امکانات عظیم استخراجی در مونتانا تاسیس خواهد شد

با وجود هزینه‌های زیاد استخراج، شرکت آمریکایی Crypto watt LLC قصد دارد که امکانات عظیم استخراج بیت‌کوین را با سرمایه 75 میلیون دلاری در ایالت مونتانای آمریکا تاسیس کند.

0 123

کریپتو وات (Crypto Watt LLC) قصد دارد امکانات عظیم استخراج بیت‌کوین را در ایالت مونتانای ایالات متحده آمریکا تاسیس کند. ظاهرا این شرکت بیش از 75 میلیون دلار برای توسعه و فعالیت در زمینه استخراج سرمایه گذاری کرده است و این دستگاه‌ها قرار است در یک مجموعه صنعتی که توسط شرکت خریداری شده است، در شهرهای بوته (Butte) و آناکوندا (Anaconda) ساخته شود.

مونتانا؛ یک قطب استخراجی نوظهور برای بیت‌کوین

در بیانیه‌ای که توسط مونتانا استاندارد منتشر شده است، دن بورل (Dan Burrell) مدیر اجرایی کریپتو وال، از امیدواری خود نسبت به پروژه سخن گفته است. او توضیح داد که شرکت قصد دارد مطمئن شود که امکانات به سطحی از کیفیت می‌رسند که با دیگر مراکز داده‌ای رقابت کنند؛ بورل از ایمان خود به شایستگی برنامه‌های شرکت با ذکر پایداری طولانی مدت آن صحبت کرد.

به عنوان بخشی از برنامه‌های شرکت، آن‌ها با شرکت کانادایی تکنولوژی بلاکچین جهانی (Global Blockchain Tech) همکاری خود را آغاز کرده‌اند که این همکاری‌های بعدتری را نیز به منظور ساخت مرکز استخراج آمریکایی در پی خواهد داشت.

زمانبندی برنامه‌ریزی شده برای آغاز پروژه، برای سه ماهه پایانی سال 2018 است و وقتی پروژه کامل شود، این دومین امکانات استخراج بیت‌کوین است که طی دو سال اخیر در مونتانا ساخته شده است.

به واسطه مکان جغرافیایی آن در مجاورت مرز کانادا، ایالت مونتانا مکان مناسبی برای امکانات استخراج بیت‌کوین در ابعاد وسیع می‌باشد؛ آب و هوا در این منطقه عمدتا سرد است و نبود گرما که برای امکانات استخراجی لازم است، به صورت طبیعی در این منطقه وجود دارد.

با توجه به افزایش اندازه شبکه بیت‌کوین و پیشرفتی که در تکنولوژی استخراج صورت گرفته است، گرمای خروجی هم افزایش یافته است و استفاده از مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (Application-specific integrated circuit) که ASIC نام دارد و گسترش قدرت هشینگ استخراج کنندگان بیت‌کوین هم نیازمند مصرف میزان بسیار زیادی برق می‌باشد و تجهیزات استخراج بیت‌کوین پروژه اسپوکان (The Project Spokane) در میسولا یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان انرژی در شمال غرب ایالات متحده آمریکا است.

به علاوه با کم شدن بیت‌کوین‌های باقی مانده برای استخراج، هشینگ نیز دشوار شده است و این موضوع سبب تمرکز بیشتر بر روی مراکز داده‌ای برای کنترل فعالیت‌های دشوار محاسباتی شده است.

برای سال‌های زیادی، چین از یک مونوپولی در صحنه استخراج بیت‌کوین بهره برده است و مراکز استخراج بزرگ بیت‌کوین در استان‌های متعددی در چین وجود دارند که از نیروی برق و نیروی کار ارزان بهره می‌برند. بسیاری از این امکانات در نزدیکی نیروگاه‌های برق آبی بنا شده تا به نیروی برق دسترسی آسان داشته باشند.

این پیشرفت به نگرانی نسبت به متمرکز شدن استخراج و ظهور دست‌های سنگین در این شبکه منجر شده است. هر چند با حرکات اخیر دولت در چین برای محدود کردن استخراج بیت‌کوین، این فرصت برای دیگر کشورها ایجاد شده است تا از پیشرفت و سرمایه‌گذاری‌های سنگین در استخراج بهره ببرند.

بیت‌کوین همچنان از نظر قیمت و سرمایه‌گذاری، با ارزش‌ترین ارز رمزنگاری‌ شده در بازار محسوب می‌شود و علی رغم کاهش اخیر در قیمت، شواهدی وجود دارد که با توجه به سیاست‌های قانون‌گذاری دولت‌ها، مسیر رشد صعودی آن ادامه خواهد داشت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.