می‌کنند.

صرافی‌‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. هر کدام از آنها دارای سطوح مختلف امنیتی هستند و هر کدام از آن‌‌ها روش‌‌های مختلف پرداخت را می پذیرند. اکثر صرافی‌‌‌ها قبل از شروع خرید ارز رمزنگاری شده، از شما می‌خواهند مراحل زیر را دنبال کنید.

 • اولین قدم این است که با اطلاعات خود ثبت نام کنید (نام کامل، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه و غیره)
 • گام بعدی این است که هویت خود را تأیید کنید – که معمولا به گذرنامه / گواهینامه رانندگی نیازمندید.
 • سپس از شما خواسته می شود که احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) را فعال کنید. این امر کمک می‌‌کند تا حساب کاربری خود را ایمن کرده و هکرها را دور نگه دارید!

توجه: تقریبا تمامی صرافی‌‌ها حدود %4-1 کارمزد یک معامله را برای خود بر‌میدارند.

هنگامی که حساب‌‌تان تنظیم می‌‌شود، می‌‌توانید شروع به خرید ارز رمزنگاری شده در صرافی‌‌‌ها کنید. اکثر صرافی‌‌‌ها درست مثل سیستم‌‌های معاملاتی سهام هستند. شما می‌‌توانید ارز رمز خود را خریداری و نگهداری کنید یا می‌‌توانید آن را با یک ارز رمز دیگر معامله کنید.

باید هنگام انتخاب صرافی ارز رمزنگاری شده دقیق باشید. باید تصمیم خود را بر اساس عوامل زیر تعیین کنید:

امنیت صرافی‌‌ را بررسی کنید. این مهم‌‌ترین چیزی است که شما باید در نظر داشته باشید زیرا در گذشته صرافی‌‌‌های زیادی هک شده‌اند و سرمایه‌‌گذاران پول زیادی را از دست داده‌اند.

 • کارمزد معاملات: هر چه کمتر باشد بهتر است.
 • تعداد گزینه‌‌های پرداختی در دسترس: اینکه آیا آنها انتقالات بانکی، کارت اعتباری، پی‌‌پال (Paypal) و غیره را قبول می کنند؟
 • مقدار زمان لازم برای فعال‌‌سازی حساب شما: اگر شخص عجولی هستید، ممکن است نخواهید مدت زیادی را منتظر احراز هویت حساب خود باشید!
 • آنها کدام یک از ارز رمزها را ارائه می‌‌دهند. به عنوان مثال، اگر می‌‌خواهید سکه NEO خریداری کنید، باید مطمئن شوید که صرافی مورد نظر شما سکه NEO را می‌‌فروشد.
 • نظرهای کاربر در رابطه با صرافی‌‌ را بررسی کنید. این کار به شما کمک می کند تا بفهمید سایت صرافی مورد نظر شما چقدر قابل اعتماد است.

نحوه خرید ارز رمزنگاری شده: بهترین صرافی‌‌ ارز رمزنگاری شده کدام است؟

صرافی‌‌های بروکر (Broker exchanges) مانند آن دسته از صرافی‌‌‌های ارز هستند که در فرودگاه‌‌ها یافت می‌شوند. با این حال به جای مبادله ارز‌‌های مختلف محلی با یکدیگر (مانند ین ژاپن به دلار آمریکا)، شما می‌‌توانید پول محلی خود را با رمزارز مبادله کنید. این ساده‌‌ترین راه برای خرید ارز رمزنگاری شده است و حتی این کار می‌‌تواند از طریق تلفن همراه شما نیز صورت گیرد!

کوین‌بیس

کوین‌بیس بزرگ‌‌ترین و محبوب‌‌ترین صرافی ارز رمزنگاری شده است. این گزینه بسیار امن است و انتقال بانکی، کارت اعتباری / نقدی و پی پال (Paypal) را نیز قبول می‌‌کند. کارمزد‌‌ آن بستگی به روش پرداختی شما دارد، بنابراین مطمئن شوید قبل از پرداخت آن را حتما چک کنید! کارمزد کارت‌‌ها بیشتر از بقیه است که معادل 3.75٪ می باشد.

اگر شما در آسیا، آفریقا یا آمریکای جنوبی زندگی می کنید، به احتمال زیاد نمی‌‌توانید از کوین‌بیس استفاده کنید. این صرافی عمدتا فقط در اروپا، استرالیا و آمریکای شمالی قابل دسترس است. شما می‌‌توانید لیست کامل کشورهای قابل دسترس را در اینجا ببینید.

