استارباکس از یک سیستم پرداخت با بیت کوین و رمز ارز ها خبر می‌دهد‌‌

طبق اعلام چهارم مارس مجله خبری The Block، جزییات جدید همکاری استارباکس با پلتفرم آمریکایی باکت (Bakkt) نشان می‌‌دهد که این غول فروش قهوه از پرداخت‌‌های مبتنی بر بیت کوین پشتیبانی خواهد کرد.

0 75

استارباکس که بعد از رونمایی باکت در آگوست سال گذشته به یکی از شرکای موسس تبدیل شد، از نرم‌‌افزار خود برای پرداخت مشتریان آمریکایی استفاده خواهد کرد.

همانطور که The Block گزارش می‌‌دهد، هیچ ارز رمزنگاری شده‌‌ای توسط زنجیره پردازش نمی‌‌شود و رمز ارز به طور مستقیم به فیات تبدیل خواهد شد.

باکت که هنوز در مراحل پیش از انتشار خود قرار دارد، می‌‌خواهد به یک گزینه اصلی برای سرمایه‌‌گذارانی که به دنبال ارزهای رمزنگاری شده هستند، تبدیل شود. در برنامه آن‌‌ها، توزیع قراردادهای فیزیکی بیت کوین وجود دارد و انتظار می‌‌رود، بسته به تایید قانونی، در سال جاری این اتفاق صورت بگیرد.

استارباکس تمام نظرات درباره عبارت “قهوه در ازای بیت کوین” را رد کرده ‌‌بود. اکنون به نظر می‌‌رسد این شرکت میزان مشخصی سرمایه در باکت داشته و در عوض می‌‌خواهد پرداخت رمز ارز را به صورت غیرمستقیم ممکن کند. نقل قول رسمی از یکی از کارشناسان بی‌‌نام آن‌‌ها این گونه بود:

ارزش بالایی در داشتن یک برند در این سطح وجود دارد.

The Block می‌‌گوید که در ابتدا فقط مشتریان آمریکایی به خدمات بیت کوین به دلار باکت دسترسی خواهند داشت.

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا اشاره کرده بود، باکت برای رونمایی خود با تاخیر مواجه شده و مدیران تاکید کرده‌‌اند که نیاز به سازگاری‌‌های قانونی بیشتری وجود دارد. The Block به نقل از یک منبع نامشخص می‌‌گوید که استارباکس برای فعال شدن قابلیت‌‌های خرید کریپتو-فیات خود صبر خواهد کرد تا پلتفرم باکت آغاز به کار کند و ظرفیت نگهداری و ذخیره‌‌سازی کریپتو را نشان دهد.

منبع The Block اینگونه می‌‌گوید:

در همه زمینه‌‌ها، محدودیت‌‌هایی در قابلیت‌‌های مشارکت استارباکس وجود دارد و این محدودیت‌‌ها به انتظارات مشتریان باز می‌‌گردد.

به واسطه سازگاری با قوانین آمریکا، برخی از کارشناسان درباره قابلیت این پلتفرم در افزایش شهرت عمومی بیت کوین امیدوار بوده‌‌اند و به این رمز ارز به عنوان یک دارایی اصلی و ارزشمند نگاه کرده‌‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.