استارت آپ بانک کریپتوی سوئیس در انتظار مجوز فروش اوراق بهادار و بانکداری

طبق اخبار رسانه‌ی مالی Cash در تاریخ ۱۲ نوامبر، مدیر عامل استارت آپ سوئیسی SEBA Crypto AG در مصاحبه‌ای گفت که “پنج مدیر بزرگ دارایی” هم از آلمان و هم از خارج از کشور، به بانک کریپتو ابراز علاقه کرده‌اند.

0 96

این شرکت در ماه سپتامبر ۱۰۳ میلیون دلار برای راه اندازی یک بانک ارائه‌ی خدمات مرتبط با کریپتوکارنسی افزایش داد. در آن زمان، گیدو بولر (Guido Bühler)، مدیر عامل شرکت، خاطر نشان کرد که این بانک خود را به عنوان یک پل ارتباطی بین دارایی‌های کریپتو و جهان مالی سنتی می‌بیند.

بولر در مصاحبه‌ای که در نوامبر صورت گرفت خاطر نشان کرد که SEBA Crypto AG انتظار دارد، در نیمه اول سال ۲۰۱۹ مجوز بازاریابی بانکی و اوراق بهادار را از رگولاتور بازار مالی، FINMA دریافت کند. این مجوز به شرکت اجازه می‌دهد به کسب و کار سرمایه گذاری و معامله‌ کریپتو برای دیگر بانک‌ها و سرمایه گذاران واجد شرایط بپردازد.

در ماه سپتامبر، SEBA اشاره کرد که برای شروع توسعه‌ی عملیات خود به مراکز مالی بزرگ برنامه ریزی می‌کند و این کار را در سال ۲۰۱۹ از زوریخ شروع می‌کند.

طبق گفته‌های بولر، SEBA در حال حاضر قصد دارد تا از طریق عرضه‌ اولیه‌ کوین (ICO)، سرمایه خود را بالغ بر ۲۰۰ میلیون فرانک (۲۰۶ میلیون دلار) افزایش دهد. مدیر عامل شرکت که اهداف شرکت را توضیح می‌دهد، این مورد را نیز نشان کرد که SEBA می‌خواهد عملکردهای بانکی Custody را هم ارائه دهد و فراتر از ذخیره سازی دیجیتالی دارایی‌های کریپتو قدم بردارد:

به عنوان یک قاعده کلی، دارایی‌های کریپتو نیز همانند سرمایه گذاری در سهام و اوراق قرضه، باید با عملکرد بانک Custody ما به رگولاتور محول شود.

در اوایل ماه نوامبر، FINMA با استفاده از یک نامه‌ی محرمانه به بانک‌ها و دیگر موسسات مالی توصیه کرد که پوشش ریسک برای رمز ارزها در ۸۰۰ درصد ارزش بازار فعلی را برآورد کنند. ارزیابی نسبتا بالا حاکی از این است که رگولاتور، سرمایه گذاری‌ها را بسیار ناپایدار می‌داند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.