ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟

خرید بیت‌کوین ممکن است برای تازه‌کاران کار دشواری باشد چراکه روش‌های زیادی برای خرید آن وجود دارد. به همین جهت، این راهنما در مورد ارزان‌‌ترین روش خرید بیت‌‌کوین توضیحاتی ارائه کرده است. این توضیحات شامل بهترین سایت خرید بیت‌‌کوین، ارزان‌‌ترین بورس بیت‌‌کوین و نحوه خرید بیت‌‌کوین بدون کارمزد و همینطور نحوه پرداخت هزینه‌‌ی بیت‌‌کوین‌ها می‌شود.

0 10,553

ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamoto) اولین بیت‌‌کوین را در سال 2009 ساخت. در طول سال‌های پس از آن، بیت‌‌کوین تفکر افراد جهان را نسبت به پول تغییر داده است. امروزه ارزش کل بیت‌کوین‌های موجود در جهان بیش از 156 میلیارد دلار آمریکا است!

خرید اولین Bitcoin می‌‌تواند تجربه گیج‌کننده‌ای باشد. مکان‌‌های مختلف زیادی برای خرید بیت‌‌کوین وجود دارد. همه این مکان‌ها راه‌های مختلفی را برای خرید بیت‌‌کوین پیشنهاد می‌‌کنند. هر یک از روش‌‌های خرید بیت‌‌کوین کارمزدهای خودش را دارد. برخی از مواردی که می‌‌توانند کارمزدهای پرداختی شما را تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از:

 • جایی که زندگی می‌‌کنید
 • روشی که پرداخت را انجام می‌‌دهید
 • نوع خریدی که انجام می‌دهید

در این راهنما در مورد ارزان‌‌ترین روش خرید بیت‌‌کوین برای شما توضیحاتی داده شده است، که این توضیحات شامل بهترین سایت خرید بیت‌‌کوین، ارزان‌‌ترین بورس بیت‌‌کوین و نحوه خرید بیت‌‌کوین بدون کارمزد می‌باشد. وقتی خواندن این راهنما را به اتمام برسانید، می‌توانید برای محل خرید اولین بیت‌‌کوین‌های خود تصمیم بگیرید. همچنین متوجه چگونگی پرداخت هزینه‌‌ی این بیت‌‌کوین‌ها خواهید شد.

فهرست مطالب

 • شما چه نوع خریداری هستید؟
 • خرید بیت‌کوین با کوین‌بیس (coinbase)
  • کارمزدهای کوین‌‌بیس
  • آیا کوین‌‌بیس برای شما بهترین مکان خرید Bitcoin است؟
 • دیگر بورس‌‌های کارگزاری
  • CEX
  • کوین‌‌ماما (Coinmama)
 • ارزان‌ترین بورس بیت‌‌کوین کدام است؟
 • خرید همتا به همتای بیت‌‌کوین
  • آیا لوکال بیتکوینز (LocalBitcoins) ارزان‌ترین راه برای خرید همتا به همتای بیت‌‌کوین است؟
 •  خرید بیت‌‌کوین از دستگاه خودپرداز (ATM)
 •  چگونگی خرید بیت‌‌کوین بدون کارمزد
 • ذخیره‌‌سازی Bitcoin
  • گام‌‌های بعدی
 •  نتیجه‌‌گیری

شما چه نوع خریداری هستید؟

افراد دلایل مختلفی برای انتخاب مکان و نحوه خرید بیت‌کوین دارند. در اینجا برخی از متداول‌‌ترین دلایل آورده شده است؛

