اجرای پلتفرم جهانی غیر متمرکز توسط Bithumb، صرافی بزرگ کره‌­ای 

صرافی Bithumb، ششمین صرافی ارز رمز برتر در جهان از نظر حجم معاملاتی، یک صرافی جهانی غیر متمرکز کریپتو راه ­اندازی می­‌کند. این صرافی قصد دارد با افتتاح یک صرافی غیر متمرکز، توجه بازار جهانی را متوجه خود کند و با دیگر صرافی‌های برتر در بازار جهانی به رقابت بپردازد.

0 78

به گزارش Business Korea در ۴ اکتبر، صرافی کره‌­ای کریپتو به نام Bithumb، ششمین صرافی بزرگ جهان از نظر حجم معاملاتی، یک صرافی جهانی غیر متمرکز  ارز رمز راه ­اندازی می­‌کند.

Bithumb با شرکت بلاک­چینی (One Root Network RNT) که پروتکل تراکنش توکن غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم با نام “R1” و صرافی غیرمتمرکز (DEX) را توسعه داده است، شراکت کرده است. طبق گزارش چند خبرگزاری، این پروتکل تطبیق سفارش و اجرای سفارش را از هم جدا می­‌کند. طبق ادعای RNT، این کار باعث افزایش امنیت و بهره­‌وری تطابق می­‌شود.

پلتفرم های غیر متمرکز کاربران را قادر به معامله به شکل همتا به همتا از طریق سیستم اتوماسیون می­‌کند؛ از آنجایی که آن‌ها ارز رمز کاربران را ذخیره نمی‌­کنند، آسیب­‌پذیری کمتری در مقابل سرقت­ هایی دارند که نقطه متمرکز حمله را هدف قرار می­گیرند. با این حال همانطور که طرف کره‌­ای عنوان کرده است، این پلتفرم‌ها می‌توانند سرعت معامله کمتری را نسبت به همتایان متمرکز خود ارائه کنند.

سایت Business Korea از قول یکی از سران Bithumb می­‌گوید که مراکز شراکت در پشتیبانی فنی، توسط یارانه­ های خارجی گردانده می‌­شوند. این شرکت با شرکت RNT تنها در بخش تبادل غیر متمرکز کار می­‌کند.

همانطور که RNT عنوان کرده است، هدف از این پروژه­ این است که دارندگان ترافیک معاملاتی مثل Bithumb، پلتفرم­‌های غیرمتمرکز خود را بسازند و داده­ های تراکنش و نقدینگی را با دیگر کاربران پروتکل R1، به عنوان بخشی از یک اکوسیستم بزرگ­تر به اشتراک بگذارند.

سایت Business Korea از یک منبع ناشناس خبر می‌­دهد که شراکت این دو شرکت، یک راهبرد توسعه­ جهانی را توسط یک این صرافی کره‌­ای نشان می­‌دهد:

Bithumb یکی از صرافی‌­های برتر جهانی از نظر تراکنش است، اما واقعیت این است که بیشتر کاربران آن کره ­ای هستند. آخرین تصمیم این صرافی این بوده است که توسط افتتاح یک صرافی غیر متمرکز که توجه بازار جهانی را متوجه خود کند، با دیگر صرافی های برتر در بازار جهانی به رقابت بپردازد.

Business Korea می‌­نویسد که صرافی کره‌­ای رقیب، یعنی Upbit هم از طریق سرمایه­ گذاری در Allbit به طور جدی وارد فضای صرافی غیر متمرکز  شده است.

همانطور که در ماه آگوست گزارش شد، باینانس، بزرگ­ترین پلتفرم تبادل آنلاین ارز رمز، نسخه­ اولیه‌­ای از صرافی غیر متمرکز خود منتشر کرده  که البته تاریخ اجرای دقیق آن را افشا نکرده است.

در زمان نگارش این خبر، بر اساس داده ­های سایت coinmarketcap،  پلتفرم  Bithumb  به طور روزانه ۳۳۶.۷۶۱.۵۸۰ دلار از معاملات درآمد دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.