استارتاپ بلاکچینیِ Enjin کیت توسعه جدیدی برای موتور بازی یونیتی (Unity) معرفی کرد

Enjin‌‌، استارتاپی که با توکن‌‌های اتریوم کار می‌‌کند، در 14 مارس نرم‌‌افزار کیت توسعه (SDK) جدیدی را برای موتور ارتقای بازی یونیتی راه‌‌اندازی خواهد کرد. این شرکت در 4 مارس در یک پست در مدیوم از رونمایی این محصول خبر داده است.

0 73

این SDK امکان ساختن، مدیریت کردن و تعمیم دادن توکن‌‌های ای آر سی 1155 در بلاکچینِ اتریوم را به توسعه‌‌دهندگان یونیتی می‌‌دهد. این توکن‌‌ها بر پایه‌‌ی استانداردهای ای آر سی 20 و ای آر سی 721 و توسط ویتک رادومسکی (Witek Radomski) رئیس ارشد فنی Enjin‌‌، ساخته شده است.

مطابق این استاندارد جدید، توسعه‌‌دهندگان می‌‌توانند به طور نامحدود توکن‌‌های قابل تعویض و غیر قابل تعویض بسازند. تولید انبوه توکن‌‌ها از طریق قراردادهای هوشمندی که امکان تراکنش‌‌های با کارمزد کمتر، سریع‌‌تر و آسان‌‌تر را فراهم می‌‌کند، صورت می‌‌پذیرد.

با توکنیزه کردن دارایی‌‌ها، ویژگی‌‌های آن‌‌ها در بلاکچین ذخیره می‌‌شود و از مشکلات احتمالی مانند تغییرات ناخواسته در حین بروزرسانی جلوگیری می‌‌شود.

اقدام Enjin‌‌ همچنین از عملکرد متقابل با استفاده از توکن خبر می‌‌دهد؛ به طوری که بازی‌‌کنان می‌‌توانند از گزینه‌‌های مجازی خود در بازی‌‌های مختلفی استفاده کنند.

در پست آن‌‌ها آمده است که یونیتی محبوب‌‌ترین موتور ارتقای بازی جهان است و 4/5 میلیون توسعه‌‌دهنده‌‌ی بازی دارد و 28 میلیارد از بازی‌‌های آن‌‌ها در 3 میلیارد دستگاه نصب شده است. این ادعا یادآور سخنان جان ریکیتیلو (John Riccitiello) مدیر عامل یونیتی است که در کنفرانس تک کرانچ دیسراپت که 6 ماه پیش در سان فرانسیسکو برگزار شده بود به زبان آورد.

در آن رویداد ریکیتیلو گفت نیمی از بازی‌‌ها (بیش از نیمی از بازی‌‌های موبایل و مبتنی بر پلتفرم نینتندو) در یونیتی ساخته شده اند. موتور بازی Enjin‌‌ در 30 پلتفرم کار می‌‌کند که بین آن‌‌ها سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، آی او اس، اندروید، نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، آکولوس ریفت و بسیاری دیگر قرار دارند. این موتور همچنین از توسعه‌‌ اپلیکیشن‌‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز حمایت می‌‌کند.

در گزارش کوین تلگراف آمده است: Enjin‌‌ یکی از شرکای سامسونگ در معرفی گوشی‌‌های هوشمند سامسونگ اس 10 است.

در ماه فوریه خبر همکاری هش کش، یک شرکت بلاکچینی با یک توسعه‌‌دهنده‌‌ استرالیایی ویدئوگیم منتشر شد. هدف از این همکاری رونمایی از صرافی رمز ارز و خدمات توکنی خود برای صنعت گیمینگ است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.