اخبار کریپتو: چین، ژاپن و ایالات متحده کریپتو را می‌پذیرند

نوسانات ناگهانی در بازارهای رمزنگاری به استارت آپ‌‌‌‌ها، سرمایه گذاران و رهبران صنعت اجازه داده است تا از سرعت خود کم کنند، به پیش بینی آینده این صنعت نوظهور بپردازند و موجب تسریع یک سری تحولات مثبت شوند. در هفته گذشته، فقط برخی سازمان‌‌های کریپتو محور افتخار کشیدن چرخ‌‌دستی نظارت را داشتند، همچنین آژانس‌‌های دولتی پیشتاز از ژاپن و ایالات متحده رضایت خود برای این نوآوری را اعلام کردند و متعاقبا سرمایه گذاران در سراسر جهان نیز با آن موافقت کردند.

0 81

FSA ژاپن به قانون گذاری مستقل کنسرسیوم کریپتو چراغ سبز نشان می‌‌دهد

در گزارشی از رویترز، انجمن صرافی ارز مجازی ژاپن (JVCEA)، متشکل از گروهی از پلتفرم‌‌های اصلی ارز رمز ژاپن، اکنون به طور قانونی مجاز است که بازیگران صنعت را نظارت و تنظیم کند. این تصویب غیرمنتظره که توسط آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) صورت گرفت، به JVCEA اجازه می‌‌دهد تا صرافی‌های محلی که مقررات سازمان را نقض می‌‌کنند، کنترل و تنبیه کند. این نقض مقررات شامل سرپوش گذاشتن بر خصوصیات معاملات حاشیه‌‌ای/ اهرمی نیز می‌‌شود.

کنسرسیوم خود تنظیم کننده که متشکل از بیت‌‌فلایر ( BitFlyer)، تیچ بورئو (Tech Bureau)، کوئین (Quoine) و چندین استارت آپ‌‌ محلی دیگر می‌‌باشد مسئول دور کردن پولشویان، کنترل تطابق قانونی و ارائه دستورالعمل‌‌های عملیاتی برای پلتفرم‌‌های ژاپنی خواهد بود.

مهمتر از همه، این گروه چگونگی محافظت صرافی‌ها از دارایی‌‌های دیجیتالی متعلق به مصرف کننده را مدیریت می‌‌کند که به یکی از نگرانی‌‌های عمده‌‌ی معامله‌‌گران ژاپنی تبدیل شده است. یکی از مقامات FSA که نامش فاش نشد، در مورد این چراغ سبز رگولاتوری نظر کوتاه و قابل تاملی را عنوان کرد:

“این یک صنعتِ به سرعت پیش رونده است. بهتر است که کارشناسان قوانین را به موقع‌‌تر از برورکرات‌‌ها تنظیم کنند. ”

یوری سوزوکی (Yuri Suzuki) از استومی اند ساکای (Astumi & Sakai)، یک شرکت قانون محلی، توضیح داد که محدودیت‌‌های سازمان خود تنظیم کننده از قوانینی که در حال حاضر توسط FSA اعمال می‌‌شود، سخت‌‌تر است و این نشان می‌‌دهد که استارت آپ‌‌‌‌های محلی این راهنماهای فراگیر را به عنوان مسیر پیش روی مطلوب در نظر می‌‌گیرند. با این حال، این وکیل توضیح داد که قوانین پیشنهادی کنسرسیوم به احتمال زیاد تصویر عمومی اقتصاد کریپتوی ژاپن را که در سال 2018 به قهقرا رفته بود، بهبود خواهد بخشید.

اعطای مجوز Custody به کوین بیس توسط رگولاتوری نیویورک

هنگامی که بحث پایتخت‌‌های مالی جهان مطرح می‌‌شود، هیچ جایی وجود به برجستگی و شهرت نیویورک نیست، جایی که صدها سازمان ماهر و زرنگ وجود دارد. به یاد داشته باشید که بسیاری از آنها بی نهایت خوشحال بودند، زیرا کوین بیس روز سه شنبه بعد از ظهر، از دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) مجوز گرفت.

یکی از مطبوعات منتشر شده‌‌ی NYDFS  نشان می‌‌دهد که استارت آپ‌‌ واقع در سان فرانسیسکو می‌‌تواند به طور قانونی کمپانی کوین بیس کاستدی تراست (Coinbase Custody Trust)  (CCTC)  را تاسیس کند. این کمپانی یک شرکت تابعه‌‌ است که بر ارائه راه حل‌‌های امانتداری دارایی رمزنگاری برای مشتریان ساکن نیویورک تمرکز دارد. در کنار اعلام این مجوز، NYDFS به این نیز اشاره کرد که CCTC در حال حاضر به عنوان یک Custody تحت قوانین بانکداری ایالت نیویورک طبقه‌‌بندی ‌‌می‌‌شود که این طبقه بندی مشروعیت این شرکت در این صنعت نوظهور را تقویت می‌‌کند.

