اساس ماده 338

در این مقاله با ماده 338 که توسط مجلس آمریکا وضع شده، آشنا می‌شوید. این ماده به مالیات دهندگان اجازه می‌دهد تا سهام را به صورت محدود و به عنوان دارایی برای اهداف مالیاتی خریداری کنند. همچنین این مقاله به بررسی گزینه‌هایی می‌پردازد که توسط این ماده ارائه می‌شوند.

0 36

مجلس ایالات متحده آمریکا ماده 338 را در سال 1982 وضع کرد تا به مالیات‌‌دهندگان اجازه خرید سهام محدودی را به عنوان دارایی برای اهداف درآمد مالیاتی فدرال بدهد.

ماده 338 دو گزینه (election) ارائه می‌‌کند: انتخاب عادی ماده 338 تحت عنوان ماده 338 ( g) و مورد دیگر با عنوان ماده 338 (h) (10). این انتخاب‌‌ها، مالکیت سهام را به عنوان مالکیت یک دارایی برای اهداف مالیاتی فدرال تلقی می‌‌کنند. یک انتخاب ماده 338 زمانی مفید است که خریدار دلیل تجاری خوبی برای کسب سهام به جای دارایی داشته باشد (مثل گواهی‌‌نامه‌‌های دشوار حواله یا مجوزها)، اما هنوز هم مزایای مالیاتی را به عنوان یک مالکیت دارایی بخواهد.

ماده 338 (h) (10)

انتخاب ماده 338 (h) (10) نسبت به ماده 338 (g) بسیار معمولتر است، زیرا انتخاب 338 (g) به دو سطح مالیاتی می‌‌رسد در حالی‌‌که انتخاب 338 (h) (10) فقط به یکی خواهد رسید. در انتخاب ماده 338 عادی، دو سطح مالیاتی اعمال می‌‌شود: یکی روی سهامداران به خاطر فروش سهام هدف و دیگری روی فروش فرضی دارایی به وسیله شرکت هدف (هدف قدیمی) اعمال می‌شود.

در انتخاب ماده 338 (h) (10) معمولا فقط یکی از سطوح مالیاتی در فروش فرضی دارایی اعمال می‌‌شود؛ فروش سهام برای اهداف مالیاتی نادیده گرفته می‌‌شود و نقدینگی فرضی برای سهامداران فروشنده، بدون مالیات است. در نتیجه، طرفین به دو شکل تلقی می‌‌شوند (فقط برای اعمال اهداف مالیاتی): 1- شرکت خریدار یک شرکت جدید ایجاد کند (هدف جدید) 2- هدف جدید، دارایی‌‌های شرکت هدف را خریداری (هدف قدیمی) و بدهی‌‌هایش را پرداخت کند و 3- هدف قدیمی به دستِ فروشنده تسویه شود.

مشمولان مالیاتی

به واسطه مالیات دو برابری، یک انتخاب ماده 338 عادی معمولا جذاب نبوده و فقط هنگامی صورت می‌‌گیرد که هدف، ویژگی‌‌های قابل توجه مالیاتی داشته باشد (مثل ضررهای خالص عملیاتی) تا شناخت درآمد در سطح هدف را متعادل کند.

در حالی‌‌که انتخاب‌‌های ماده 338 عادی نادرند، انتخاب‌‌های تحت 338 (h) (10) نسبتا شایع هستند. انتخاب‌‌های تحت 338 (h) (10) فقط برای اهدافی که S Corporations یا عضوی از یک گروه مربوط به شرکت باشند (چه بازده مالیاتی فدرال تلفیقی ارسال کرده باشند چه نه)، در دسترس خواهد بود.

تعریف یک S Corporation

S Corporation یک شرکت عادی است که 100 سهامدار یا کمتر داشته و شرکت را از مزایای شرکتی شدن محروم نمی‌‌کند، اما به گونه‌‌ای برای آن مالیات در نظر می‌‌گیرد که انگار یک شریک می‌‌باشد.

S Corporation معمولا مالیات پرداخت نمی‌‌کنند و در عوض یک بازده بین‌‌المللی از فرم 1120S ارسال می‌‌کنند که بیانگر سود یا ضرر خالص است و از طریق سهامداران صورت می‌‌گیرد. سپس این سهامداران سود یا ضرر خالص بازده مالیاتی شخصی‌‌شان را نشان می‌‌دهند. تمام S Corporation به عنوان یک شرکت معمولی یا حرفه‌‌ای آغاز می‌‌کنند و فقط با درخواست S Election به سرویس درآمد داخلی می‌‌توانند به عنوان یک S Corporation عمل کنند.

S Corporation و بخش 338 (h) (10)

اگر هدف، یک S Corporation بوده و خرید یک سهام به دلایل غیر مالیاتی مطلوب و خرید یک دارایی برای دلایل مالیاتی مطلوب باشد، برای هدف سهامداران S Corporation و کسب توافق شرکت برای انجام یک انتخاب تحت ماده 338 (h) (10) معمول خواهد بود.

همانطور که بالاتر توضیح داده شد، S Corporation مالیات درآمد پرداخت نمی‌‌کنند. در عوض، سود یا ضرر شرکت به سهامداران آن توزیع می‌‌شود که گزارش سود یا ضرر را در مالیات شخصی خود ثبت می‌‌کنند. این واقعیت می‌‌تواند فروش یک S Corporation را با مشکل مواجه کند.

هرچند قانون ماده 1.338(h)(10)-1(c) به شرکت اجازه می‌‌دهد تا یک خرید سهام مشروط (QSP) از یک هدف S Corporation انجام دهد تا انتخابی تحت ماده 338 (h) (10) همراه با سهامداران S Corporation ایجاد کند. تمام سهامداران هدف S Corporation (فروشنده یا غیر فروشنده) باید نسبت به انتخاب ماده 338 (h) (10) رضایت داشته باشند. وقتی این انتخاب صورت گرفت، برای اهداف مالیاتی، فروش سهام با فروش سهامداران نادیده گرفته می‌‌شود.

قانون فروش سهام، یک S Corporation و مالیات آن را در صورتی ممکن می‌‌کند که تراکنش یک فروش دارایی باشد. فروش دارایی‌‌ها مزایای زیادی ایجاد می‌‌کند. مثلا فروشنده می‌‌تواند یک اساس مالیاتی اضافی بگیرد و این به آن معنا است که ارزش رسمی دارایی‌‌های فروشنده شدیدا بالا می‌‌رود. در عوض، ارزش بالاتر دارایی، خریدار را مجاز می‌‌کند تا استهلاک بیشتری روی دارایی‌‌های در حال کسب خود درخواست کرده و به همین خاطر کاهش مالیاتی بیشتری داشته باشد.

این مقاله فقط برای اهداف آموزشی نوشته شده است. همیشه پیش از گرفتن هر گونه تصمیم مالی با یک مشاور حرفه‌‌ای مشورت کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.