رمز ارز استاتوس (Status) چیست؟

استاتوس پلتفرمی است که زمینه ایجاد یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. در این شبکه اجتماعی کاربران می‌توانند قابلیت‌های بسیار زیادی را داشته باشند و بر روی محتوا و اطلاعات خود تسلط کامل داشته باشند. در این شبکه حتی می‌توان برای کسانی که قصد پیام دادن به شما را دارند، کارمزد تعیین کرد. ویژگی‌های اجتماعی این شبکه بسیار جذاب و کارآمد هستند و می‌توانند صنعت شبکه‌های اجتماعی را متحول کنند. در این مطلب ضمن معرفی این پلتفرم، در مورد چگونگی خرید و نگهداری توکن این شبکه (SNT) نیز اطلاعاتی آورده شده است.

0 833

استاتوس سیستم عاملی است که روش سر و کار داشتن دنیا با شبکه اتریوم را کاملا تغییر می‌‌دهد. استاتوس به عنوان یک مرورگر و پیام رسان غیر‌‌متمرکز، به شما اجازه می‌‌دهد که به وسیله تلفن همراه به شبکه اتریوم متصل باشید.

Status که در اتریوم به عنوان یک گره کلاینت سبک عمل می‌‌کند، از طریق برنامه‌‌ای در گوشی هوشمند شما امکان دسترسی به تمام برنامه‌‌های غیرمتمرکز اتریوم (dapps) را می‌‌دهد.  با هدف‌‌گیری سریعترین بخش کامپیوتر در جهان (منظور ما کاربران گوشی‌‌های هوشمند است) این امکان را به وجود آورده که استفاده از انبوهی از برنامه‌‌های غیر متمرکز اتریوم به راحتی صورت گیرد.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

نحوه باز‌‌تولید شبکه‌‌های اجتماعی توسط Status

شبکه استاتوس، رقیبی برای معماری نامتعادل پلتفرم‌‌های رسانه‌‌های اجتماعی Legacy است. این شبکه‌‌های سنتی تقریبا تمام کنترل را به صاحبان و تبلیغ کنندگان واگذار می‌‌کند؛ کاربران با قدرت کمتری نسبت به آنچه که اطلاعات شخصی آنها به اشتراک می‌‌گذارند، باقی می‌‌مانند. علاوه بر این، کاربران Legacy توانایی اندکی برای تأثیر بر تکامل پلتفرم دارند.

طراحی شبکه اجتماعی Legacy

شبکه‌‌های اجتماعی امروزه از سه بخش اصلی مالک، تبلیغ‌‌کننده و کاربر تشکیل شده‌‌‌‌ اند.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

مالک

مالک به طور معمول خالق شبکه است. دو کار اصلی مالک، جذب و حفظ کاربران به پلت‌‌فرم رسانه‌‌های اجتماعی است. پس از آوردن کاربران به شبکه، آنها بر روی استخراج ارزش از کاربران تمرکز می‌‌کنند.

تبلیغ‌‌کننده

تبلیغ‌‌کننده، که توسط Status به عنوان کارگزار داده شناخته می‌‌شود، مالک را قادر می‌‌سازد ارزش را از شبکه و کاربران آن استخراج کند. در نهایت تبلیغ‌‌کننده نقش کلیدی حفظ شبکه‌‌های رسانه‌‌ای اجتماعی را با خرید داده‌‌های کاربر یا خرید تبلیغات برای محصولات و خدمات ایفا می‌‌کند.

کاربر

کاربران کسانی هستند که از شبکه‌‌های اجتماعی برای ارتباط با دوستان یا برای به اشتراک گذاشتن منافع خاص خود استفاده می‌‌کنند. در این مدل، کاربران برای کنترل نحوه توسعه شبکه و یا اطلاعات مصرف شده خود تقریبا ناتوان هستند.

