استفاده مجرمان از Fortnite برای پولشویی توسط V-Bucks

مجرمان از “Fortnite‌‌” به عنوان یک پلتفرم برای پیشبرد جرایم پولشویی که صدها هزار دلار از طریق مکانیک V-Bucks به دست می‌‌آورند استفاده می‌‌کنند.

0 90

Fortnite‌‌ که توسط اپیک گیمز (Epic Games) ساخته شده، یک بازی ویدیویی بسیار محبوب است که کودکان و بزرگسالان آن را بازی می‌‌کنند. این شرکت می‌‌گوید که حداقل ۲۰۰ میلیون نفر از این بازی لذت می‌‌برند، اما با چنین محبوبیت، خطر فعالیت برای کسب سود افزایش می‌‌یابد.

تحقیقاتی که توسط ایندیپندنت (The Independent) انجام شده نشان می‌‌دهد که دقیقا همین اتفاق رخ داده است. این بازی رایگان است، اما ارز داخل بازی که V-Bucks نام دارد می‌‌تواند برای اقلام بازی، لباس و سلاح‌‌ها خریداری شود.

این کوین‌‌های مجازی را می‌‌توان از فروشگاه رسمی Fortnite‌‌ و همچنین فروشندگای از قبیل مایکروسافت و گیم (GAME) خریداری کرد. هرچند، با ۱۰۰۰ سکه که تقریبا ۱۰ دلار هزینه دارند، بازاری برای کوین‌‌های تخفیف خورده وجود دارد که بازیکنان شدیدا مشتاق آن هستند.

این نحوه عملکرد کلاهبرداری است. کارت‌‌های اعتباری دزدیده شده برای خرید V-Bucks مورد استفاده قرار می‌‌گیرند که سپس به قیمتی توافقی به بازیکنان قانونی که در لایه‌‌های زیرین وب که دارک وب نام دارد می‌‌چرخند فروخته می‌‌شوند.

با انجام این کار، درآمد حاصل به طور موثری تمیز می‌‌شود و پولشویی صورت می‌‌گیرد. پول به دست آمده از این پولشویی سرمایه این اقدام جنایی برای ادامه کار را تأمین می‌‌کند.

این نشریه مطوباعاتی با همکاری شرکت امنیتی سیکس‌‌گیل (Sixgill) متوجه شد که V-Bucks‌‌ها به صورت عمده و مخفیانه فروخته می‌‌شود، در حالیکه کوین‌‌ها در حجم کمتری از طریق پلتفرم‌‌های اجتماعی خریداری می‌‌شوند.

دقیقا مشخص نیست که چه مقدار از سود مجرمان سایبری با فروش V-Bucks‌‌های تخفیف خورده و پولشویی به دست می‌‌آید، اما ارزش سکه‌‌های Fortnite‌‌ که تنها در eBay به فروش می‌‌رسند، در عرض دو ماه بیش از ۲۵۰،۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

محققان ملوربایتز (Malwarebytes) در ماه اکتبر اعلام کردند که مهاجمان در حملات خود به بازی‌‌های فورتنایت از بدافزار سرقت اطلاعات و کدهای مخرب سرقت کریپتوکارنسی استفاده می‌‌کنند.

در همان ماه، زیروفاکس (ZeroFOX) 53000 پیام هشدار در مورد به کلاهبرداری‌‌های Fortnite‌‌ منتشر کرد که اکثر آن‌ها از طریق پلتفرم‌‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر گسترش یافت. بسیاری از این کلاهبرداران در مورد ارز رایگان این بازی که V-Bucks نام دارد و بازیکنان برای تایید اعتبار حساب کاربری خود در یک وب سایت می‌‌توانند مالک آن شوند وعده‌‌هایی داده است. سپس این اعتبارات می‌‌توانند برای سرقت حساب‌‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.