استلار (XLM) برای پرداخت‌های خصوصی، فوری و رایگان صاحب Starlight می‌شود

ششمین رمز ارز بزرگ که در حال حاضر بازار آن نزولی است، صاحب شبکه لایتنینگ مخصوص خود به نام Starlight شده است که یک کانال پرداخت است و امکان پرداخت‌های خصوصی، رایگان و فوری را فراهم می‌آورد. در این مقاله این کانال پرداخت بررسی شده است.

0 176

شبکه استلار صاحب شبکه لایتنینگ خود به نام Starlight می‌شود

در زمان نگارش این مقاله، استلار ۰٫۲۳۳۴ دلار معامله می‌شود که ۰٫۲۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. حجم معاملاتی روزانه ششمین ارز رمزنگاری شده بزرگ دنیا به ۳۴٫۹ میلیون دلار می‌رسد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، حرکت فعلی استلار رو به پایین است.

steller

چارت ۷ روزه XLM، منبع: CoinMarketCap

با وجود این که به نظر می‌رسد سناریویی خرسی وجود داشته باشد، اگر قیمت بتواند پایداری خود را در ۰٫۲۳ دلار حفظ کند، مطمئنا می‌تواند از ۰٫۲۰ دلار جهش کند.

در همین حال، استارلایت، کانال پرداخت استلار عرضه شده است و در اعلامیه رسمی آن می‌خوانیم:

«Interstellar مفتخر است تا عرضه پیش‌نمایش استارلایت، کانال دوسویه پرداخت استلار را اعلام نماید. کانال‌های پرداخت به طرفین امکان می‌دهند تا به طور خصوصی، فوری و بدون پرداخت کارمزد با یکدیگر تراکنش داشته باشند.»

با استفاده از این شبکه مسدودسازی وجوه برای استفاده حاضران در کانال، پرداخت‌ها خصوصی، فوری و رایگان فراهم شده‌اند؛ ولی پرداخت‌های عادی در شبکه مشمول کمی کارمزد و انتظار برای تایید می‌گردد.

امنیت این روش از طریق اطلاعات ویژه به صورت تراکنش‌های امضا شده استلار تضمین می‌شود که در شبکه منتشر نمی‌گردند. زمانی که کانال بسته شود، تنها آخرین ترازنامه برای شبکه افشا می‌شود و سایر فعالیت‌های صورت گرفته خصوصی باقی‌مانده و تنها شرکت‌کنندگان از آن باخبر خواهند بود.

اکنون استلار شبکه لایتنینگ خود را دارد که بر اساس اعلامیه در حال حاضر به تست‌نت استلار متصل شده است.

« کانال‌های پرداخت استلار همسان کانال‌های پرداخت بیت‌کوین هستند که در شبکه لایتنینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. با گسترش پروژه استارلایت برای پشتیبانی از کانال‌های پرداخت و پرداخت‌های multi-hop در این کانال‌ها، قصد داریم تا سازگاری با سایر شبکه‌های پرداخت مانند Lightning و Interledger را نیز به آن بیفزاییم.»

این پیش‌نمایش از کانال‌های دوجانبه شامل اپلیکیشن‌های کیف پول داخلی و نرم‌افزار کانال پرداخت استارلایت پشتیبانی می‌کند. با وجود اینکه در حال حاضر تنها امکان پرداخت با XLM وجود دارد، « نسخه‌های آتی از تمامی دارایی‌هایی که در شبکه استلار صادر شده‌اند پشتیبانی می‌کنند ».

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.