نحوه تغییر شبکه‌‌های اجتماعی توسط Status

مدل‌‌های اجتماعی شبکه‌‌های Legacy که فقط به صاحبان و تبلیغ‌‌کنندگان قدرت می‌‌بخشد را فراموش کنید. با انتشار توکن‌های شبکه استاتوس (SNT)، استاتوس کاربران را قادر می‌‌سازد که در شبکه‌‌ای که مشارکت می‌‌کنند، سهامدار شوند.

طراحی پلتفرم اجازه می‌‌دهد تا رفتار شبکه‌‌های اجتماعی و نرم افزاری آن با منافع کاربران هماهنگ باشد. به عنوان یک کاربر Status، بر اطلاعاتی که به اشتراک می‌‌گذارید کنترل کاملی دارید و می‌‌توانید در توسعه آینده شبکه غیرمتمرکز آن رای‌‌گیری کنید.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

شبکه استاتوس

شبکه استاتوس، متن باز و رایگان است. هر کس برای کمک به ایجاد آینده پلتفرم و برنامه‌‌های غیرمتمرکز که در اکوسیستم خود کار می‌‌کنند تشویق می‌‌شود.

توکن شبکه استاتوس (SNT)

توکن شبکه استاتوس یک ابزار کاربردی است که شبکه را تامین می‌‌کند. به طور پیش فرض، استاتوس برای استفاده و ارتباط با شما آزاد است، اما برای دسترسی به ویژگی‌‌های خاصی از سرویس کلاینت اتریوم همراه استاتوس، به SNT نیاز دارید.

کاربرانی که SNT ها را نگه می‌‌دارند نیز قادر خواهند بود مسیر توسعه را هدایت کنند و بر تکامل شبکه تاثیر بگذارند.

نام‌‌های کاربری Status

در استاتوس, کاربران در حال حاضر با کلید عمومی SECP256k1 شناسایی می‌‌شوند. این تیم در حال حاضر با نیک جانسون، که یکی از سازندگان سرویس نامگذاری Etherenum است، همکاری می‌‌کند تا یک کلید تبدیل کننده نام کاربری به SECP256k را در سرویس نامگذاری Etherenum ایجاد کند که به ذینفعان اجازه می‌‌دهد نام‌‌های کاربری‌‌ را در برنامه ثبت کنند.

برای حذف حساب‌‌های اسپم، Status سیاستی را به کار برده که تنها حساب‌‌هایی می‌‌توانند نام کاربری را رزرو کنند که دارای SNT باشد. استاتوس مشابه روش توییتر که حساب های تایید شده را با نشانه می‌‌شناساند. به کاربرانش این امکان را می‌‌دهد تا نشانی را داشته باشند که نمایانگر قابل اعتماد بودن حساب است.

برای دریافت یک نشانه، ذینفعان Status باید SNT بپردازند. نشانه‌‌ها مقدار ارزش یا تعداد پشتیبان‌‌های مرتبط با حساب را نشان می‌‌دهد.

کلاینت اتریوم همراه استاتوس

در حال حاضر برنامه Status برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS موجود است. برای دانلود این برنامه در گوشی‌‌های اندروید به سادگی  Statusرا در گوگل پلی استور جستجو و آن را دانلود کنید.

چند مرحله اضافی را باید طی کنید تا آن را بر روی آیفون خود نصب کنید، این نرم افزار هنوز در اپ استور اپل موجود نیست. برای دانلود، فقط به سایت استاتوس مراجعه کنید و در صفحه اصلی آن را طبق راهنما دانلود کنید.

ویژگی‌‌های استاتوس

Status که به عنوان پلتفرم متن باز به تمام برنامه‌‌های غیرمتمرکز اتریوم متصل می‌‌شود، دارای ویژگی‌‌های بالقوه‌‌ای است که واقعا نامحدود است. در اینجا یک مرور سریع از ویژگی‌‌های اجرایی استاتوس وجود دارد که در کاغذ معرفی کسب و کار آن ذکر شده است.

