استخراج بیت کوین در ایران بازدهی ندارد

رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران در گفتگو با بازارنیوز اظهار داشت: در حال حاضر و با نرخ برق مصوب فعلی صنعت استخراج بیت کوین ، به هیچ عنوان قابل سرمایه گذاری نیست؛ چرا که در این شرایط، بیت کوین هیچ بازدهی برای مردم ندارد.

1 50

استخراج بیت کوین در ایران بازدهی ندارد ! به گزارش فینمگ و به نقل از گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز، محمدرضا شرفی، رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران اظهار داشت:

با این قیمت مصوب برای مصرف برق به هیچ عنوان استخراج بیت کوین به صرفه نیست. برخی‌ در حد وسیع در حال استخراج هستند که باید حتما شفاف سازی شود که این‌ها با چه تعرفه‌ای عملیات استخراج انجام می‌دهند. وقتی صرفه اقتصادی نباشد ، فعالیت صنعتی عقلانی نیست، بنابراین قطعا مشکلی وجود دارد که طبیعتا باید به تعرفه برق آن‌ها شک کرد. از این مراکز در کشور کم نیست.

وی افزود:

به نظر من مسئولین، ماینینگ بیت کوین را برای عده‌ای خاص برای مصارف خاص در کشور قانونی کردند؛ دلیلش هم این است که در این شرایط موجود ، فعالیت برای مردم به هیچ عنوان بازدهی ندارد. چرا وقتی فعالیتی بازدهی ندارد آن را قانونی کردند؟»

شرفی ادامه داد:

به هیچ عنوان استخراج بیت کوین قابل سرمایه گذاری نیست. خرید و فروش و نگهداری بیت کوین هم بحث دیگری دارد، ولی در صنعت استخراج بیت کوین به هیچ عنوان بازدهی نداریم. البته ما پیشنهاداتی برای بالا بردن بازدهی آن ارائه دادیم ، ولی در کل تصمیمی در این زمینه وجود ندارد.

شایان ذکر است که بر اساس اعلام مصوبه هیئت دولت تعرفه برق برای استخراج رمز ارز برای ۸ ماه سال هر کیلووات ۴۸۳ تومان و برای ماه‌های خرداد تا پایان شهریور، ۱۹۳۰ هزار تومان برای هر کیلووات قیمت گذاری شده است.

منبع : بازار نیوز

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] استخراج بیت کوین در ایران بازدهی ندارد اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]