 • ناشناس بودن – بیت‌‌کوین به مردم اجازه می دهد تا به طور مستقیم، بدون استفاده از بانک و بدون نیاز به اشتراک‌گذاری اطلاعات خصوصی با شخص دیگر، برای یکدیگر پول ارسال کنند و این مفهوم ناشناس بودن است. برای برخی از خریداران، ناشناس بودن مهمترین دلیل خرید بیت‌‌کوین است و به این معنی است که آن‌ها برای خرید بیت‌‌کوین نیاز به پیدا کردن جایی دارند که بتوانند ناشناس بمانند.
 • جامعه – برخی از خریداران واقعا به تکنولوژی ارز رمزنگاری‌شده و بلاکچین علاقه‌‌مندند. آنها می‌‌خواهند بخشی از جامعه رمزنگاری باشند. برای این خریداران، خرید بیت‌‌کوین در جایی که بتوانند با جامعه بیت‌‌کوین ارتباط برقرار کنند مهم است.
 • سهولت استفاده – سهولت خرید بیت‌‌کوین برای مبتدیان رمزنگاری بسیار مهم است. این تازه‌کارها نیاز به پیدا کردن محلی دارند که خرید Bitcoin در آن به سهولت صورت می‌‌پذیرد.
 • امنیت – هرکسی می خواهد هنگام خرید امنیت داشته باشد. برخی از روش‌های خرید بیت‌‌کوین از روش‌های دیگر امن‌تر است.

یکی از چیزهایی که در همه خریداران مختلف مشترک است، این است که می‌خواهند ارزان‌ترین مکان را برای خرید بیت‌‌کوین پیدا کنند. بنابراین، شما هر نوع خریداری که باشید، ما می‌توانیم در پیدا کردن ارزان‌ترین روش خرید بیت‌‌کوین که متناسب با نیازهایتان است به شما کمک کنیم.

خرید بیت‌‌کوین با کوین‌‌بیس

ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟
ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟

کوین‌‌بیس یکی از بورس‌‌های کارگزاری بیت‌‌کوین است. یعنی کوین‌بیس برای شما بیت‌‌کوین می‌خرد! تنها کاری که شما باید انجام دهید افتتاح حساب در این لینک و تصمیم‌گیری برای مقدار خرید بیت‌‌کوین است. برای پرداخت بیت‌‌کوینی که خریداری می‌‌کنید به ارز فیات (fiat) نیاز دارید.

توجه: ارز فیات، پول قانونی یک کشور است. به عنوان مثال، ارز فیات فرانسه، یورو (EUR) است.

کوین‌بیس در ایالات متحده واقع است و در 32 کشور جهان در دسترس است. این کشورها عبارتند از کانادا، استرالیا، سنگاپور، ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی است که در SEPA هستند.

توجه: SEPA حوزه واحد پرداخت یورو است. اگر شما در SEPA زندگی می‌کنید، می‌‌توانید یورو را به سهولت و سرعت بین کشورهای عضو SEPA بفرستید. با این حال، اگر شما در یک کشور SEPA زندگی می‌کنید که از یورو به عنوان ارز خارجی خود استفاده نمی‌کند – مانند بریتانیا – این امکان وجود دارد که کارمزد تبدیل ارز برای استفاده از خدمات SEPA را از شما دریافت کند.

کارمزد کوین‌‌بیس

هنگامی که Bitcoin را با کوین‌‌بیس می‌خرید، حداقل 1.49٪ از مبلغ خرید خود را به عنوان کارمزد پرداخت می‌‌کنید. این مبلغ را در صورتی پرداخت می‌‌کنید که پیش از خرید بیت‌‌کوین، ارز فیات را به حساب کوین‌‌بیس خود واریز کنید. کوین‌‌بیس برای سپرده‌های ارز فیات نقدی که از طریق انتقال بانکی انجام می شود کارمزدی دریافت نمی‌‌کند.

اگر از کارت اعتباری (کردیت کارد) یا کارت نقدی (دبیت کارد) برای خرید بیت‌‌کوین استفاده کنید، کوین‌بیس حداقل 3.99٪ از مبلغ خریدتان را از شما دریافت می‌‌کند.

توجه: اگر از کوین‌‌بیس در کانادا یا استرالیا استفاده می‌کنید، فقط با داشتن یک کارت اعتباری یا کارت نقدی می‌توانید بیت‌‌کوین بخرید.

آیا کوین‌‌بیس بهترین مکان خرید Bitcoin است؟

بعضی از منتقدان فکر می‌کنند که کوین‌بیس بیش از حد مانند یک برنامه خرید آنلاین عمل می‌کند. اگر می‌خواهید جامعه رمزنگاری حرفه‌ای را ببینید، احتمالا در کوین‌بیس نیست! کوین‌بیس احتمالا برای کاربرانی که می خواهند ناشناس بمانند نیز نیست. در فوریه سال 2018، کوین‌بیس جزئیات حساب 13000 نفر از کاربرانش را به ممیز مالی آمریکا داد!