بازار غیرمتمرکز اعلان آنی

بازار غیرمتمرکز اعلان آنی استاتوس مزایا و معایبی برای کاربران به همراه دارد.

مزایا

. امکان انتخاب گره هایی را می‌‌دهد که در شبکه به شما خدمات ارائه می‌‌کنند.

. اجازه می‌‌دهد نوع ارائه دهنده اعلان آنی که می‌‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید.

. امکان انعطاف ‌‌پذیری برای تنظیم سطح حریم خصوصی خود را می‌‌دهد، زیرا می‌‌توانید هر سرویس یا خارج از آن را انتخاب کنید.

معایب

. باید هر سرویس اعلان آنی که در Status انتخاب می‌‌کنید، پرداخت انجام دهید.

. پلتفرم‌‌های رسانه‌‌های اجتماعی موجود به طور “رایگان” خدمات اعلام آنی را ارائه می‌‌دهند.

استاتوس بر خلاف رقبایی که در شبکه اجتماعی خود اعلان آنی “رایگان” ارائه می‌‌دهند، از تبلیغات یا فروش اطلاعات به مشتریان به خرده فروشان سودی نمی‌‌برد.

استاتوس بر این باور است که به شما امکان انتخاب در همه مسائل را می‌‌دهد، به خاطر این است که می‌‌بایست مبالغ اندکی را برای اطلاع‌‌رسانی و ذخیره‌‌سازی پرداخت کنید.

تاثیرگذاری در نحوه اداره شبکه

در شبکه‌‌های اجتماعی Legacy، کاربران تاثیر کمی بر روی نحوه توسعه شبکه در طول زمان دارند. استاتوس با فراهم کردن تاثیر مستقیم سهامداران در تمامی تصمیمات شبکه، که شامل توسعه نرم افزار است، این وضعیت را از بین می‌‌برد.

هر دارنده SNT می‌‌تواند پیشنهاد تصمیم‌‌گیری در شبکه را ارائه دهد.

پروتکل رأی‌‌گیری Status

. برای هر تصمیم‌‌گیری در شبکه، SNT‌‌های کاربر به توکن‌های تصمیم‌‌گیری جداگانه‌‌ای تقسیم می‌‌شوند.

. تعداد SNT‌‌های کاربر به طور مستقیم متناسب (۱: ۱) با تعدادی از توکن‌های تصمیم‌‌گیری عوض می‌شود.

. هیچ کارمزدی برای رای پیشنهادات توسط SNTها وجود ندارد.

گزینش اجتماع

همانطور که کاربران می‌‌توانند محتوا را در Reddit ارتقاء داده یا کاهش دهند، کاربران استاتوس قادر به انتخاب محتوای مورد نظر در برنامه خود می‌‌باشند. این روند تایید یا عدم تایید محتوا در Status به عنوان “سیگنالینگ” شناخته می‌‌شود.

بر خلاف Reddit که در آن به تمام کاربران یک رأی مساوی برای گزینش محتوا داده می‌‌شود، استاتوس قدرت ااعضا را با یک الگوریتم تعیین می‌‌کند که بیشتر تحت تأثیر نشانه‌‌های شماره‌‌ای یک حساب قرار می‌‌گیرد.

ادای احترام به صحبت (Tribute to Talk)

سهامداران می‌‌توانند مقدار کمی از SNT را تعیین کنند که یک کاربر Status برای ارتباط با کسی که خارج از شبکه خود قرار دارد باید به عنوان یک ادای احترام پس انداز کرده باشد.

برای ارسال پیغام به یک ذینفع، کاربر ابتدا باید مبلغ مورد نیاز SNT را که دریافت‌‌کننده “ادای احترام به صحبت” تعیین کرده واریز کند. اگر گیرنده به پیام پاسخ دهد، مبلغ “ادای احترام” ارسال شده را دریافت خواهد کرد.

