اطلاعات لو رفته Mt.Gox نشان می‌دهد که ۳۱۸ میلیون دلار رمز ارز بر روی BitPoint فروش رفته است

پس از هک ام تی گاکس (Mt.Gox) در سال ۲۰۱۴، فرآیند طولانی بازپرداخت طلب بستانکاران آن با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بود و موجب شکل‌گیری کمپین‌هایی مثل گاکس‌داکس (GoxDox.com) شد. حالا اخیراً اطلاعاتی از اسناد حقوقی این شرکت فاش شده که نشان می‌دهد متولی Mt.Gox با فروش بخش زیادی از دارایی‌های آن قصد پرداخت بدهی این شرکت را داشته است.

0 90

بنا بر گزارش‌ها متولی اقدامات نوسازی صرافی رمز ارز نابود شده ام تی گاکس مقادیر زیادی بیت‌کوین (BTC) و بیت‌کوین کش (BCH) را بر روی پلتفرم معاملاتی بیت‌پوینت (BitPoint) فروخته است.

بنا بر گزارش‌ها یک گروه نامشخص اطلاعاتی را از اقدامات حقوقی ام تی گاکس در دادگاه منطقه‌ای توکیو بدست آورد و آن را به گروه کمپین بستانکاران ام تی گاکس، یعنی گاکس داکس (GoxDox.com)، نشان داد.

این اطلاعات که از قرار معلوم، اسکن‌های نصفه و نیمه‌ای از تراکنش‌ها در BitPoint است، براساس ادعاها تأیید می‌کند که متولی Mt.Gox، نوبوآکی کوبایاشی (Nobuaki Kobayashi)، سکه‌هایی را در یک صرافی بزرگ فروخته است تا طلب بستانکاران را بپردازد.

گاکس داکس می‌نویسد:

به جز اینکه BitPoint ممکن است واقعاً سخاوتمند بوده باشد، ما شرط بستیم دلیل اینکه آن‌ها میلیاردها JPY را در حساب بانکی متولی Mt.Gox سپرده گذاشتند این است که برای فروش دارایی BTC/BCH ام تی گاکس استخدام شده بودند

فرآیند جبران خسارت کاربرانی که منابع مالی خود را در هک بزرگ Mt. Gox در سال ۲۰۱۴ از دست دادند، طولانی و پر از حرف و حدیث بوده است.

طی اواخر سال ۲۰۱۷ و نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸، شایعه شده بود که فروش‌های مشکوک از سوی کوبایاشی به واسطه‌ی رقم بالای آن برای دستکاری در قیمت بیت‌کوین بوده است.

با بحث پیرامون این پدیده که به آن « فروش زیر قیمت » (Dumpening) گفته می‌شود، افراد شناخته شده رمز ارزها اشاره کردند که کوبایاشی یا یک همکار ممکن است آشکارا به دنبال این باشند تا از همان ابتدا از کانال‌های فروش اصلی استفاده کنند.

جِسی پاول (Jesse Powell)، مدیر ارشد اجرایی بورس آمریکایی کِراکِن (Kraken)، پیش از این گفت که پلتفرم او درخواستی درباره‌ی شیوه‌های فروش در مقیاس بالا دریافت کرده است، مسئله‌ای که گاکس‌داکس هم حالا به آن اشاره می‌کند. با این حال، پاول اشاره کرد که پیشنهادات کراکن برای فروش سکه‌ها در یک حراج یا یک دلال خارج از بورس (OTC) مورد اقدام قرار نگرفتند.

کل میزانی که در سندهای لو رفته آمده تنها کمی پایین‌تر از ۳۵ میلیارد یِن (۳۱۸.۵ میلیون دلار) است.

هفته‌ی گذشته، افشاگری‌های بیشتری از فرآیند جبران خسارت نشان داد که یکی از بستانکاران Mt. Gox، کوین‌لَب (CoinLab)، منابع مالی به ارزش ۱۶ میلیارد دلار را مطالبه کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.