اخراج 10% از کارکنان شرکت Circle به دلیل محدودیت‌های قانونی ایالات متحده

تاکنون شرکت‌‌های زیادی از قوانین محدودکننده موجود در ایالات متحده انتقاد و عده‌‌ای از آنها فعالیت‌‌های خود را به کشورهای دیگر منتقل کرده‌‌اند. استارت‌‌آپ Circle نیز اعلام کرده است که قوانین سخت این کشور باعث شده‌‌اند این شرکت به فکر حذف 30 پست کاری در پلتفرم خود باشد که حدود 10% از کارکنان را دربر می‌‌گیرد.

0 82

مدیرعامل استارت‌‌آپ مالی رمز ارز Circle با تایید خبر اخراج 30 نفر از کارکنان این شرکت در رسانه‌‌های اجتماعی در تاریخ 21 مه، به شدت از محدودیت‌های قانونی ایالات متحده انتقاد کرد.

جرمی آلایر (Jeremy Allaire) در یکی از پست‌‌های وبلاگی این شرکت به مشکلات فعالیت در آمریکا اشاره کرد و اذعان داشت که مدیران اجرایی Circle حدود 10% از کارکنان را اخراج کرده‌‌اند.

وی در پست مذکور نوشت، “امروز تغییراتی سازمانی را در Circle انجام دادیم و حدود 30 پست را به کلی حذف کردیم، که حدود 10% از کارکنان را شامل می‌‌شود. ما این تغییرات را در راستای شرایط بازاری جدید و مهم‌‌تر از هر چیز به دلیل محیط قانونی دست و پا گیر ایالات متحده انجام داده‌‌ایم.”

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا گزارش داده است، آلایر به کند بودن سرعت پیشرفت یکپارچه کردن محیط قانونی چند تکه آمریکا اشاره کرد، اما همچنان امیدوار است که بهبودهایی در آینده صورت گیرند.

وی این اظهارات را در حالی بیان کرد که قصد داشت دلیل حذف شدن بعضی از زوج‌‌های معاملاتی در Poloniex را توضیح دهد. Poloniex یکی از صرافی‌‌های رمز ارز‌‌ است که در سال 2018 توسط Circle تصاحب شد.

با وجود تعدیل نیروی صورت گرفته، آلایر همچنان اعلام کرد که Circle وضعیت کلی مناسبی دارد.

وی اضافه کرد، “شرکت Circle همچنان سالم و قدرتمند است و باز هم به صورت جهانی به نوآوری و رشد خود ادامه خواهد داد. ما به دنبال آن دسته از حوزه‌‌های قضایی خواهیم بود که محیط مناسبی را برای کسب و کارهای مبتنی بر دارایی‌‌های دیجیتالی فراهم آورده‌‌اند و در عین حال به دنبال‌‌ سیاست‌‌های بهتر در ایالات متحده خواهیم بود.”

رسانه خبری The Block نیز به نقل از منابع ناشناس گزارش داده است که Circle رویداد جمع‌‌آوری سرمایه 250 میلیون دلاری خود که قرار بود در ماه مارس برگزار شود را تا 40% کاهش داده است.

شرکت Circle نیز اکنون در میان شرکت‌‌هایی قرار گرفته است که فعالیت‌‌های خود را به دلیل شرایط بسیار سخت محدود کرده‌‌اند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف خاطرنشان کرده است، شرکت استخراج بیت کوین Bitmain، استارت‌‌آپ بلاک چینی ConsenSys و صرافی رمز ارز Huobi همین تصمیم را در مورد تعدادی از کارکنان خود اتخاذ کرده‌‌اند.

از آن زمان، بازار رمز ارزها سیر صعودی به خود گرفته و بیت کوین نیز در حدود 8,000 دلار باقی مانده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.