ارزش بیت کوین جا به جا شده در سال 2018 برابر با 3.2 تریلیون دلار بوده است

با وجود بازار خرسی شدید در سال 2018، میزان معاملات صورت‌‌گرفته توسط بیت کوین برابر با 3.2 تریلیون دلار بوده است که حتی از ارزی مانند لف بلغارستان و پزوی آرژانتین نیز بوده است. همین مسئله باعث شده که بیت کوین باز هم به عنوان جایگزین اصلی برای ارزهای فیات در آینده مطرح شود.

0 76

حجم تراکنش بیت کوین‌‌ در سال 2018 بالغ بر 3.2 تریلیون دلار بوده است. به علاوه، بیش از 2.2 تریلیون دلار بیت کوین‌‌ در سال گذشته داد و ستد شد – تقریبا چهار برابر بیشتر از مقداری که در سال 2017 مبادله شد، با وجود اینکه بازار هم به شدت نزولی بوده است.

با وجود قیمت‌‌های پایین‌‌تر، 3.2 تریلیون دلار به صورت بیت کوین‌‌ جابجا شده است

اکانت توییتری Satoshi Capital Research چندین آمار از عملکرد بیت کوین‌‌ در سال 2018 را به اشتراک گذاشته است.

بر اساس این گزارش، حجم کلی مبادلات بیت کوین‌‌ در سال 2018 برابر با 2.2 تریلیون دلار است، که بیشتر از حجم مبادلاتی لف بلغارستان بوده و درست قبل از پسوی شیلی قرار دارد. همچنین این مقدار تقریبا بیش از چهار برابر حجم مبادله‌‌شده در سال 2017 است که 858 میلیارد دلار بود.

به علاوه، ارزش مبادله‌‌شده بر اساس دلار آمریکا نشان داده می‌‌شود و به همین دلیل قیمت‌‌های نزولی در سال 2018 را نیز باید در نظر گرفت.

حجم معاملاتی سالانه بازار

بیت کوین‌‌ به عنوان یک ارز جهانی

علاوه بر همه این‌ها، Bitcoinist گزارش داده است که تراکنش‌‌های روزانه بیت کوین‌‌ به 325,000 عدد رسیده‌‌اند.

در سال 2017، تنها حدود 10 درصد از پرداخت‌‌های بیت کوین‌‌ با استفاده از پروتکل SegWit انجام می‌‌گرفتند. این رقم در سال 2018 رشد بسیار زیادی داشته است و تراکنش‌‌های مبتنی بر SegWit حدود 40 درصد تراکنش‌‌های انجام‌‌شده بر روی شبکه بیت کوین‌‌ را دربر می‌‌گیرند.

Satoshi Capital Research خاطرنشان کرد که این آمارها جایگاه بیت کوین‌‌ را به عنوان یک ارز جهانی “مستحکم” می‌‌سازند، چرا که بیت کوین‌‌ هم‌‌اکنون بیش از پزوی آرژانتین و لف بلغارستان مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

مکس کیسر در اولین برنامه سال جدید خود در اوایل ماه ژانویه عنوان کرد که ارز جدید جهانی مطمئنا بیت کوین‌‌ خواهد بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.