اجازه دولت مصر به شرکت‌‌های رمز ارزی برای از سرگیری فعالیت‌‌های خود

دولت مصر چندی پیش به دستور مفتی اعظم این کشور فعالیت شرکت‌‌های رمز ارزی را ممنوع اعلام کرده بود. اما با توجه به رشد روزافزون صنعت رمز ارزها در کشورهای همسایه، قانون‌‌‌‌گذاران این کشور نیز تصمیم گرفته‌‌اند که چاره‌‌ای جز برداشتن ممنوعیت‌‌های اعمال شده ندارند.

0 97

به نظر می‌‌رسد که دولت مصر در حال برداشتن محدودیت‌‌های خود بر رمز ارزها است.و اجازه از سرگیری فعالیت‌‌های شرکت‌‌های رمز ارزی داده خواهد شد.

یکی از منابع نزدیک به این موضوع در گفتگو با Middle East News Agency اذعان داشت که لایحه جدیدی برای لغو ممنوعیت‌‌های اعمال شده بر ایجاد، مبادله یا ارتقاء رمز ارزها تایید شده است. دولت مصر قبلا تمامی فعالیت‌‌های رمز ارزی در این کشور را ممنوع کرده بود.

شوقی علام، مفتی اعظم مصر، ممنوعیت مذکور را در اوایل سال 2018 اعلام کرد. وی در آن زمان اذعان داشته بود که رمز ارزها قابلیت به چالش کشیدن سیستم قانونی را از طریق فرار از مالیات، پول‌‌شویی و فعالیت‌‌های تبهکارانه فراهم می‌‌آورند. علام همچنین نگرانی خود را از بابت بی‌‌ثباتی و پروژه‌‌های کلاهبرداری موجود در بازار رمز ارزها اعلام داشت.

با این وجود، با توجه به گسترش بازار رمز ارزها و بررسی آنها توسط دولت‌‌های همسایه، دولت مصر نیز از موضع پیشین خود کوتاه آمده است.

بر اساس گزارش Egypt Independent، لایحه مذکور اختیارات کافی را در اختیار اعضاء هیات مدیره بانک مرکزی مصر قرار داده است تا قانون‌‌گذاری رمز ارزها را انجام دهند.

بر اساس این گزارش:

لایحه جدید می‌‌تواند اختیارات قانونی لازم را برای تایید تراکنش‌‌های بانکی، سفارشات پرداخت الکترونیک، سفارشات انتقال پول، توافقات الکترونیک و همچنین چک‌‌های الکترونیکی فراهم آورد، به این شرط که هیات مدیره بانک مرکزی مصر قانون‌‌گذاری مربوط به تمامی این اقدامات را انجام دهند.

دولت مصر چندین سال است که مسئله قانون‌‌گذاری رمز ارزها را مورد بحث قرار داده است. پیش‌‌نویس لایحه جدید هنوز هم در دسترس عموم قرار نگرفته‌‌ است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.