با این حال، کوین‌بیس پلتفرمی بسیار آسان برای استفاده و همچنین دارای یک بایگانی امنیتی عالی است. کوین‌بیس هرگز هک نشده است و حدود 98٪ از وجوه آن به صورت آفلاین ذخیره می‌شود. کوین‌بیس برای خرید بیت‌‌کوین مکان مناسبی برای اکثر کاربران جدید ارزهای رمزنگاری‌شده است.

اجازه دهید نگاهی به کارمزدهای برخی از بورس‌های کارگزاری بیندازیم تا ببینیم آیا کوین‌بیس ارزان‌ترین روش خرید بیت‌‌کوین است یا خیر؟

 دیگر بورس‌‌های کارگزاری

چندین کارگزار دیگر که خدمات مشابه با کوین‌بیس ارائه می دهند وجود دارند. اما کدامیک ارزان‌ترین بورس Bitcoin است؟

CEX

CEX یک بورس کارگزاری در لندن است. این بورس در 99 درصد از کشورهای جهان و 24 ایالت آمریکا (غیر از نیویورک) خدمات ارائه می‌کند.

ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟
ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟

CEX برای خرید بیت‌‌کوین با استفاده از یک کارت اعتباری یا کارت نقدی 7% کارمزد دریافت می‌کند. اگر قبل از خرید به حساب خود پول واریز کنید ، CEX کارمزد کمتری دریافت می‌کند. می‌توانید سپرده‌گذاری خود را از طریق انتقال بانکی به صورت رایگان با دلار آمریکا (USD)، پوند انگلیس (GBP) و یورو (EUR) انجام دهید. کارمزد CEX بر اساس سازنده (maker) یا پذیرنده (taker) بودن شما است. سازنده کسی است که مایل به خرید یا فروش Bitcoin با قیمتی است که قبلا در بورس پیشنهاد نشده باشد. پذیرنده کسی است که می‌‌خواهد Bitcoin را با قیمتی خرید و فروش کند که از پیش پیشنهاد شده است. ممکن است سفارش بیت‌کوین یک پذیرنده بلافاصله پر شود؛ اما سازنده باید منتظر بماند تا شخص دیگری قیمت او را قبول کند. کارگزاران گردانندگان و پذیرندگان را به یکدیگر ارتباط می‌دهند. CEX از پذیرندگان 25/0% کارمزد دریافت می‌‌کند. این مبلغ بر مبنای خرید کمتر از 5 BTC (که ارزش تقریبی 48،000 دلار دارد) است. مبلغ پرداختی برای سازندگان کمتر است (16/0٪)، اما بیشتر مبتدیان پذیرنده خواهند بود چرا که باعث انجام معاملات راحت‌‌تری می‌شود. CEX یک پلتفرم امن است، اما برای مبتدیان کمی پیچیده می‌‌باشد. کوین‌بیس همچنان ارزان‌ترین روش خرید سریع بیت‌‌کوین است. بیایید به کوین‌ماما (coinmama) نگاهی بندازیم و ببینیم که آیا روش ارزان‌تری برای خرید بیت‌کوین است یا خیر؟

کوین‌‌ماما

ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟
ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟

یک بورس کارگزاری مستقر در اسرائیل است. کوین‌ماما به بیش از 180 کشور در سراسر جهان خدمات ارائه می‌دهد. کوین‌ماما خدمات بسیار مشابهی با کوین‌بیس ارائه می‌دهد، اما کدام یک از این دو، بهترین سایت برای خرید بیت‌‌کوین است؟

شما نمی‌توانید پول را در کوین‌ماما سپرده‌گذاری کنید، بنابراین باید با کارت اعتباری، کارت نقدی یا پرداخت وسترن یونیون (Western Union) پرداخت‌های خود را انجام دهید.

