اخباری در مورد دستاوردهای سه پلتفرم کاربردی شبکه اتریوم

ConsenSys شرکت اصلی توسعه دهنده اتریوم با مدیریت جوزف لوبین (Joseph Lubin) است. این شرکت بزرگترین چارچوب توسعه نرم افزارهای بلاکچینی در نیویورک محسوب می‌شود و در طی سال‌های اخیر سه نرم افزار پرکاربرد و محبوب اتریوم را عرضه کرده است. این سه پلتفرم Truffle، Infura و MetaMask نام دارند که در این مطلب اخباری در مورد آپدیت ها و پیشرفت های این پلتفرم خواهید خواند.

0 57

ConsenSys که بیش از 1000 توسعه دهنده نرم افزار را تحت پشتیبانی خود دارد، برای بسیار از کاربران و سرمایه گذاران تازه وارد عرصه کریپتوکارنسی ناشناخته است. اما برای کاربرانی که صورت روزمره از پروژه های بلاکچینی متعددی به صورت حرفه ای استفاده می‌کنند، ConsenSys شرکتی است که کارهای زیادی به منظور ارتقای چارچوب های اکوسیستم بلاکچین انجام داده است.

جوزف لوبین مدیرعامل شرکت ConsenSys در DevCon که به میزبانی پراگ جمهوری چک برگزار شد، به معرفی و ارائه اطلاعاتی از مراحل پیشرفت و توسعه Truffle (محبوبترین فریم ورک بلاکچینی دنیا) ، Infura (ساختار زیربنای نودهای شبکه) و کیف پول دیجیتالی MetaMask پرداخت که این سه پلتفرم اغلب در میان کاربران حرفه ای بلاکچینی با نام TIM  شناخته می‌شوند.

اهمیت وجود  Truffle، Infura و MetaMask برای شبکه اتریوم

در ماه نوامبر CCN، پوشش خبری گسترده ای بر پروژه های Truffle، Infura و MetaMask داشته است و برخی آپدیت های این سه پروژه را که به منظور ارتقای اکوسیتستم بلاکچین عرضه شده، اطلاع رسانی کرده است.

MetaMask کلاینت موبایلی خود را عرضه کرده است که با فراهم آوردن یک marketplace  برای اپلکیشن‌های غیرمتمرکز، فضایی را ایجاد کرده است که کاربران بلاکچین به راحتی می‌توانند به dApp هایی که به تازگی بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده اند، دسترسی داشته باشند.

پس از آنکه تعداد دانلودهای Truffle از یک میلیون گذشت، Azure مایکروسافت که شبکه محاسبات ابری مایکروسافت و بهترین پروژه متن باز از لحاظ سرعت رشد است، فاش کرد که احتمال دارد Azure با Truffle به منظور تست و توسعه enclave ready Ethereum Virtual Machine مایکروسافت همکاری کند که یک راه حل کاربردی برای گوشی های تلفن همراه به منظور انتقال امن اطلاعات بر بستر بلاکچین است.

تیم کاتلر ( Tim Coutler )  مدیرعامل Truffle گفت :

Truffle پروژه هیجان انگیزی است، چرا که eEVM یک زیرساخت قوی برای پلتفرم ها و ابزارهای تجاری آینده فراهم خواهد کرد. رویکرد قوی مایکروسافت به منظور همکاری با ما، موفقیت این پروژه را آسان تر می‌کند و کار توسعه دهندگان بلاکچین های تجاری را آسانتر خواهد کرد.

کاتلر در DevCon بار دیگر با تاکید بر تعداد یک میلیون دانلود Truffle ، اعلام کرد که این آمار نشان می‌دهد که فعالیت توسعه دهندگان در اکوسیستم توسعه دهی اتریوم و سایر پروژه های بلاکچینی در حال افزایش است.

” از زمان راه اندازی Truffle تمام کاری که قصد انجام آن را داشتیم این بود که ایجاد اپلیکیشن بر  روی اتریوم را برای توسعه دهندگان ساده تر کنیم. این دستاوردها نشان می‌دهد که ما این کار را برای افراد زیادی در اکوسیستم اتریوم انجام داده‌ایم. ما به کار خود ادامه می‌دهیم تا تعداد دانلودهای خود را در بین کاربران اتریوم و سایر دفترکل های غیرمتمرکز به ده میلیون برسانیم. ”

Infura  بزرگترین توسعه دهنده زیرساخت های نود اتریوم نیز، بیشتر از 10 میلیارد درخواست را پردازش کرده است.

جامعه توسعه دهندگان اتریوم فعال است

همانطور که Ben Horowitz مدیرعامل شرکت Andreessen Horowitz قبلا گفت: فعالیت توسعه دهندگان در صنعت کریپتوکارنسی، بسیار بیشتر از فعالیت توسعه دهندگان روزهای اول اینترنت است.

پیشرفت ادامه داری که به وسیله ابزارهای توسعه دهی متن باز، فریم ورک ها و پروژه هایی همچون Truffle، MetaMask و Infura به وجود آمده است، به رشد توسعه دهی اکوسیستم بلاکچین کمک خواهد کرد و درخواست برای سیستم های مبتنی بر بلاکچین را افزایش خواهد داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.