برنامه‌‌های غیرمتمرکز در دسترس

در این جا فهرستی از محبوب‌‌ترین برنامه‌‌های غیر‌‌متمرکز اتریوم که استاتوس را پشتیبانی می‌‌کنند آمده است.

. uPort : استقلال دیجیتال را اعلام می‌‌کند. uPort یک سیستم هویت مستقل است.

. Gnosis : برنامه‌ای برای استفاده از خرد جمعی. پیش‌بینی‌های پیچیده رویدادهای پیش رو را با استفاده از ایجاد یک بازار پیش‌بینی انجام می‌دهد.

. Oasis Exchange : لذت بردن از معامله دیجیتال سریع غیرمتمرکز بین توکن‌های ETH و ECR20.

. Ethlance : بازار کار غیر‌‌متمرکز مشاغل. بدون هیچ کارمزدی با استفاده از ارز رمزنگاری شده استخدام یا کار کنید.

. Aragon : شرکت‌‌ها و سازمان‌‌های غیرقابل توقف. ارزش‌‌گذاری را بدون محدودیت ایجاد کنید.

. Etherisc : یک پلت‌‌فرم بیمه غیر‌‌متمرکز است. یک سیاست بیمه‌ای را خریداری کنید و به صورت خودکار مطالبات خود را دریافت کنید.

. Ujo : Ujo پاتوقی برای هنرمندان است. محتوای خلاقانه خود را ساخته و آن را کنترل کنید و با دنیا به اشتراک بگذارید.

ویژگی‌‌های پیشنهادی Status

برای کمک به رشد پلتفرم، استاتوس پیشنهادات متعددی را در کاغذ معرفی کسب و کار خود اضافه می‌‌کند. در اینجا سه پیشنهاد مهم آن را سریعا بررسی می‌‌کنیم.

شبکه تلر استاتوس

شبکه تلر(Teller) که برنامه غیرمتمرکزی درون Status است، به ذینفعان اجازه می‌‌دهد تا کاربران نزدیک را پیدا کنند و پول نقد آنها را با دارایی‌‌های دیجیتال مبادله کنند. شبکه تلر به هر کسی که با یک گوشی هوشمند به آن دسترسی داشته باشد اجازه می دهد با پرداخت پول نقد به راحتی ارز رمزنگاری شده بخرد.

فهرست راهنما برنامه‌های غیرمتمرکز

از زمان ایجاد اتریوم، تعداد برنامه‌‌های غیرمتمرکز موجود در شبکه به تازگی افزایش یافته است. برای مقابله با این مشکل، استاتوس قصد دارد یک فهرست راهنما برنامه‌‌های غیرمتمرکز را که توسط اعضای آن سرپرستی شود راه اندازی کند.

استاتوس مانند فروشگاه App اپل یا فروشگاه Google Play، قصد دارد هر دو دسته‌‌ها و رتبه‌بندی‌‌ها را با فهرست راهنما برنامه‌‌های غیر‌‌متمرکز ترکیب کند تا مطمئن شود شما دقیقا همان چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید.

بازار استیکر

Status نیز قصد دارد یک بازار استیکر ایجاد کند که به هر کسی اجازه طراحی و فروش آثار خود را در سراسر جهان دهد. همانند فهرست راهنمای برنامه‌‌های غیر متمرکز، بازار استیکر براساس دسته‌بندی مرتب می‌‌شود و همچنین استیکرهای داخل آن توسط کاربران رتبه‌‌بندی می‌‌شود.

Status قصد دارد که از همه شرکت‌‌کنندگان در بازار استیکر بخواهد که SNT را ذخیره کنند تا کیفیت همه کاربران و رتبه بندی برچسب‌ها را تضمین کند.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

اخبار توسعه

در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۱۸، استاتوس جدیدترین نسخه آلفا ۰.۹.۱۳ خود را برای سیستم عامل iOS و اندروید منتشر کرد. به روز رسانی عمده شامل صندوق ورودی آفلاین whisper، پشتیبانی از نشانه ERC-20 و بهبود تجربه توسعه دهندگان می‌‌باشد.