ماریا تی. وولو (Maria T. Vullo) از NYDFS که مباشر پشتیبان مجوز جدید کوین بیس است، نشان داد که این شرکت تابعه حالا می‌‌تواند تراست بیت کوین (BTC)، بیت کوین ‌‌کش (BCH)، اتریوم (ETH)،  اتریوم کلاسیک (ETC)  و لایت کوین  (LTC) را پشتیبانی کند.

همانگونه که سام مکینگول (Sam Mcingvale)  از کوین بیس کاستدی اشاره کرد، این مجوزها در کنار ارائه خدمات امانتداری برای دارایی‌‌های رمزنگاری شده فوق‌‌الذکر، به استارت آپ‌‌‌‌ها نیز اجازه می‌‌دهند تا ” دارایی‌‌های بیشتری را با رضایت ذخیره کنند و ویژگی‌‌های جدید مانند شرط بندی را اضافه کنند”.

این اخبار بلافاصله پس از تاسیس خدمات دارایی دیجیتال فیدلیتی ( Fidelity Digital Asset Services)، یکی از شعبه‌‌های سرمایه گذاری فیدلیتی (Fidelity Investment) واقع در بوستون، که قصد دارد تا امانتداری ارز رمز درجه یکی برای  بیش از 13000 مشتری غیرمستقیم، ارائه دهد، منتشر شدند. چند روز پس از توسعه غیرقابل پیشبینی فیدلیتی، گلیکسی دیجیتال نووگراتز (Galaxy Digital Novogratz)  همراه با گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، افسانه‌‌ی وال استریت، 15 میلیون دلار در BitGo سرمایه گذاری کرد تا با تامین سرمایه به آرزوی این استارت آپ‌‌ برای ساخت یک “کیف پول 1 تریلیون دلاری” جامه عمل بپوشاند.

با وجود اینکه مشخص نیست که کدام بخش عمده‌‌ی سهام کلاینت‌‌ها متعلق به کدام Custody رمزنگاری باشد، رقابت در صنعت رمزنگاری موجب تولید محصولاتی می‌‌شوند که در آینده‌‌ای نزدیک تاثیر بسیار زیادی بر شرایط موجود کسب‌‌ و کار خواهند داشت.

درحالیکه VanEck، CBOE و سالیدایکس (SolidX) با SEC در حال مذاکره هستند، Bitcoin ETF Hype رشد می‌‌کند

همانطور که قبلا توسط NewsBTC گزارش شده است، اسنادی که اخیرا از کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC)  منتشر شده به یک جلسه محرمانه اشاره می‌‌کند. در روز سه شنبه، رگولاتور مالی ارائه‌‌ای اسلایدی VanEck را همراه با یادداشت این رویداد منتشر کرد و چشم‌‌اندازی در مورد این قرار ملاقات در اختیار عموم مردم گذاشت.

این یادداشت نشان داد که در جلسه‌‌‌‌ای که در تاریخ 9 تشکیل شد، یکی از ماموران عالی رتبه دولت به نام رویزمن (Roisman) که از نظر برخی در زمره‌‌ی افراد موافق با رمزنگاری قرار دارد، چهار مشاور حقوقی و پنج نماینده از سه شرکت متمرکز بر تامین مالی که در بالا ذکر شده‌‌اند، شرکت کردند.

در یک ارائه‌‌ی اسلایدی 11 قسمتی، VanEck  مستقر در نیویورک، که از سال 2017 در بیت کوین ETF با شرکای سالیدایکس کار می‌‌کند، ادعا کرد که مسائل سال گذشته‌‌ی SEC، که کلیات آن در دستورات تاریخی عدم تصویب بیت کوین ETF مشخص شده، “حل شده‌‌اند.”

طرفداران ETF در یک اسلاید با عنوان “VanEck، سالیدایکس، بیت کوین تراست باید تأیید شوند” عنوان کردند که پیشرفت چشمگیری در جهت حل معضلات رگولاتوری صورت گرفته است. مهمتر از همه، VanEck ادعا کرد که در حال حاضر “یک بازار مشتقات نظارت شده‌‌ی مهم برای بیت کوین وجود دارد” و همچنین اضافه کرد که قوانین CBOE امر می‌‌کند که تجسس و بررسی بازار یک اولویت‌‌ صندوق پیشنهادی خواهد بود.

SEC هیچ نظری در مورد ارائه‌‌ی اسلایدی VanEck ارائه نداد، اما بسیاری از سرمایه گذاران امیدوارند که شرکت کنندگان این نشست از آنچه که ارائه شد راضی باشند.

 دادگاه چینی بیت کوین، تراکنش‌‌ها و هولدینگ مجاز را اعتبارسنجی می‌‌کند

پس از چند ماه سخت گیری علیه کریپتو، دادگاه داوری بین‌‌المللی شنژن طبق گزارشات به نفع ارز رمزها، به ویژه بیت کوین، رأی داد. به نقل از سندی که در وی‌‌چت (WeChat) پست شده، CnLedger داخلی مستقر در چین ادعا کرد که حکم دادگاه استفاده از بیت کوین در تراکنش‌‌های مصرف کننده-به-کسب‌‌وکار را رد می‌‌کند. منبع محلی اضافه کرده است که هیات شنژن به دلیل ماهیت ذاتی بیت کوین به عنوان «اموال» و توانایی آن برای تهیه و تولید «ارزش اقتصادی» حکم بر قانونی بودن آن داد.

