ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می‌توانند نقش قانونی ایفا کنند

رئیس صندوق بین المللی پول (IMF) در یک سخنرانی در فستیوال فینتک در سنگاپور در تاریخ ۱۴ نوامبر گفت که جامعه جهانی باید پشتیبانی از ارزهای دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی (CBDCs) را مد نظر داشته باشد.

0 91

کریستین لگارده، مدیر عامل IMF، اظهار داشت با وجود اینکه کاملا در مورد مفهوم کریپتوکارنسی متقاعد نشده است، اما دولت‌ها می‌توانند توکن هایی با پشتیبانی دولتی یا دارایی های مشابه را منتشر کنند.

او در این رویداد گفت:

من باور دارم که ما باید انتشار ارز دیجیتال را مد نظر داشته باشیم. دولت می‌تواند در انتقال پول به اقتصاد دیجیتال نقش داشته باشد.

او این نظرات را یک روز پس از انتشار گزارش IMF درمورد CBDCs بیان کرد. در این گزارش نکات مثبت و منفی ارزهای رمزنگاری شده بانک مرکزی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

همانطور که لگارده عنوان کرد، چندین حوزه قضایی در فکر و یا در حال آغاز مسیر خود برای اجرای توکن های با پشتیبانی دولتی هستند.

وی همچنین بیان کرد که:

اگر این کار به درستی انجام شود، CBDCs می‌توانند اهداف سیاست عمومی از جمله گنجایش مالی، امنیت و حفاظت از مشتری و پرداخت‌هایی با حریم خصوصی را میسر کنند.

طبق گزارش Cointelegraph در ماه سپتامبر، IMF همیشه با مفهومی که لگارده امروز درمورد آن صحبت میکند، موافق نبوده است.

طی گزارشی در آن زمان، این سازمان به جزایر مارشال که قصد دارند ارز دیجیتال ملی خود را منتشر کنند، پیشنهاد کرد که درمورد برنامه هایشان برای مشکلات پولشویی بازنگری کنند.

این هفته، رئیس جمهور این کشور از یک رای عدم اعتماد در این مورد جان سالم به در برد و او به راه خود برای انتشار یک ارز دیجیتال ادامه خواهد داد.

لگارده در سخنرانی خود در سنگاپور همچنین درمورد نکات منفی CBDCs صحبت کرد.

من همچنین باید در مورد ریسک محدود کردن نوآوری هشدار بدهم. این آخرین چیزی است که باید به دنبالش باشیم. چیزی که میخواهم بگویم این است که ما باید با چنین خطراتی با خلاقیت مقابله کنیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.