کیف پول سخت‌‌افزاری استاتوس

استاتوس در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، Status Hardwallet را معرفی کرد. بر خلاف سایر کیف پول‌‌های رمزنگاری شده که نیاز به یک اتصال سیمی برای انجام تراکنش‌‌های ارزی دارند، Status Hardwallet به شما امکان ذخیره، ارسال و دریافت ارز رمزنگاری شده را با NFC می‌‌دهد.

سایر نکات برجسته Hardwallet استاتوس قابلیت کار با آن به وسیله گوشی هوشمند و متن باز بودن آن است. کد Hardwallet را می‌‌توان بازرسی و ویرایش کرد تا به درستی با نیازهای کاربر منطبق باشد. Status Hardwallet با نشانه ETH، SNT و ERC-20 کار می‌‌کند.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

برنامه Open Bounties

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، این گروه همچنین راه اندازی برنامه Open Bounty استاتوس را اعلام کردند. این برنامه راه حل‌‌های همکاری متن باز را برای توسعه دهندگان و سازمان‌‌ها فراهم می‌کند تا پروژه‌‌ها را با هم به اتمام برسانند.

Status Open Bounty، که به سازمان‌ها اجازه می‌‌دهد تا توسعه خود را غیر‌‌متمرکز کنند. فهرستی از پروژه‌‌هایی را که می‌‌توانند با آنها همکاری کنند را ارائه می‌‌دهد و پاداش را بدون کارمزد شخص ثالث به صورت SNT یا ارز رمزنگاری شده ERC-20 مورد نظر خود می‌‌پردازد.

در ارتباط با Open Bounty استاتوس، این گروه همچنین یک صندوق پاداش یک میلیون دلاری را که به طور کامل برای کمک به پروژه‌‌های متن باز اختصاص داده شده است راه‌‌اندازی کرد.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

اختصاص بودجه Status

. %۵۰ : توسعه اصلی

. %۱۵ : امنیت

. %۱۰ : بازاریابی

. %۱۰ : قانونی

جذب سرمایه و معامله

دوره مشارکت استاتوس از ۲۰ ژوئن سال ۲۰۱۷ آغاز شد. تمام توکن‌های دوره مشارکت، که برای هفته‌‌ها در نظر گرفته شده بود، در کمتر از یک روز فروخته شد. SNT‌‌ها با نرخ ۱۰،۰۰۰ SNT به ازای هر ETH توزیع شد. در عرض چند ساعت، در مجموع ۹۹ میلیون دلار برای این پروژه جمع آوری شد.

استاتوس دارای مجموع ۶۸۰۴،۸۷۰،۱۷۴ توکن است که از میان آن‌‌ها ۳،۴۷۰،۴۸۳،۷۸۸ توکن در حال حاضر موجود است.

هنگامی که SNT برای اولین بار در ماه جولای ۲۰۱۷ در صرافی‌ها آغاز به کار کرد، حدود ۰.۰۵ دلار معامله شد. در پنج ماه بعدی، هنگامی که قیمت متوسط ۰.۰۳ تا ۰.۰۴ دلار بود، SNT ضعیف عمل کرد. SNT در اوایل ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ که بسیار خوب شروع به کار کرد، توانست به سرعت به ۶۵ سنت برسد که این یک رشد بی‌‌سابقه بوده است.

از سال جدید، قیمت SNT به طور مداوم کاهش یافته، زیرا بیشتر بازار رمزنگاری شده به پایین نزول کرده است. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت SNT تا ۱۸ سنت کاهش یافته است. حرکت منفی قیمت SNT در سال ۲۰۱۸ به قیمت بیت‌‌کوین که طی ماه گذشته در حال سقوط بوده بسیار وابسته است.