با کوین‌ماما شما فقط می‌توانید Bitcoin خریداری کنید و اگر بعدها قصد فروش آن را داشته باشید باید از یک بورس دیگر استفاده کنید. کوین‌ماما ویژگی‌های بسیار محدودی دارد، اما کارمزدهای آن چگونه است؟

کوین‌ماما برای هر خرید بیت‌‌کوین %9/5 کارمزد دریافت می‌کند. این بورس 5٪ کارمزد دیگر برای خرید با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی اضافه می‌کند و می‌توانید انتظار پرداخت کلی تقریبا 11% را داشته باشید.

کوین‌ماما یکی از گرانقیمت‌ترین کارگزاران است اما قابلیت‌های خوبی نیز دارد. استفاده از کوین‌ماما آسان و سریع است. برای خرید نیازی به ثبت کارت نیست و جزئیات کارت در سایت اصلی ذخیره نمی‌شود. این امر باعث می‌شود کوین‌ماما یکی از مکان‌های امن و ناشناس برای خرید بیت‌‌کوین باشد.

ارزان‌‌ترین بورس بیت‌‌کوین کدام است؟

بین سه کارگزاری که راجع بهشان صحبت کرده‌ام، کوین‌بیس سریعترین و ارزانترین روش برای خرید بیت‌‌کوین است. CEX دارای گزینه‌های معاملاتی بهتر و کوین‌ماما در حفظ حریم خصوصی برتری دارد. با این حال، کوین‌بیس برای خرید مستقیم با کارت اعتباری یا کارت نقدی کارمزدهای کمی را در بازار ارائه می‌دهد. اما چرا باید به صرافی‌‌ها کارمزد پرداخت کنیم؟ بسیاری از کاربران Bitcoin همین سوال را دارند. بیت‌‌کوین یک ارز همتا به همتا است بنابراین باید بتوانید آن را از بورس همتا به همتا خریداری کنید. نگران نباشید، شما می‌توانید این کار را انجام دهید!

توجه: همتا به همتا به معنی از یک شخص به دیگری است. بیتکوین همتا به همتا است، زیرا کاربران می‌توانند بدون استفاده از بانک برای یکدیگر Bitcoin بفرستند. یک بانک یک واسطه است و برای کار کردن بیت‌‌کوین – و تمام ارزهای رمزنگاری‌شده دیگر – نیازی به واسطه نیست.

با این حال، هنگامی که در یک بورس –مانند کوین‌بیس- بیت‌‌کوین خریداری می‌کنید، از واسطه استفاده می‌کنید. برخی از طرفداران رمزنگاری به هیچ وجه نمی‌خواهند از واسطه‌ها استفاده کنند!

آیا مبادلات همتا به همتا ارزان ترین روش خرید بیتکوین است؟

خرید بیت‌کوین به روش همتا به همتا

ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟
ارزان‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین: بهترین سایت خرید بیت‌کوین کجاست؟

از رایج‌ترین بورس‌های همتا به همتا، لوکال بیت‌‌کوینز (Localbitcoins) است. لوکال بیت‌‌کوینز واقع در فنلاند است و برای کاربران خود این قابلیت را فراهم می‌کند که بتوانند بیت‌‌کوین‌ها را به طور مستقیم به یکدیگر بفروشند. این بدان معنی است که شما در منطقه محلی خود می‌توانید از لوکال بیت‌کوینز برای خرید بیتکوین‌ها از مردم استفاده کنید! لوکال بیت‌کوینز معامله‌کنندگانی دارد که مایل به فروش بیت‌کوین در بیش از 15،000 شهر در 248 کشور مختلف می‌باشند. معامله‌گران لوکال بیت‌کوینز برای تبلیغ Bitcoin خود کارمزد می‌پردازند و خریداران هیچ هزینه‌‌ای پرداخت نمی‌‌کنند!

روش‌‌های پرداخت مختلفی در لوکال بیت‌کوینز وجود دارد. شما می‌توانید پول معامله‌کنندگان را از طریق پی پال، سپرده‌‌های بانکی، نقل و انتقالات بانکی، کارت‌‌های اعتباری و حتی پول نقد پرداخت کنید!

