ارائه یک چیپ کیف پول سخت افزاری جدید رمز ارز که در جای سیم‎کارت تلفن شما قرار می‌گیرد

شرکت والت تل (VaultTel) کیف پول سخت افزاری جدید خود را به بازار معرفی کرد. این کیف پول جدید، ترکیبی از یک کارت اینتل چیپ والت تل و یک اپلیکیشن موبایل است که برای ذخیره‎ی کلیدهای خصوصی رمز ارز روی تلفن همراه به‎کار رفته و از سیستم احراز هویت بیومتریک و رمزنگاری “از درجه‎ی نظامی” برای محافظت از سرمایه‎ها استفاده می‎کند.

0 117

استارت‎آپ امریکایی والت تل (VaultTel) کیف پول سخت افزاری جدیدی را راه‎اندازی کرده است که در جایگاه (Slot) سیم‎کارت تلفن همراه قرار می‎گیرد.

این شرکت روز سه‎شنبه اعلام کرد که این کیف پول جدید ترکیبی از یک کارت اینتل چیپ والت تل و یک اپلیکیشن موبایل است که برای ذخیره‎ی کلیدهای خصوصی رمز ارز روی تلفن همراه به‎کار می‎رود و از سیستم احراز هویت بیومتریک و رمزنگاری “از درجه‎ی نظامی” برای محافظت از سرمایه‎ها استفاده می‎کند.

والت تل گفت این کارت در جایگاه ورودی سیم‎کارت، در تلفن‎های همراه اندروید دوسیم‎کارته قرار می‎گیرد و همچنین در تلفن‎های همراه آیفون نیز با اتصال ابزار جانبی، قابل استفاده است.

والت تل در وبسایت خود توضیح داد که قابلیت احراز هویت بیومتریک، تضمین می‎کند که تنها صاحب تلفن قادر به انتقال پول از کیف پول خود می‎باشد. همچنین می‎افزاید “افزون بر این، هیچ نرم‎افزار جاسوسی ضبط‎کننده‎ی صفحه و تروجانی قادر به ضبط آن‎چه که در کیف پول شما اتفاق می‎افتد نیست؛ زیرا این کیف پول از لپتاپ یا منابع سیستم شما استفاده نمی‎کند.”

طبق آن‎چه در وبسایت والت تل آمده، این کیف پول قابل پیش خرید است. بسته‎ی مخصوص اندروید با قیمت 75 یورو (98 دلار)، و بسته‎ی مخصوص iOS با قیمت 100 یورو (131 دلار) در دسترس است.

اینتل چیپ به‎کار رفته در این کیف پول، از AES512 (استاندارد پیشرفته‎ی رمزنگاری) برای ذخیره‎ی امن داده‎ها بهره می‎گیرد و همچنین دارای ویژگی‎های اختیاری نظیر قابلیت محدودسازی کیف پول به یک دستگاه خاص، و همچنین قابلیت ژئولاک ” geolock” برای اعمال محدودیت دسترسی، به یک موقعیت جغرافیایی خاص می‎باشد.

والت تل افزود، آخرین استانداردهای بیت کوین شامل طرح بهبود بیت کوین (Bitcoin Improvement Proposal (BIP) 39) برای mnemonic seeds و BIP44 که برای کیف پول‎های  hierarchical deterministic) HD)درنظر گرفته شده، در این محصول اجرا شده است. کاربران می‎توانند از کیف پول‎های خود، روی والت تل کارت های دیگر، نسخه‎ی پشتیبان تهیه کنند.

این محصول هم‎اکنون در بازار ایالات متحده راه‎اندازی شده و انتظار می‎رود که به‎زودی از طریق شرکت تابعه‎ی خود در انگلیس، برای کشورهای اروپایی نیز در دسترس قرار گیرد.

موارد استفاده‎ از ذخیره‎ی امن رمز ارزها روی تلفن‎های همراه، با عرضه‎ی فراوان محصولات در ماه‎های اخیر، به سرعت رشد خواهد کرد.

پرچمدار آینده‎ی سامسونگ، Galaxy S10، درنظر دارد قابلیتی جدید مبنی بر استفاده از محافظ سخت افزاری در داخل تلفن همراه (که ادعا شده کیف پول‎های روی تلفن همراه را از خطر هک شدن محافظت می‎کند) را از خود به نمایش بگذارد. تلفن بلاک چینی سیرین لبز (Sirin Labs) نیز درنظر دارد از یک کیف پول سخت افزاری داخلی، بهره گیرد.

با این حال، ساخت ابزاری که در جایگاه سیم‎کارت تلفن همراه قرار گیرد، هنوز پیشرفت چندانی تلقی نمی‎شود. اگر می‎خواهید واقعاً کوچک باشید، می‎توانید چیپی طراحی کنید که در زیر پوست شما قرار گرفته و کلیدهای رمزنگاری را ذخیره سازد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.