از ناکاموتو تا HODL : پنج حقیقت جالب در مورد سایت bitcointalk

bitcointalk جایی برای گفت‌‌وگو و تبادل نظرات است که علاقه‌‌مندان به بیت کوین‌‌ و رمز ارزها می‌‌توانند نظرات خود را در آن به اشتراک بگذارند. این انجمن در حال حاضر معروف‌‌ترین انجمن در فضای رمز ارز به حساب می‌‌آید. این وبسایت (Bitcointalk) در سال 2009 که قیمت بیت کوین‌‌ تنها یک دهم یک سنت بود به وجود آمد. از آن زمان به بعد قیمت این بیت کوین‌‌ چند میلیون برابر شده است.

0 93

به لطف آقای ناکاموتو

bitcointalk توسط ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد. هویت حقیقی این فرد همچنان ناشناخته است. حتی ممکن است این اسم متعلق به یک نفر نبوده و گروهی از افراد تحت این نام مستعار فعالیت کنند.

ساتوشی پیش از ایجاد bitcointalk از یک SourceForge برای گفتمان‌‌های مرتبط با بیت کوین‌‌ استفاده می‌‌کرد. متاسفانه این برنامه دیگر در دسترس نیست.

پروفایل bitcointalk ساتوشی را می‌‌توانید از اینجا ببینید. آخرین باری که ساتوشی وارد پروفایل خود شده، در روز سیزدهم ماه دسامبر سال 2010 بوده است.

جملات زیر از جمله آخرین مطالبی هستند که ساتوشی پیش از اینکه ناگهان ناپدید شود آن‌‌ها را منتشر کرد:

جلب این میزان توجه به هر شکل دیگری می توانست خوشایند باشد. WikiLeaks جنجال زیادی به پا کرده و موج آن به سمت ما می‌آید.

 

آمار و ارقام

bitcointalk تاریخچه‌‌ جالبی دارد و همچنین از پایگاه کاربری بسیار مهمی برخوردار است.

طبق اطلاعات مرکز آمار bitcointalk، این سایت بیش از 1.1 میلیون کاربر ثبت‌‌شده دارد که تا به حال 21.7 میلیون پست به اشتراک گذاشته‌‌‌‌اند. از زمان شکل‌‌گیری bitcointalk، محتوای این سایت بیش از 4.3 میلیون بار دیده شده‌‌اند.

هم‌‌اکنون نیز در طول روز 403 ثبت‌‌نام جدید انجام می‌‌گیرد و نسبت مرد به زن در این ثبت‌‌نام‌‌ها چهار به یک است.

یک طرح قدیمی

سایت bitcointalk با استفاده از یک نرم‌‌افزار منبع‌‌باز به نام SMF به وجود آمده است؛ این عبارت (یعنی SMF) شکل کوتاه‌‌شده‌‌ی Simple Machines Forum است.

همانطور که در عکس‌‌های سایت Archive.org می‌‌توان دید، طراحی bitcointalk از آغاز تا به حال تغییرات زیادی نداشته است.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه مدیر bitcointalk در حال ایجاد تغییراتی در طراحی و توسعه‌‌ی امنیت این سایت است.

معروف‌‌ترین انجمن‌‌ها

انجمن “Altcoin Announcement” با بیش از 4.5 میلیون پست، محبوب‌‌ترین انجمن در bitcointalk است و پس از آن “Bitcoin Discussion” با 1.1 میلیون پست و “Altcoin Discussion” با 0.98 میلیون پست، دوم و سوم هستند.

محبوبیت انجمن “Altcoin Announcement” در سال 2017 به دلیل تعداد بالای عرضه اولیه سکه و فروش توکن که هر هفته برگزار می‌‌شوند تا حد زیادی افزایش یافت.

منشا “HODL”

در فضای رمز ارز “hodler” فردیست که با کوین‌‌های خود معامله نمی‌‌کند (کوین‌های خود را نگه می‌‌دارد).

منشا این عبارت به پستی در bitcointalk در سال 2013 برمی‌‌گردد؛ زمانی که یک کاربر با نام GameKyuubi در حالت مستی به جای کلمه‌‌ hold (نگه داشتن، نگهداری کردن( به اشتباه کلمه‌‌ hodl را در پست خود نوشت.

دیگر کاربران به سرعت شروع به استفاده از این عبارت کردند و HODL اکنون به عنوان یک استراتژی در سرمایه گذاری در رمز ارزها به کار رفته و تمرکز آن بر بازده طولانی‌‌مدت و صبر است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.