لوکال بیت‌کوینز یکی از معدود بورس‌هایی است که کاربران خود را تشویق می‌کند تا با یکدیگر به خرید و فروش بیت‌‌کوین بپردازند. این امر باعث می‌شود که لوکال بیت‌کوینز یک پلتفرم عالی برای کاربرانی باشد که می‌خواهند بخشی از جامعه رمزنگاری باشند. لوکال بیت‌کوینز دارای ویژگی رتبه بندی کاربر جهت تامین امنیت است. همچنین دارای خدمات پشتیبانی خوب مشتری نیز می‌باشد که این خدمات شامل حل منازعات و نگهداری سپرده‌‌ها می‌شود.

هنگام خرید همتا به همتای بیت‌‌کوین ها مراقب بودن از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از خرید تا جایی که می توانید درمورد فروشنده اطلاعات به دست بیاورید و آگاهی کسب کنید. اگر شخصا فروشنده‌‌ای را ملاقات می کنید، همیشه این ملاقات را در یک مکان عمومی صورت دهید و یک دوست با خود به همراه داشته باشید!

آیا لوکال بیت‌کوینز ارزانترین راه خرید همتا به همتای بیتکوین است؟

هنگام خرید بیت‌‌کوین با لوکال بیت‌کوینز هیچ کارمزدی وجود ندارد و شما هیچگونه اطلاعات شخصی ارائه نمی‌دهید. کاربران می‌‌توانند ناشناس باقی بمانند و با جامعه رمزنگاری آشنا شوند! با این حال، فروشندگان بیشتر از برخی از بورس‌های Bitcoin کارمزد دریافت می‌‌کنند. این یعنی که لوکال بیت‌کوینز همیشه ارزانترین روش خرید بیت‌‌کوین نیست.

دیگر مبادلات همتا به همتای Bitcoin عبارتند از:

 • وال آو کوینز (Wall of Coins)
 • پکسفول (Paxful)
 • بیت‌کوئیک (BitQuick).

این بورس‌ها نسبت به لوکال بیت‌کوینز تمایل به دریافت کارمزدهای بالاتری دارند و خدمات کمتری ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، وال آو کوینز فقط در 12 کشور در دسترس است و بیت‌کوئیک از خریداران 2% کارمزد دریافت می‌کند.

لوکال بیت‌کوینز بهترین و ارزان‌ترین روش برای خرید همتا به همتای بیت‌‌کوین است.

خرید بیت‌‌کوین از دستگاه خودپرداز

دستگاه خودپرداز Bitcoin، ماشین پول نقدی است که می‌توانید از آن بیت‌‌کوین خریداری کنید. کوین ای تی ام رادار (CoinATMRadar) مکان خودپردازهای بیت‌‌کوین در بیش از 60 کشور مختلف را فهرست می‌کند. دستگاه‌های خودپرداز بیت‌‌کوین می‌‌توانند کاملا ناشناس باشند. این دستگاه‌ها روشی امن برای خرید همتا به همتای بیت‌‌کوین نیز هستند. با این حال، خودپردازهای بیت‌‌کوین می‌‌توانند بیشتر از روش‌های دیگر خرید بیت‌‌کوین هزینه‌بر باشند. بیایید با یک مثال این تفاوت ها را بررسی کنیم:

ماریو (Mario) در سن دیگو کالیفرنیا زندگی می‌‌کند و می‌‌خواهد یک (BTC) خریداری کند. ماریو از کوین‌بیس استفاده می کند و پرداخت خود را با کارت اعتباری انجام می‌دهد. کوین‌بیس 1 بی تی سی در ازای 9،633 دلار آمریکا پیشنهاد می‌کند و پس از افزدون 3.99 % کارمزد، ماریو حدود 10،018 دلار می‌پردازد. برادر ماریو، واریو (wario)، نیز در سن دیگو زندگی می‌‌کند و می‌‌خواهد 1 بی تی سی بخرد. او به دستگاه خودپرداز Bitcoin در فروشگاه کیج اسموک (The Cage Smoke) در بلوار ال کاجون (El Cajon) مراجعه می‌کند. دستگاه خودپرداز 36/10،426 دلار از واریو دریافت می‌کند و این پول 400 دلار بیشتر از مبلغی است که ماریو پرداخته است!

خرید بیت‌‌کوین از دستگاه‌های خودپرداز سریع، ناشناس و امن است، ولی ارزان‌ترین روش خرید بیت‌‌کوین نیست.