Line

Candle

OHLC

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

Index

Bitfinex

HitBTC

LiveCoin

Gatecoin

۱D1W1M3M1YALL

Value$0.1161

Apr 19Apr 22Apr 25Apr 28MayMay 04May 07May 10May 13May 160.110.120.130.140.150.160.17

Volume$31,481.489999999998

Apr 19Apr 22Apr 25Apr 28MayMay 04May 07May 10May 13May 160200,000

Apr 19Apr 22Apr 25Apr 28MayMay 04May 07May 10May 13

 

توکن‌های SNT را کجا ذخیره کنیم؟

SNTها به عنوان یک توکن ERC20 باید در کیف پول اتریومی ذخیره شوند. گزینه‌‌های  کیف پول نرام‌‌افزاری محبوبی که ERC20 را پشتیبانی می‌‌کنند شامل MyEtherWallet و MetaMask می‌‌باشند.

کیف پول‌‌های سخت‌‌افزاری مثل Ledger Nano S یا Trezor که بالاترین سطح امنیت را دارند، می‌‌توانند برای ذخیره توکن‌ها به کار برده شوند.

تیم استاتوس

تیم Status از بیش از چهل عضو تمام وقت و همچنین ده مشاور با تجربه تشکیل شده است. بخش عمده‌‌ای از کارکنان، مهندسانی هستند که بر توسعه هسته این پلتفرم متمرکز شده و همچنین ایجاد برنامه‌‌های غیر متمرکز را در دستور کار خود دارند. بقیه اعضای تیم، عملیات تجاری مانند مدیریت جامعه، انطباق قانونی و بازاریابی را مدیریت می‌‌کنند.

بنیانگذاران

شبکه استاتوس توسط کارل بنتس و جاراد هوپ تاسیس شده است، که با هم به مدت شش سال در پروژه‌‌های مختلف کار کرده‌اند. سه سال قبل از تاسیس Status، کارل و جاراد با موفقیت یک شبکه توزیع نرم افزاری را مدیریت کردند.

دستاوردهای پیش از استاتوس آنها شامل دستیابی به بیست میلیون توسعه برای محصولات نرم‌‌افزاری مختلف است. با سود حاصل از شبکه توزیع نرم‌‌افزاری خود، کارل و جاراد شخصا پروژه را تا زمان شروع  ICO آن تامین مالی کردند.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

نبیل نقدی به عنوان مدیر اجرایی استخدام شد

استاتوس در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که نبیل نقدی، که مدیر اجرایی سابق گوگل است، به عنوان مدیر اجرایی شرکت منتسب خواهد شد. در Google، نبیل با موفقیت محصولات Google Maps و Google Flight را رهبری کرده بود.

نبیل که تجربه ساخت محصولات برای بیش از یک میلیارد کاربر را داشت، تجربه و رهبری بزرگی برای تیم استاتوس به ارمغان می آورد. نبیل به عنوان مدیر اجرایی، روی ایجاد یک چشم انداز شرکت، ایجاد یک نقشه راه هدفمند و ارائه محصول بتا تمرکز خواهد داشت.

ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟
ارز رمز استاتوس (Status) چیست؟

نتیجه‌‌گیری

استاتوس سرویس تلفن همراهی است که قدرت تمام شبکه اتریوم را در دستانتان قرار می‌‌دهد. امکانات این پروژه بی حد و حصر است، زیرا کاربران Status به تمام برنامه‌‌های کاربردی غیر‌‌متمرکز فعلی و آینده که در اتریوم اجرا می‌‌شوند دسترسی دارند.

استاتوس که یک پروژه متن باز و متمرکز بر محتوا است، هر کسی را تشویق می‌‌کند به سیستم عامل خود و نیز آینده وب غیر‌‌متمرکز کمک کند. با تغییر مجدد شبکه اجتماعی، Status به طور منحصر به فرد به کاربران خود این قدرت را داده که تصمیم بگیرند چگونه پلتفرم آن اداره شود و توسعه یابد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.