ارتباط نزدیک میان قیمت‌‌ و حجم گفتمان‌‌های Reddit در مورد رمز ارزها

محققین دانشگاه نوتردام و سازمان PNNL در آخرین مطالعه خود به بررسی ارتباط میان قیمت‌‌ رمز ارزها و همچنین گفتمان‌‌های مطرح شده در انجمن Reddit پرداخته‌‌اند. بر اساس نتایج این تحقیق، قیمت رمز ارزها در بازار و افزایش تعداد پست‌‌ها در Reddit با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند و به نظر می‌‌رسد که قیمت، بزرگ‌‌ترین مشوق موجود برای کاربران جهت گفتگو در مورد رمز ارزها است.

0 73

دانشگاه نوتردام و همچنین شرکت PNNL) Pacific Northwest National Laboratory) روز 13 مه مطالعه‌‌ای را در مورد سرعت و مقیاس گفتمان‌‌های رمز ارزی در Reddit منتشر کردند.

این اولین مقاله‌‌ای است “که گفتمان‌‌های صورت گرفته در رسانه Reddit در مورد سه رمز ارز محبوب – بیت کوین‌‌، اتریوم و مونرو – را بر اساس انگیزه، استفاده و اجرایی شدن به صورت کیفی ارزیابی و مقایسه می‌‌کند.” مقاله مذکور بحث‌‌های موجود در بخش‌‌ها و زیربخش‌‌های مربوط به رمز ارزها را از ژانویه 2015 تا ژانویه 2018 مورد بررسی قرار می‌‌دهد.

این دوره زمانی “شامل بالاترین قیمت بیت کوین‌‌ در اواخر سال 2017 نیز است.” محققین اذعان داشته‌‌اند که ارتباط مستقیمی را در میان حجم گفتمان‌‌های Reddit و قیمت رمز ارزها پیدا کرده‌‌اند. به صورت میانگین، زیربخش بیت کوین‌‌ شاهد 3,600 کامنت، اتریوم شاهد 500 کامنت و مونرو شاهد 380 کامنت در روز بوده است.

در دوره مورد مطالعه، 212,302 پست بیت کوین‌‌، 41,792 پست اتریوم و 15,035 پست مونرو به وجود آمده‌‌اند. این محققین همچنین به این نتیجه رسیده‌‌اند که پست‌‌های مربوط به بیت کوین‌‌ به صورت میانگین بعد از 11 دقیقه شاهد کامنت‌‌های کاربران بوده‌‌اند، در حالی که اتریوم به 20 دقیقه و مونرو نیز به 27 دقیقه زمان نیاز داشته‌‌ است.

با این حال، پست‌‌های مربوط به بیت کوین‌‌ دوام چندانی نداشته‌‌اند، در حالی که پست‌‌های مونرو نسبت به دو رمز ارز دیگر دوام بیشتری را تجربه کرده‌‌اند. به علاوه، درصد پست‌‌های مونرو که هیچ کامنتی را دریافت نکردند حدود پنج برابر کمتر از بیت کوین‌‌ و اتریوم بوده‌‌اند.

بر اساس گزارشات اخیر، دووی ون (Dovey Wan)، بنیان‌‌گذار مشترک شرکت سرمایه‌‌گذاری رمز ارزی Primitive Ventures، بر این باور است که اخبار دروغینی که در کشور چین دست به دست می‌‌شوند، ممکن است باعث رشد بازار رمز ارزها در ماه مه باشند. تحقیق مذکور در موسسه PNNL انجام گرفت و سرمایه آن نیز توسط آژانس پروژه‌‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) تامین شد.

همانطور که کوین‌‌تلگراف در اواخر ماه آوریل گزارش داد، بر اساس یکی از تحقیقات صورت گرفته توسط شرکت سرمایه‌‌گذاری Blockchain Capital، 11% از جمعیت آمریکا دارای رمز ارز بیت کوین‌‌ است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.