هنگامی که بیت‌‌کوین می‌‌خرید نیاز به جایی برای ذخیره آن دارید. برای استفاده از هرکدام از روش‌هایی که در موردشان صحبت شد، به کیف پول بیت‌‌کوین نیاز خواهید داشت.

چگونگی خرید بیت‌کوین بدون کارمزد

زمانی را به یاد دارید که به شما گفتم کوین‌بیس برای سپرده‌گذاری کارمزد دریافت نمی‌کند؟ خوب، کوین‌بیس یک شرکت خواهر به نام جی‌داکس (GDAX) دارد. هنگام ثبت نام برای حساب کوین‌بیس شما به جی‌داکس نیز دسترسی پیدا خواهید کرد. جی‌داکس از سازنده‌ها کارمزدی دریافت نمی‌‌کند. این یعنی شما می‌‌توانید بدون پرداخت کارمزد بیت‌کوین خریداری کنید!

برای انجام این کار، شما باید وجوه را از کوین‌بیس به جی‌داکس انتقال دهید (به صورت رایگان). سپس باید سفارش خریدی بدهید که از پیش در بورس موجود نیست. این سفارش یک سازنده است. ممکن است تکمیل سفارش برای شما زمان‌‌بر باشد. هنگامی که سفارش تکمیل شد، شما بیت‌کوینی را که سفارش داده‌اید، بدون کسر هیچ کارمزدی دریافت می‌‌کنید.

این ارزان‌‌ترین روش برای خرید بیت‌‌کوین بدون پرداخت کارمزد است!

ذخیره بیت‌‌کوین

کیف پول بیت‌‌کوین جایی است که شما تمام کدهای مورد نیاز برای دسترسی به Bitcoin خود را نگه می‌دارید. کیف پول می‌تواند نرم‌افزار، سخت‌افزار، آنلاین یا آفلاین باشد. این کیف پول حتی می‌‌تواند تکه‌ای کاغذ باشد! توصیه می‌شود برای ذخیره بیت‌‌کوین، از بیشتر از یک نوع کیف پول استفاده کنید. کیف پول‌‌ها بسیار مهم هستند، بنابراین آن‌ها را امن نگه دارید!

مراحل بعدی

در این راهنما در مورد ارزان‌‌ترین مکان خرید بیت‌‌کوین برای شما توضیح داده‌ شد. مکان‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید. اگر حرفه‌ای‌تر باشید، می‌‌توانید خرید بیت‌‌کوین در یک بورس معاملاتی حرفه‌‌ای مانند بیت استمپ (Bitstamp) یا کراکن (Kraken) را امتحان کنید.

نتیجه‌گیری

اگر کلمات “پایین‌ترین کارمزدهای خرید بیت‌‌کوین” را در گوگل جستجو کنید، هزاران نتیجه جستجو را دریافت می‌‌کنید. بیشتر سایت‌هایی که ادعا می‌‌کنند کمترین کارمزد بیت‌‌کوین را دارند دروغ می‌‌گویند! حقیقت این است که خرید بیت‌‌کوین بسیار گران است.

بنابراین، زیاد در مورد ارزان‌ترین روش خرید بیت‌‌کوین نگرانی به خرج ندهید. سعی کنید بهترین مکان برای خرید بیت‌‌کوین را برای خودتان پیدا کنید. اولین مکانی که برای خرید Bitcoin انتخاب می‌کنید باید راحت و سریع باشد. کوین‌بیس هر دوی این موارد را دارد و ارزان است. به همین دلیل بسیاری از مردم کوین‌بیس را به مبتدیان توصیه می‌‌کنند.

ممکن است برخی از خریداران بیشتر از کارمزدها به حریم خصوصی اهمیت دهند. برای این افراد استفاده از یک بورس همتا به همتا مانند لوکال بیت‌کوینز پیشنهاد می‌شود. اینگونه بورس‌ها روشی عالی برای درگیر شدن در دنیای رمزنگاری نیز هستند. به یاد داشته بیاورید که Bitcoin چیزی بیش از پول است و برای افراد روش جدیدی برای برقراری ارتباط با یکدیگر است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.