اخبار منفی دنیای رمز ارزها در هفته‌ای که گذشت

علی رغم اخبار منفی دنیای رمز ارزها در هفته‌ای که گذشت، این هفته ، هفته نسبتاً آرامی برای بیت کوین بود. قیمت بیت کوین اندکی پایین آمده اما گویی هنوز هم نیم نگاهی به 10 هزار دلار دارد. این افت قیمت، نگرانی هایی را نیز درمورد سقوط قیمت تا 7700 دلار، ایجاد کرده است.

0 82

علی رغم اخبار منفی دنیای رمز ارزها در هفته‌ای که گذشت، این هفته ، هفته نسبتاً آرامی برای بیت کوین بود. قیمت بیت کوین اندکی پایین آمده اما گویی هنوز هم نیم نگاهی به 10 هزار دلار دارد. این افت قیمت، نگرانی هایی را نیز درمورد سقوط قیمت تا 7700 دلار، ایجاد کرده است. برخی کارشناسان معتقدند اگر این اتفاق بیفتد ، فرصتی برای خرید بیت کوین پیش آمده است. برخی دیگر اما گمان می­کنند این قیمت ، برای فروش بیت کوین مناسب‌تر است. سرمایه گذاری به نام Jim Rogers (جیم راجرز) معتقد است که بیت کوین رو به زوال بوده و قیمتش در نهایت به صفر خواهد رسید.

مکس کایزر (Max Keiser) از کارشناسان شبکه تلویزیونی راشا تودی (RT) امیدوار است که حدث راجرز درباره نابودی بیت کوین، هیچگاه محقق نشود. وی ضمن اشاره به تظاهرات اخیر در آمریکا، اظهار داشت که خرید بیت کوین بهترین راه برای مقابله با مشکلات اجتماعی و اقتصادیست. او می­گوید:

اشک ریختن در استاتوس‌های شبکه‌های اجتماعی، کاری از پیش نمی­برد. در نهایت این بیت کوین است که دنیا را نجات خواهد داد.

برای اینکه بیت کوین ناجی دنیا باشد، ضروریست که خرید و فروش آن آسانتر باشد. این اتفاق در شرف وقوع است؛ پی پال (PayPal) و ونمو (Venmo) اخیراً از تصمیمات خود برای تسهیل معاملات رمز ارزها سخن گفته‌اند. شرکت لیبرتی ایکس (LibertyX)، سازنده دستگاه‌های ATM بیت کوین، اکنون این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است که در فروشگاه‌های بزرگی همچون سون-ایلون (7-Eleven)، سی وی اس (CVS Pharmacy) و رایت اید (Rite Aid)، به طور مستقیم بیت کوین بخرند.

اما پذیرش و استفاده گسترده از بیت کوین در میان مردم، توجه و مراقبت بیشتر پلتفرم‌ها و سرویس دهندگان را می‌طلبد. پس از ماجرای خودکشی الگزاندر کیرنز (Alexander Kearns)، جوان 20 ساله‌ای که به دلیل مشاهده تراز منفی 730 هزار دلاری در حسابش (به دلیل یک خطای سیستمی) اقدام به خود کشی کرده بود، شرکت رابین هود (Robinhood) ضمانت داده است تا برای جلوگیری از این مسائل، بهبودهایی را در پلتفرم خود ایجاد کند.

شرکت Wirecard (صادر کننده کارت های اعتباری رمز ارز) در حال از دست دادن حدود 2.1 میلیارد دلار است. این در حالیست که طبق گزارشات فایننشال تایمز، کارکنان وایرکارد در دوبی و دوبلین، نزدیک به یک دهه در حال افزایش حجم فروش و سود خود بوده‌اند.

در سایر خبرهای پرسر و صدای این هفته، کریگ رایت (Craig Wright)، ساتوشی ناکاموتوی خودخوانده، هنوز در دادگاه محکوم نشده است. بث بلوم (Beth Bloom) قاضی منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا، اعلام کرده است که هیئت منصفه باید در رابطه با «مسائل حل نشده» مربوط به رفتار کریگ رایت تصمیم گیری کند. رایت نیز گفت ، دادگاه باید بیماری اوتیسم من را نیز در تصمیم گیری ها مدنظر داشته باشد.

خبر منفی دیگر این هفته، پیشنویس لایحه‌ای در خصوص حق دسترسی به اطلاعات رمزنگاری شده، در مجلس سنای ایالات متحده بود. لایحه دسترسی قانونی به داده های رمزنگاری شده که توسط لیندزی گراهام، تام کاتن، و همچنین مارشا بلکبرن پشتیبانی می­شود، ممکن است ارائه دهندگان سرویس و سازندگاه دستگاه را ملزم دارد، تا حق دسترسی به اطلاعات رمزنگاری شده شهروندان را به دولت بدهند.

اوضاع در سوئد کمی بهتر است. بانک مرکزی کشور سوئد ، پژوهشی با رویکرد بلند مدت در خصوص ماهیت کلی ارزهای دیجیتال منتشر کرده است که بخشی از آن، به طور خاص بر روی پول دیجیتالی این کشور  e-krona تمرکز کرده است.

منبع : www.cointelegraph.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.