استفاده از بیت کوین‌‌ با افزایش تقاضا در چین بالا خواهد رفت

پس از صعود تاریخی بیت کوین‌‌ در سال گذشته، بسیاری انتظار داشتند که استفاده از بیت کوین‌‌ و رمز ارز در سال 2018 با انفجار روبرو خواهد بود، با این حال، با تاخیرهایی که در سرمایه گذاری‌‌ها و محصولات نهادی وجود داشت و بسیاری از معامله گرانی که مشتاق وارد کردن پول به این عرصه و کسب سود بودند، سیر استفاده از بیت کوین‌‌ با توقف مواجه شده است. حالا یکی از همه‌‌پرسی‌‌های انجام شده در چین، علاقه‌‌ی چینی‌‌ها را به بیت کوین‌‌ و رمز ارز و سرمایه گذاری در کریپتو نشان می‌‌دهد.

0 85

این همه‌‌پرسی که توسط شرکت بلاکچین PANews انجام و برای اولین بار توسط نهاد خبری 8btc.com منتشر شد، نشان می‌دهد که 40 درصد از 4200 نفر پاسخ‌‌دهنده گفته بودند که به سرمایه گذاری در بیت کوین‌‌ و رمز ارزها در آینده علاقه دارند و نیمی از آنان هم گفته بودند که اصطلاحات «رمز ارز»، «ارز رمزنگاری شده» یا «بیت کوین‌‌» به گوششان خورده است.

با این حال 63 درصد از آنان گفته بودند که فکر نمی‌‌کنند به بیت کوین‌‌ یا دیگر رمز ارزها به عنوان یک ابزار پرداخت نیازی باشد و 22 درصد گفته بودند که با توکن‌‌های مبتنی بر بلاکچین آشنایی دارند.

چین در سال‌‌های گذشته به کشور مهمی برای بیت کوین‌‌ و رمز ارزها تبدیل شده است و نگرانی‌‌هایی هم درباره اعمال کنترل بیش از حد چین بر توکن‌‌های دیجیتال وجود دارد که ناشی از تمرکز استخراج بیت کوین‌‌ در چین است. طبق برخی گزارشات، شرکت Bitmain که در پکن چین واقع است، حالا بیش از نیمی از بیت کوین‌‌‌‌های جهان را استخراج می‌‌کند.

این همه‌‌پرسی در حالی منتشر شده است که بیت کوین‌‌ و مابقی بازار گسترده رمز ارزها امسال در وضعیت منفی به سر بردند و بسیاری از سکه‌‌های اصلی بیش از 80 درصد از ارزش خود را نسبت به سال گذشته از دست دادند.

با افت ارزش بیت کوین‌‌، سرمایه‌‌گذاران نه تنها از استفاده‌‌ی کند از بیت کوین‌‌ در میان فروشندگان و مصرف‌‌کنندگان ترس دارند بلکه از تاخیر در سرمایه گذاری نهادی و تهدید همیشگی قانون‌‌گذاران هم واهمه پیدا کرده‌‌اند.

bitcoin, bitcoin price, chart

بیت کوین‌‌ از ژانویه سال گذشته تاکنون بیش از 80 درصد از قیمت خود را از دست داده است.

برخی سرمایه‌‌گذاران پیش‌‌بینی کرده‌‌اند که سال آینده این بازار احیا می‌‌شود و بسیاری هم به قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ از طرف بازارهای بزرگ بورس و پلتفرم رمز ارز باکت (Bakkt) که قرار است در ماه ژانویه به اجرا دربیاید امیدوارند.

همه‌‌پرسی‌‌های پیشین انجام شده توسط YouGov در ماه نوامبر هم نتایج مشابهی را نشان داده بودند و دریافته بودند که از هر نفر در بریتانیا یک نفر فکر می‌‌کند که بیت کوین‌‌ در پرداخت‌‌های آینده به «به اندازه پول یا کارت اعتباری» رایج خواهد شد.

یکی از همه‌‌پرسی‌‌هایی که همین امسال توسط صرافی کوین بیس انجام شد، نشان داد که دانشجویان آمریکایی دوبرابر میانگین کشور رمز ارز دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.