استفاده از فناوری بلاک چین‌‌ برای ثبت مالکیت معنوی توسط Alibaba

ابرشرکت Alibaba قصد دارد از فناوری بلاک چین‌‌ برای ثبت داده‌‌های مربوط به سیستم مالکیت معنوی خود استفاده کند. مقامات این شرکت اذعان داشته‌‌اند که فناوری بلاک چین‌‌ می‌‌تواند بستر مناسبی را برای شرکت‌‌ها به وجود آورد تا داده‌‌های خود را به بهترین شکل ممکن ذخیره سازند. همچنین شرکت‌‌ها می‌‌توانند از این طریق ارتباط مناسب‌‌تری با دادگاه‌‌های اینترنتی کشور چین داشته باشند.

0 97

بر اساس گزارش رسانه محلی Sohu در روز 23 مه، غول خرده‌‌فروشی چینی Alibaba از فناوری بلاک چین‌‌ برای ثبت داده‌‌های مربوط به سیستم مالکیت معنوی خود استفاده کند.

علی شیژی (Ali Xizhi)، مدیر بخش محافظت از دارایی‌‌های معنوی این شرکت، اذعان داشت که Alibaba هم‌‌اکنون در حال ثبت مالکیت معنوی خود از طریق بلاک چین‌‌ است. شرکت Alibaba قصد دارد این فناوری را تا ماه سپتامبر به صورت عملی درآورد و پس از آن در زمینه محافظت از کپی‌‌رایت دیجیتالی شامل محتوای بصری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این سیستم به سپرده‌‌گذاری‌‌های الکترونیک متعلق به برندهای بین‌‌المللی اجازه خواهد داد به صورت مستقیم از طریق پلتفرم محافظت از دارایی‌‌های معنوی علی‌‌بابا (IPP Platform) به دادگاه‌‌های اینترنتی (Internet Court) متصل شوند و بدین ترتیب اساس مناسبی برای محافظت از حقوق قانونی به وجود می‌‌آید. دولت چین تاکنون سه دادگاه اینترنتی را در هانگژو، پکن و گوانگژو راه‌‌اندازی کرده است تا پرونده‌‌های مرتبط با اینترنت را مدیریت کرده و به شاکیان اجازه دهد شکایات خود را به صورت آنلاین ثبت کنند.

شرکت‌‌های Alibaba و Aerospace Information Co. (توسعه‌‌دهنده و ارائه‌‌دهنده نرم‌‌افزاری) در ماه مارس به توافق رسیدند که از فناوری‌‌های یکدیگر استفاده کنند “تا منابع خود را به شیوه‌‌ای مناسب با یکدیگر ادغام و فعالیت‌‌های مختلفی را به انجام برسانند.” این فعالیت‌‌ها در زمینه‌‌ سرویس‌‌های رایانش ابری، امور مالی و مالیات‌‌بندی، اقدامات دولتی و فناوری بلاک چین‌‌ صورت خواهند گرفت.

همچنین لیو سونگ، معاون اجرایی Alibaba Group، در ماه مارس از برنامه‌‌های این شرکت مبنی بر بکارگیری فناوری بلاک چین‌‌ برای چرخه‌‌های عرضه بین‌‌المللی و قابلیت ارتباط با دولت‌‌های مختلف خبر داد.

یکی از گزارشات Securities Daily News در اوایل هفته جاری خبر داد که حدود 262 درخواست پتنت بلاک چینی را به ثبت رسانده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.