کارمزد کوین بیس نیز به محل شما بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که قبل از اقدام اینجا را برسی کنید تا میزان کارمزد در جایی که هستید را بدانید.

شما می‌‌توانید بیت‌‌کوین، اتر، لایت‌‌کوین و بیت‌‌کوین کش را در کوین‌‌بیس خریداری کنید.

کوین ‌‌ماما

بزرگترین مزیت کوین ‌‌ماما این است که به مشتریان، تقریبا از هر کشوری که باشند، امکان خرید و فروش ارز رمز را می‌دهد، کاربرد آسانی دارد و بسیار مورد اعتماد است. این صرافی در سال 2013 نیز تاسیس شده است و

به شما اجازه می‌‌دهد تا در پرداخت خود از کارت اعتباری استفاده کنید، اما برای انجام این کار 6٪ کارمزد در نظر گرفته می‌‌شود. این مقدار کارمزد کمی بالاتر از 3.75٪ کوین‌‌‌بیس است.

یکی دیگر از مزایای بزرگ کوین ‌‌ماما به جز در دسترس بود آن، این است که پول کشورهای مختلف را می‌‌پذیرد!

شما فقط می‌‌توانید بیت‌‌کوین و اتر (Ether) را در کوین ‌‌ماما خریداری کنید.

بیت ‌‌استمپ (Bitstamp)

بیت ‌‌استمپ یکی از قدیمی‌‌ترین صرافی‌های‌‌ ارز رمزنگاری شده‌ است و در سال 2011 تاسیس شده است. در بیت ‌‌استمپ می‌‌توانید ارز‌‌های رمزنگاری شده بیشتری نسبت به کوین‌‌‌بیس خریداری کنید. این صرافی همچنین انتقالات بانکی و کارت نقدی / اعتباری را با یورو (EUR) و دلار (USD) می پذیرد.

این سایت برای مبتدیان توصیه نمی‌‌شود، زیرا استفاده از آن مانند کوین‌‌‌بیس و کوین‌‌ ماما کار آسانی نیست. همچنین در هنگام خرید مقادیر اندک با استفاده از کارت اعتباری، باید کارمزد هنگفتی برای این کار پرداخته شود.

اگر کمتر از 1000 دلار سپرده داشته باشی،کارمزد استفاده از کارت اعتباری شما در بیت‌‌ استمپ %2 است و اگر کمتر از 1000 دلار باشد، این مقدار 10 دلار خواهد بود.

شما می‌‌توانید بیت‌‌کوین، اتر، لایت‌‌کوین، بیت‌‌کوین کش و ریپل (Ripple) را در بیت ‌‌استمپ بخرید.

CEX.io

CEX.io رابط کاربری بسیار آسان و ایمن دارد و درست مثل کوین‌‌‌بیس و کوین ‌‌ماما است! بهترین نکته در مورد CEX.io این است که یک صرافی‌‌ معاملاتی نیز می‌‌باشد. این بدان معنی است که هنگامی که شما رمزارز خود را خریداری کردید، می‌‌توانید با افراد دیگری درCEX.io معامله کنید.

نکته دیگری که CEX.io را نسبت به بقیه متفاوت می‌کند این است که ارزهای دلار، یورو، پوند و روبل را نیز می پذیرد! کارمزد کارت‌‌های نقدی / اعتباری در CEX.io 3.5٪  + 0.20$ دلار است. همچنین می‌‌توانید از انتقالات بانکی نیز استفاده کنید.

می‌‌توانید بیت‌‌کوین، اتریوم، و دش (DASH) را در CEX.io خریداری کنید.

جمع‌‌بندی نهایی راجع به این صرافی‌ها

هنگامی که می‌‌خواهید ببینید کدام صرافی‌‌ برای شما مناسب‌‌تر است، صرافی‌های ارائه شده یک لیست خوب برای شروع کار است. بهترین روش برای خرید ارز رمزنگاری شده با یک صرافی‌‌ بستگی به موارد زیادی دارد از جمله محل سکونت و موقعیت شما خواهد داشت.

همیشه اطمینان حاصل کنید که سکه‌‌هایی که می‌‌خواهید بخرید توسط صرافی‌‌ مورد نظر شما در دسترس باشند و از امنیت صرافیتان اطمینان حاصل کنید.

اکنون یک مساله را باید بدانید: خرید ارز رمزنگاری شده در صرافی‌‌ کار‌‌گزار (کوین بیس، کوین ماما، CEX.io و غیره) تنها راه برای خرید ارز رمزنگاری شده با پول فیات نیست. اگر بخواهید بیت‌کوین یا اتر بخرید، می‌‌توانید آن را با پول نقد خریداری کنید.

