استودیوی اتریوم ConsenSys تعدیل نیرو می‌‌کند

مانند کاری که استیمت (Steemit) در ماه گذشته انجام داده است، استودیوی مبتنی بر اتریوم ConsenSys‌‌ نیز در راستای “بازسازی” این شرکت حدود %13 از کل نیروی کار خود را از کار برکنار می‌‌کند.

0 70

این شرکت که توسط جوزف لوبین (Joseph Lubin) میلیاردر، یکی از بنیانگذاران و سرمایه گذار اولیه‌‌ اتریوم تاسیس شد، به دنبال سازماندهی مجدد در بازاری است که در حال حاضر با کمترین ارزش رمز ارزهای بزرگ در تمام دوران مواجه است. لوبین نامه‌‌ای به کارمندان ConsenSys‌‌ ارسال کرد و در آن نامه راجع به چشم اندازی که برای شرکت در نظر دارد و مسیر جدیدی ابداعی خود به نام “ConsenSys‌‌ 2.0” توضیح داد.

در نامه آمده است:

ما برای ConsenSys‌‌ 2.0 بسیار هیجان داریم، اولین حرکت ما در این راستا حرکت سختی بوده است: ما بخش‌‌های مختلف این کسب و کار اعم از راه حل‌‌های ConsenSys‌‌، اسپوک‌‌ها و سرویس‌‌های توزیع را ساده می‌‌کنیم و این امر منجر به کاهش 13 درصدی کاربران شبکه می‌‌شود. پروژه‌‌ها نیز همچنان با دقت ارزیابی خواهند شد، چرا که سنگ بنای ConsenSys‌‌ 2.0، برتری فنی، همراه با مدل‌‌های کسب و کار نوآورانه بلاک چین است

قبل از اینکه شرکت تصمیم بگیرد که این بازسازی را انجام دهد در بیش از 50 پروژه مشغول به کار بود و تعداد کارکنان آن حدود 1200 نفر بود. این شرکت توضیح داد که این تصمیم، و همچنین نقشه راه برای مسیر بعدی‌‌اش، ” با بلوغ جامعه‌‌ی بلاک چین” آن را در موقعیت استراتژیکی برای رشد قرار می‌‌دهد.

همچنین بخش‌‌های هست که این بازسازی فقط به عنوان وسیله‌‌ای برای تولید اتریوم برای ادامه‌‌ی حرکت در نظر گرفته می‌‌شود، چرا که ConsenSys‌‌ یکی از صدها شرکتی است که به صورت‌‌های مختلفی تحت تأثیر اثرات بازار خرسی فعلی قرار گرفته‌‌اند. ConsenSys‌‌ اعلام کرد که گستره‌‌ی کسب و کار خود را تغییر می‌‌دهد تا روی پروژه‌‌های پایدارتری تمرکز کند و برخی از پرژه‌‌های بی حاصل را فعلا متوقف کند.

هرچند ConsenSys‌‌ با وجود تعدیل نیرو همچنان گام‌‌های بزرگی برای افزایش نفوذ خود در بازار کریپتو برمی‌‌دارد و منتظر پایان روند نزولی این روند نزولی می‌‌ماند. این شرکت برای مدیریت یک سرمایه گذاری 8 میلیون دلاری در تراستولوژی (Trustology) با شرکت سرمایه گذاری تو سیگما (Two Sigma) شریک شد. تراستولوژی یک راه حل نظارتی (Custody) دارایی‌‌های دیجیتال واقع در لندن برای سرمایه گذاران نهادی است.

تراستولوژی به خاطر توسعه‌‌ی تراست والت (TrustVault) خیلی شناخته شده است. تراست والت، یک پلتفرم مدیریت مبتنی بر کریپتو است که کلید‌‌های خصوصی را در “ماژول‌‌های امنیتی ضد تهاجم سخت افزاری قابل برنامه ریزی میزبانی شده در مراکز داده امن، با بک آپ‌‌های رمزگذاری شده در کلاود” نگه می‌‌دارد و به این روش آن‌ها را ذخیره می‌‌کند.

انتظار می‌رود که این تراستولوژی بتواند محصولات جدیدی را توسعه دهد، از طیف گسترده‌‌ای از کلاس‌‌های دارایی‌‌های دیجیتال را پشتیبانی کند و محصولات و خدمات خود را به بازارهای بین المللی نیز گسترش دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.