استفاده از بلاک چین‌ برای تغییرات اجتماعی: مصاحبه با جاستین سون

همانقدر که طی دو سال گذشته، بلاک چین‌ به تیتر اول روزنامه‌ها تبدیل شده، هنوز نتوانسته جای خود را در صحنه‌های اصلی باز کند. بخش مهمی از این موضوع به تقسیم شدن کل بلاک چین‌ به بخش های مختلف باز می‌گردد. سکه‌ها و بلاک چین‌‌های جدید با مزایا و ویژگی‌های خود اجتماعات جدیدی را به وجود می‌آورند. هرچند به نظر می‌رسد افراد حاضر در این بخش از این واقعیت آگاه باشند و بخواهند در نهایت با پر کردن حفره‌های خالی و مشکلات این صنعت، وارد بازار انبوه شوند. در اینجا مصاحبه جاستین سون (Justin Sun)، مدیر عامل TRON را می‌خوانید که در مورد کمک خیریه ۳ میلیون دلاری خود به بایننس و رشد این نوع فعالیت‌ها در عرصه کریپتوکارنسی صحبت می‌کند.

0 160

حرکت جدیدی در سازمان‌های خیریه آغاز شده تا بتواند به ورود بلاک چین‌ به بازارهای انبوه کمک کند. هدف این بازارها برای کسانی که از فناوری و خدمات مالی بهره‌ای ندارند خواهد بود. به عنوان مثال موسسه خیریه بایننس (BCF) می‌خواهد از بلاک چین‌ برای کمک به مشکلات کشورهای در حال توسعه استفاده کند.

باقی شرکت‌ها مثل سیستم مبتنی بر بلاک چین‌ TRON، با فناوری خود به بانکداری مشغول هستند تا بتوانند کمکی ارائه کنند. اما در هر دو مورد، حرکتی به منظور تغییر اجتماعی از طریق استفاده از بلاک چین‌ صورت گرفته‌است. بخش‌های کریپتوکارنسی و بلاک چین‌ در حال تغییر نحوه عمل خیریه هستند.

جاستین سون، مدیر عامل TRON، اخیرا با کمک خیریه ۳ میلیون دلاری خود به تیتر اول روزنامه‌ها تبدیل شد و حالا او در یک مصاحبه درباره این موضوع و همچنین این پدیده صحبت می‌کند.

چه چیزی شما را به کمک خیریه به بایننس علاقه‌مند کرد؟

همه چیز از چشم‌انداز TRON آغاز شد. شبکه ما ابزاری برای سود کوتاه مدت افراد یا موسسات نیست. شبکه ما ساخته شده تا اینترنت را بار دیگر غیر متمرکز کند. این هدف به خودی خود سودآور نیست و می‌خواهد شفافیت و حریم خصوصی را به کاربران بازگرداند. این حقی است که متعلق به مردم و به سود آن‌ها خواهد بود.

این ماموریت اصول یکسانی با نهادهای خیریه و عام‌المنفعه دارد. هدف ما هم استفاده از قدرت اجتماع برای بالا کشیدن مردم و پایبند بودن به عقایدمان است. من واقعا باور دارم که به این اهداف خواهیم رسید. در این مسیر ما به اعضای جامعه‌ای مثل TRON نیاز داریم تا تاثیر و الهام خود را ایجاد کنند تا با هم به هدفمان برسیم. همچنین به موسسات بزرگی مثل بایننس که هدف و بینش مشترکی با ما دارند، نیاز داریم. می‌خواهیم دست در دست با این موسسات کار کنیم. به همین علت است که TRON 3 میلیون یورو اهدا کرده، تا حمایت خود از بایننس، BCF و هدف مشترکمان نسبت به استفاده از بلاک چین‌ برای اهداف اجتماعی نیکو را اعلام کنیم.

آیا به همکاری خود با ژائو (Zhao) ادامه می‌دهید؟ آیا کمک خیریه شما آغاز یک رابطه عمیق خواهد بود؟

ما طی سال‌های گذشته، همکاری ارزشمند و بلندمدتی را با بایننس داشته‌ایم و از نظر شخصی هم، من و CZ دوست‌های خوبی هستیم. این یک قدم دیگر در همکاری استراتژیک و بلند مدت ما خواهد بود.

آیا به همکاری عمیق‌تر با بایننس فکر کرده‌اید؟

هر دو شرکت نسبت به انواع مختلفی از همکاری‌ها علاقه‌مند هستند. کمک خیریه TRON به BCF مثال خوبی برای این مسئله است. من مطمئن هستم که ما همچنان به دنبال پیدا کردن راه‌های جدید و خلاقانه برای همکاری با یکدیگر و پیشرفت صنعت کریپتوکارنسی و بلاک چین‌ خواهیم بود.

نظر شما درباره Bakkt چیست؟

ظهور موسسه‌ای مثل Bakkt نشان می‌دهد که موسسات مالی جریان اصلی، وارد فضای ارزهای رمزنگاری شده و بلاک چین‌ شده و آن را درک کرده‌اند. ما منتظر تماشای این روند هستیم و موسسات مالی سنتی را هم برای ملحق شدن به ما تشویق می‌کنیم.

فکر می‌کنید SEC یک بیت کوین ETF را تایید خواهد کرد؟ اگر اینطور شود، فکر می‌کنید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

از نظر من، تایید SEC برای یک بیت کوین ETF اجتناب ناپذیر است، فقط زمان آن قابل بحث خواهد بود.

بازار کریپتو برای تغییر روند نزولی به صعودی باید چه کاری انجام دهد؟

مهمترین چیز برای بازار کریپتو، سخت کار کردن است. امروز افراد زیادی هستند که تفکر غلطی نسبت به صنعت بلاک چین‌ و ارزهای رمزنگاری‌شده دارند. برای افرادی که در این صنعت حضور دارند، باید کار بیشتری انجام دهیم تا بتوانیم به مردم نشان دهیم که این فناوری‌ها می‌توانند زندگی‌هایی را تغییر دهند، می‌توانند تغییرات مهمی ایجاد کنند. این کلید تغییر یک بازار نزولی به صعودی است. پیشرفت dApp هایی که روی زنجیره ساخته شده‌اند، احتمالا نکته‌ای کلیدی باشد. با فعالیت ماشین مجازی TRON مان، از توسعه‌دهندگان دعوت می‌کنیم تا با ما بر روی dAppهای پریمیوم کار کنند.

آسیا بخش کریپتوکارنسی پر طراوتی دارد اما دولت‌های این قاره نسبت به ارزهای رمزنگاری شده، دوستانه عمل نمی‌کنند. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا فکر می‌کنید این موضوع تغییر کند؟

دلیل اصلی پشت این پدیده، این است که دولت هنوز فناوری بلاک چین‌ و کریپتو را درک نکرده است. نگران بودن نسبت به چیزی که از آن اطلاع ندارید، طبیعی است. برای همین است که متوجه نگرانی و موضع قانونگذاران هستم. اما خوشحالم که می‌بینم اغلب دولت‌ها نسبت به یادگیری این فناوری‌ها علاقه‌مند هستند و تلاش می‌کنند تا آن‌ها را قانونی کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.