ادغام بلاکچین در کارها از آن‌‌چه تصور می‌‌شود دشواتر است

هیجان وارد کردن تکنولوژی بلاکچین به زیرساخت کنونی شرکت‌‌ها شدت بیشتری یافته است و مدیران اجرایی زیادی ادعا می‌‌کنند که ترکیب کردن تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) از آن‌‌چه پیش‌‌بینی می‌‌شد دشوارتر بوده است. این گزارش که توسط شرکت Greenwich Associates انجام شده، داده‌‌ها و پاسخ‌‌های بیش از 200 مدیر اجرای شرکت‌‌هایی که مشغول مدرن‌‌سازی شرکت از طریق ترکیب تکنولوژی‌‌های دفتر کل توزیع‌‌شده و بلاکچین بوده‌‌اند را جمع‌‌آوری کرده است.

0 79

این گزارش نشان می‌دهد که در میان مدیران اجرایی مورد مطالعه، همخوانی کمی بین آن‌‌چه در نظر آنان اجرای این تکنولوژی را دشوار کرده بود پیدا کردیم. این دشواری‌‌ها شامل مسائلی مانند مقیاس پذیری، مسائل امنیتی، نیاز به امنیت تراکنش و بخش پرداخت تراکنش‌‌ها هستند.

در مورد مقیاس پذیری، 42 درصد پاسخ‌‌دهندگان عنوان کرده بودند که این مشکل بزرگی است، 39 درصد از آنان گفتند که این مسئله‌‌ای جزیی‌‌ست و 19 درصد هم عنوان کردند که این اصلا مسئله‌‌ای نیست. بر اساس گفته‌‌ مدیران عامل شرکت‌‌های مبتنی بر بلاکچین که در این مطالعه حضور داشتند، تنها 7 درصد از آنان مقیاس پذیری را مشکل عمده‌‌ای دانستند.

ریچارد جانسون (Richard Johnson)، نویسنده این گزارش عنوان کرد که تناقض موجود در مسئله مقیاس پذیری شرکت‌‌های مبتنی بر بلاکچین و غیر بلاکچین، می‌‌تواند به دلیل خوش‌‌بینی از جانب شرکت‌‌های بلاکچین درباره‌‌ی تکنولوژی‌‌شان، یا به این دلیل باشد که بسیاری از آزمایشاتی که انجام شده است به جای محیط واقعی در شرایط آزمایشی بوده‌‌اند و وقتی وارد دنیای واقعی می‌‌شوید، باعث تاخیر و کند شدن همه چیز می‌‌شود.

این گزارش همچنین دریافته است که اکثریت شرکت‌‌هایی که در حال حاضر مشغول آزمایش سرویس‌‌های تراکنش مبتنی بر DLT هستند، به دلیل سرعت پایین تراکنش‌‌ها هنوز آنان را اجرایی نکرده‌‌اند. بر خلاف این، 2 درصد پاسخ‌‌دهندگان عنوان کردند که سیستم‌‌های آنان توانایی مدیریت تا 15 هزار تراکنش بر ثانیه را دارست.

جانسون گفت که اگرچه این 2 درصد شاید تعداد کمی به نظر برسند اما برای پتانسیل DLT و آینده‌‌ آن نشانه‌‌ خوبی است.

او در ادامه گفت:

ما شاهد شرکت‌‌هایی هستیم که بر روی سریع‌‌تر کردن بلاکچین و انجام تراکنش‌‌های متعدد بر ثانیه تمرکز دارند و فکر می‌‌کنم این خیلی امیدبخش است

بر خلاف چالش‌‌های موجود، استفاده‌‌ی گسترده از بلاکچین ادامه دارد

بر خلاف وجود چالش‌‌های واضح بر سر راه اجرای تکنولوژی DLT در زیرساخت‌‌های موجود، اما هنوز هم برای افزایش بهره‌‌وری عملیات و کاهش کلاه‌‌برداری و هدررفت، به طور گسترده به کار گرفته می‌‌شود.

تازه‌‌ترین نمونه‌‌ی سیستم مبتنی بر بلاکچین استفاده شده، محصول Food Trust شرکت IBM است که از این تکنولوژی برای ردیابی ریشه‌‌ها و لجستیک مواد غذایی فاسدشدنی بهره می‌‌گیرد. این سیستم هم‌‌اکنون تو شرکت‌‌های مواد غذایی مانند Tyson Foods، Nestle، Unilever و Kroger مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

جو دوران (Joe Duran) موسس و مدیر عامل شرکت United Capital در مصاحبه‌‌ای با CNBC درمورد هیجان‌‌اش درباره‌‌ی آینده‌‌ی تکنولوژی بلاکچین صحبت کرد و گفت که بلاکچین در نهایت به بخشی از تراکنش روزانه تبدیل می‌‌شود که در جهان اتفاق می‌‌افتد، اما گفت که انجام این امر یک دهه طول می‌‌کشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.