با این حال توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که این پرونده در شنژن، یکی از مناطق ویژه اقتصادی چین، مورد بررسی قرار گرفت که ممکن است این امر نتایج پرونده را به نفع دارایی‌‌های دیجیتال منحرف کند. علاوه بر این، این فقط تصمیم یکی از داوران شنژن بود، یعنی احتمالا شکل یا فرم قوانین کلی چینی را به هیچ وجه تغییر نخواهد داد.

با این حال، بسیاری از افراد هنوز به آینده‌‌ی کریپتو در چین امیدوارند، حتی اگر محدودیت‌‌ها و دستورالعمل‌‌های مربوط به بیت کوین و دیگر دارایی‌‌های دیجیتال در سراسر کشور پیوسته نباشد.

موارد جذاب و رضایت‌‌بخش کریپتو

ورتکس ونچر (Vertex Venture) که تحت حمایت دولت سنگاپور است پرده از سرمایه‌‌گذاری بایننس بر می‌‌دارد:در اوایل سپتامبر، چانگ‌‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) ، مدیر عامل شرکت بایننس، در مورد پلتفرم کریپتو-به-فیات مستقر در سنگاپور شرکتش، که در حال حاضر در یک دوره‌‌ی بسته‌‌ی بتا برای یگ گروه منحصر به فرد از معامله‌‌گران عمل می کند خبر داد. طبق گفته‌‌ی بلومبرگ، شرکت ورتکس ونچرز، که منشا‌‌ء آن هولدینگ‌‌های تمساک (Temasek Holdings) متعلق به دولت سنگاپور می‌‌باشد، پشتیبان تاخت و تاز استارت آپ‌‌ مستقر در مالت به سمت اقتصاد رمزنگاری شهر-ایالت بود. براساس گفته‌‌ی ورتکس، که 5/1 میلیارد دلار دارایی را نظارت می‌‌کند، این شرکت مخصوصا روی این استارت آپ‌‌ سرمایه گذاری کرده است تا موجب تسریع در تاسیس بایننس سنگاپور، که سومین حرکت این استارت آپ‌‌ در یک پلتفرم پشتیبانی شده توسط فیات است، بشود. اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری استراتژیک فاش نشد.

کوین بیس USDC مبتنی بر اتریوم را که تحت پشتیبانی Circle می‌‌باشد، وارد لیست می‌‌کند: در روز سه شنبه، کوین بیس به صورت غیرمنتظره‌‌ای اعلاکم کرد که کوین USDC را که یک استیبل کوین مبتنی بر اتریوم و تحت پشتیبانی Circle می‌‌باشد وارد فهرست کرده است. Circle یک استارت آپ‌‌ فینتک محور مشهور است. این استارت آپ‌‌ در اعلامیه‌‌ای که مرتبط به این موضوع می‌‌باشد اعلام کرد که کلاینت‌‌ها در “حوزه‌‌های پشتیبانی شده” از طریق سایت Coinbase.com و اپلیکیشن‌‌های همراه iOS و اندروید آن قادر به خرید، فروش و دریافت استیبل کوین می‌‌باشند. همانطور که انتظار می‌‌رود، تنها شهروندان ایالات متحده در خارج از ایالت نیویورک به استفاده از USDC دسترسی خواهند داشت، اما کوین بیس اضافه کرد که قصد دارد افق‌‌های خود را در آینده گسترش دهد.

ICE تاریخ راه‌‌انداری بازارهای معاملات آتی بیت کوین بکت (Bakkt) را تایید می‌‌کند: صرافی بین قاره‌‌ای (ICE)، یک کنگلومرای مالی پیشرو، به تازگی تایید کرده است که بازار معاملات آتی بیت کوین بکت در روز 12 دسامبر راه اندازی خواهد شد. بکت  ICE، که توسط مایکروسافت، استارباکس و گلکسی دیجیتال تایید شده است، علاوه بر تایید تاریخ ادعا کرد که قرارداد آتی‌‌اش توسط بیت کوین “فیزیکی” پشتیبانی خواهد شد که طبق گزارشات در انبار دارایی دیجیتال  ICE برگزار می‌‌شود.

 تدر 500 میلیون USDT را آتش می‌‌زند

پس از هفته‌‌ها عدم اطمینان در مورد وضعیت مالی شرکت تتر لیمیتد ( Tether Limited)، که در بهترین حالت ناپایدار و متزلزل پنداشته می‌‌شود، این شرکت سایه‌‌ای پشت پروژه‌‌ی بحث برانگیز استیبل کوین، 500 میلیون تومان USDT را سوزاند و مشتریان را در تب و تاب یافتن پاسخ گذاشت. با وجود اینکه تدر خودش در مورد سوزاندن 500 میلیون دلار توکن اطلاع داد، اما فاش نکرد که چرا تصمیم گرفت چنین اقدام شدیدی انجام دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.