نکته قابل توجه: “پول نقد” به معنی پول کاغذی (اسکناس) است.

نحوه خرید ارز رمزنگاری شده: نحوه خرید بیت‌کوین از دستگاه خو‌‌دپرداز

آیا تا‌‌کنون راجع به دستگاه‌‌های خود‌‌پرداز بیت‌کوین چیزی شنیده‌اید؟ این یک ایده بسیار جدید است، اما آنها به مرور زمان محبوب‌تر هم می‌شوند.

خود‌‌پردازهای بیت‌کوین درست مانند خود‌‌پردازهای معمولی هستند که برای دریافت USD، EUR، JPYs و غیره از آن‌‌ها استفاده می‌کنیم. تنها تفاوت آنها این است که به جای آن که پول نقد خود را با خود‌‌پرداز معمولی دریافت کنید، شما پول نقد را در این خود‌‌پرداز سپرده‌گذاری می‌‌کنید.

اگر می‌‌خواهید بیت‌کوین را سریعا بفروشید، یک خود‌‌پرداز بیت‌کوین برای شما انتخاب مناسبی است، ولی از آنجا که این دستگاه بسیار جدید و نوین است، متاسفانه در همه جا در دسترس نیست. در واقع، آنها بسیار کمیاب هستند. اگر در یک شهر بزرگ زندگی می‌کنید، ممکن است یکی از آنها در نزدیکی محل شما وجود داشته باشد.

شما مجبور نیستید ثبت‌‌نام کنید و یا یک حساب کاربری ایجاد کنید، و مجبور نیستید پول را نیز انتقال دهید. بنابراین فقط به دستگاه خود‌‌پرداز بروید، پول نقد خود را وارد دستگاه کنید و دستگاه آن را در شبکه بیت‌کوین سپرده‌گذاری خواهد کرد.

فرآیند قدم به قدم خرید بیت‌کوین از دستگاه خود‌‌پرداز

 1. با استفاده از این نقشه، دستگاه خود‌‌پرداز بیت‌کوینی را که در نزدیکی محل شما است پیدا کنید.
 2. به خود‌‌پرداز بروید و هویت خود را تایید کنید (این مرحله فقط در خودپردازهای مخصوص انجام می‌شود)
 3. بعضی از خود‌‌پردازها شماره تلفن نیز می‌‌خواهند. اگر دستگاه آن را درخواست کرد، شماره تلفن خود را وارد کنید.
 4. دستگاه خود‌‌پرداز یک پیام متنی حاوی کد ارسال می‌‌کند؛ کد را وارد دستگاه خود پرداز کنید.
 5. در صورتی که کیف پول ارز رمزنگاری شده‌‌ای دارید، آدرس آن را وارد کنید. اگر نداشته باشید، دستگاه خود‌‌پرداز کیف پول جدید دیگری را برای شما ایجاد خواهد کرد.
 6. پول نقد خود را داخل خودپرداز قرار دهید.
 7. سپس دستگاه ارز رمزنگاری شده را به کیف پول شما ارسال خواهد کرد.
 8. دستگاه رسید را چاپ خواهد کرد.

نکته مهم: اگر خودپرداز بیت‌کوین یک کیف پول جدیدی برای شما ایجاد کرد، جزئیات کیف پول  (کلید عمومی و کلید خصوصی) در رسید شما درج خواهد شد.  باید از آن به خوبی نگهداری کنید.

مزایای خرید ارز رمزنگاری شده در دستگاه خود‌‌پرداز بیت‌کوین

 • در بیشتر خود‌‌پردازهای بیت‌کوین، نیازی نیست که حتما از هویت خود استفاده کنید
 • فرآیند ساده‌ای است
 • می توانید از پول نقد استفاده کنید
 • خیلی سریع انجام می‌‌گیرد

معایب خرید ارز رمزنگاری شده در دستگاه خود‌‌پرداز بیت‌کوین

 •  کارمزد تراکنش بسیار بالا است. چیزی حدود 5-10٪ است.
 •  پیدا کردن دستگاه‌‌های خود‌‌پرداز امر دشواری است، زیرا تعداد آن‌‌ها بسیار اندک است

بنابراین اگر شما می‌‌خواستید بدانید چگونه ارز رمزنگاری شده را با پول نقد خریداری کنید، استفاده از دستگاه خود‌‌پرداز بیت‌کوین یکی از راه‌‌هایی است که می‌‌توانید انجام دهید!

نحوه خرید ارز رمزنگاری شده: نحوه خرید بیت‌کوین و اتر به صورت P2P (همتا به همتا)

این مورد یکی از ساده‌‌ترین روش‌‌های خرید ارز رمز است! صرافی‌‌های همتا به همتا به حذف واسطه (شرکت‌‌هایی مانند کوین بیس) منجر می‌‌شود و اجازه می‌‌دهد تا کاربران به طور مستقیم ارز رمزنگاری شده خود را با یکدیگر معامله کنند.

تصور کنید که جان به ارز رمزها علاقه‌‌مند است و می‌‌خواهد مقداری اتر (Ether) بخرد. جان می‌‌تواند به کوین بیس برود و آن را از آنجا خریداری کند، اما او باید از هویت خود استفاده کند. ایمی می‌‌خواهد مقداری اتر را به فروش برساند اما نمی‌‌خواهد از کوین بیس استفاده کند، زیرا نمی‌‌خواهد هیچ کارمزدی بابت آن پرداخت کند.

اگر جان بتواند اتر را از ایمی بخرد چه؟ این کار همه چیز را حل خواهد کرد! به لطف صرافی‌‌های P2P او می‌‌تواند این کار را انجام دهد! جان و ایمی با استفاده از یک صرافی‌‌ همتا به همتا می‌‌توانند کارمزد پرداخت نکنند و مجبور نیستند هویت خود را نیز به اشتراک بگذارند.

جالب است، نه؟

بیایید به نحوه خرید و فروش ارز رمزنگاری شده در یک صرافی‌‌ همتا به همتا با دستورالعمل‌‌های گام به گام نگاهی بی‌‌اندازیم:

 1. یک حساب کاربری رایگان در یک سایت P2P ( همتا به همتا) ایجاد کنید. برای بیت‌کوین از سایت LocalBitcoins و برای اتر از com استفاده کنید.
 2. فهرستی را که می‌‌خواهید از آنها بخرید یا به آنها بفروشید را بیابید. مثل Craigslist (سایتی مشابه به سایت دیوار است) به آن نگاه کنید، شبیه آن است. فروشنده‌‌هایی وجود دارند که برای فروش بیت‌کوین / اتر خود و خریدارانی هستند که برای خرید بیت‌کوین/اتر قیمت‌‌گذاری کردند.
 • .روش پرداخت را در فهرست می‌‌توانید مشاهده کنید. آیا می‌‌خواهید با سپرده نقدی، انتقالات بانکی یا Western Union پرداخت کنید؟
 •  نیازهای شناسه را جستجو کنید. آیا می‌‌خواهید بدون استفاده از هویت خود پرداخت کنید و یا با استفاده از هویت خود مشکلی ندارید؟
 •  به دنبال یک خریدار / فروشنده باشید که معاملات زیادی انجام داده و دارای شهرت خوب و امتیاز بالا باشد.
 1. اطلاعاتی که لیست درخواست می‌‌کند را وارد کنید و سپس درخواست معاملاتی خود را ارسال کنید

این لیست معمولا خواستار موارد زیر است:

 • .مقدار: این که چقدر قصد هزینه دارید
 •  ارز: ارزی را که می‌‌خواهید با آن پرداخت کنید را وارد کنید
 • .روش خرید: از میان گزینه‌‌هایی که در دسترس است یک مورد را انتخاب کنید
 1. اگر فروشنده درخواست شناسه کند، معمولا باید یکی از این موارد را انجام دهید:
 • ارسال یک عکس یا اسکن گذرنامه / گواهینامه رانندگی خود
 • یک عکس از خود بگیرید که شناسنامه (پاسپورت یا گواهینامه رانندگی) و یک قطعه کاغذ را در دست داشته باشید که روی این کاغذ چیزی روی آن نوشته شده باشد. فروشنده به شما خواهد گفت که چه چیزی را باید بنویسید.
 1. اگر درخواست شما پذیرفته شود، مقدار بیت‌کوین / اتر که شما سفارش داده اید به صندوق امانت سایت ارسال می‌‌شود.
  توجه: صندوق امانت یک مکان امن است که هیچ یک از طرفین معامله کنترل به آن ندارد. هنگامی که شرایط و ضوابط معامله برآورده می‌‌شود، بیت‌کوین / اتر برای خریدار آزاد می‌‌شود. اگر شرایط برآورده نشد، بیت‌کوین / اتر به فروشنده ارسال خواهد شد. این امر از خریدار و فروشنده در برابر تقلب یا کلاه‌‌برداری محافظت می‌‌کند.
 2. پرداخت را انجام دهید:
 •  فروشنده به شما یک شماره ارجاع می‌‌دهد

اگر از طریق سپرده نقدی پرداخت می‌‌کنید:

 • به یک بانک بروید که یک دستگاه سپرده پول نقد داشته باشد
 • پول نقد را درون دستگاه قرار دهید
 • جزئیات بانکی را که فروشنده به شما داده را وارد کنید و پول را ارسال کنید
 • شماره پیگیری را در رسید بنویسید و سپس یک عکس از آن بگیرید
 • عکس رسید را برای فروشنده ارسال کنید

اگر از طریق انتقالات بانکی پرداخت می‌‌کنید:

 • به سایت / برنامه بانکداری آنلاین خود وارد شوید
 • یک گیرنده جدید تنظیم کنید (با استفاده از جزئیات بانکی که فروشنده به شما داده است)
 • پول نقد برای بیت‌کوین / اتر را برای مخاطب جدید ارسال کنید و شماره پیگیری را در reference box وارد کنید
 1. هنگامی که فروشنده متوجه شود که شما پول را ارسال کرده‌اید و شماره پیگیری را برای او ارسال کرده‌اید. فروشنده پرداخت پول به شما را در صرافی تایید خواهد کرد.
 2. در نهایت سپرده صندوق امانت به شما ارسال خواهد شد.

مزایای خرید و فروش ارز رمزنگاری شده از یک بورس همتا به همتا

 • هیچ کارمزدی وجود ندارد
 • می‌‌توانید ارز رمزنگاری شده را با پول نقد خریداری کنید
 • می‌‌توانید بدون استفاده از شناسه خود، از بعضی فروشندگان ارز رمزنگاری شده بخرید

معایب خرید و فروش ارز رمزنگاری شده از یک بورس همتا به همتا

 • مثل صرافی‌‌ ارز رمزنگاری شده به آسانی مورد استفاده واقع نمی‌‌شوند
 • آنها کاربر کمتری دارند، بنابراین گاهی اوقات طول خواهد کشید تا یک فروشنده را بیابید
 • هنگام انتخاب یک خریدار باید بسیار مراقب باشید

نحوه خرید ارز رمزنگاری شده: بهترین مکان برای خرید ارز رمزنگاری شده کجاست؟

راه های بیشتری برای خرید ارز رمز وجود دارد که هر ساله در دسترس قرار می‌‌گیرند. امروزه خرید ارز رمز از آنچه که قبلا ‌‌بود بسیار ساده‌‌تر شده است. در حقیقت، اگر از دستورالعمل‌‌های ما پیروی کنید بسیاری از روش‌‌هایی که ما در این راهنما به شما نشان دادیم بسیار ساده خواهد بود. اما بهترین راه کدام است …؟ آیا از طریق صرافی‌‌های کارگزار مانند کوین بیس است؟ آیا از طریق سایت‌‌های همتا به همتا مانند LocalBitcoins؟ یا آیا به سادگی یافتن دستگاه خود‌‌پرداز بیت‌کوین محل خودتان است؟

حقیقت این است که بستگی به موقعیت شما و آنچه شما به آن نیازمندید دارد.

اگر در نزدیکی یک دستگاه خود‌‌پرداز بیت‌کوین زندگی نمی‌‌کنید، احتمالا این روش برای خرید رمزنگاری مناسب نیست.

آیا نمی‌‌خواهید از هویت خود استفاده کنید؟ پس بهتر است از یک سایت P2P مانند LocalBitcoins یا LocalEthereum استفاده کنید.

اگر استفاده از هویت خود برای شما مشکلی نداشته باشد و بخواهید ارز رمزنگاری شده را با استفاده از یک برنامه در تلفن خود خریداری کنید، کوین بیس ممکن است بهترین گزینه برای خرید ارز رمزنگاری شده شما باشد.

خلاصه به شما بستگی دارد. امیدواریم که این راهنما به شما کمک کند تا بهترین راه را بیابید و دستورالعمل های ما را ساده و آسان دیده باشید.

نکته: قبل از انجام هر گونه سرمایه‌‌گذاری مهم، همیشه باید با مشاور مالی مشورت کنید و هرگز بیش از آنکه می‌‌توانید هزینه کنید سرمایه گذاری نکنید تا ضرر نکنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. کیان

  سپاس از مطالب عالی شما تشکر