اتوس چیست؟ نگاهی عمیق به سکه، کیف پول و مدیریت این ارز

اتوس کیف پول همه کاره‌ای است که قصد دارد تمام ارزهای دیجیتال را در خود جای دهد و همچنین به شما این قابلیت را ارائه می‌کند تا بتوانید با استفاده از ارز فیات، ارزهای دیجیتال را خریداری نمایید. اتوس به کاربران خود سبد سرمایه‌ گذاری ارائه می‌دهد و قصد دارد با عرضه توکن خود جابجایی‌های آنی در کیف پول خود را به وجود بیاورد.

0 216

اتوس چیست؟

اتوس یک شرکت و ارز دیجیتال آمریکایی است که وظیفه‌اش آسان‌سازی قابلیت مالکیت بر ارز دیجیتال است. برای مورد قبول واقع شدن ارزهای دیجیتال باید استفاده از آن‌ها آسان باشد، به همین دلیل اتوس کیف پولی همه‌کاره همراه با درگاه خرید توسط ارز‌های رایج (ارزهای فیات) ارائه می‌دهد که استفاده از آن بسیار آسان بوده و خرید، تجارت و مدیریت دارایی‌های رمزنگاری‌شده را آسان می‌سازد.

اتوس چیست؟
اتوس چیست؟

اتوس (ethos) در زمان معرفی جهانی در سال 2017 با عنوان بیت کوئنس (bitquence) شناخته می‌شد. آن‌ها بعد‌ها در نوامبر همان سال نام خود را به اتوس تغییر دادند. پس از تغییر نام شرکت علاقه به این پروژه پس از (ICO) شدن افزایش یافت. محبوبیت اتوس در هفته اول سال 2018 به سر حد خود رسید، افزایش قیمت سکه‌های ethos گواه این امر است.
پلتفورم اصلی و زیرساخت اتوس همچنان در دست توسعه قرار دارد و نسخه عمومی‌ این برنامه هنوز به انتشار نرسیده است. به هر حال ethos یک نسخه آزمایشی محدود آلفا در 2017 در اختیار عموم قرار داد و این نسخه در سال 2018 به حالت بتا انتقال یافته و وارد مرحله توسعه می‌شود. هدف اصلی این پروژه تبدیل شدن به یک راه حل کامل برای مدیریت مالی دارایی‌های چندگانه است و به همین دلیل سازندگان آن بر تجربه استفاده‌کنندگان، قابلیت‌های مردم محور و قابلیت قانون‌گذاری بر آن تمرکز کرده اند. در این مقاله به پتانسیل اتوس و علت هیجانات آن می‌پردازیم.

کیف پول جامع اتوس

بنیان پیشنهادات ethos و دلیل آن که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، برنامه‌اش برای کیف پول جامع است. این کیف پول جدید می‌تواند به 100ها بلاکچین متصل شده و پس از بررسی محاسبات مالی مصرف‌گنندگان، ارزهای مختلف و آلتکوین‌های (altcoin) مختلف را ارائه دهد. اتوس در نظر دارد تا تنها کیف پولی باشد که به آن نیاز دارید، تا نیاز شما برای تهیه کیف پول جدید هنگام خرید ارز رمز جدید را بر طرف سازد.

اتوس چیست؟
اتوس چیست؟

کیف پول جامع اتوس نوید آن را می‌دهد که ارزش هر فرم را ذخیره و به صورت رایگان انتقال دهد. ساختار آن طراحی شده تا به روی اشخاص، موسسات و توسعه‌دهندگان باز باشد. با توسعه این کیف، اضافه کردن سکه جدید به سادگی به روز کردن نسخه نرم افزار شما یا دانلود تغییر دلخواه است.

یک کلید تکی هوشمند

به علاوه جمع اوری تمامی‌دارایی‌های شما در یک کیف پول، ethos در نظر دارد تا برای مدیریت تمامی‌ این اموال تنها یک کلید وجود داشته باشد. شما همچنان قادر خواهید بود تا کیف پول خود را مدیریت کنید. اتوس قادر نخواهد بود تغییری در صورتحساب سکه‌های شما را به وجود آورد. به هر حال تایید تراکنش سکه‌ها بسیار آسان خواهد شد. شما تنها به یک کلید برای مدیریت تمامی‌سکه‌های خود نیاز دارید.
راه حل کلید هوشمند از اشتراک بین الگوریتم‌های کلید‌های مورد استفاده امروزی استفاده می‌کند. این کیف ریشه کلیدهای مختلف در تبدیل به کلید هوشمند شما خواهد شد. احتمال آن که شخصی کلیدی دقیقا همانند کلید شما در اختیار داشته باشد، بسیار اندک است. سازندگان اتوس ادعا می‌کنند که قادر به تولید 10 میلیارد کلید هوشمند به ازای تمامی‌ اتم‌های زمین هستند.

نسخه پیشرفته کیف پول

این کیف پول ارائه شده توسط ethos، مخصوص شرکت‌ها و اشخاصی است که قصد شناخته شدن در بلاکچین را دارند. هدف این امر آسودگی خاطر خریداران برای تعیین هویت و پرداخت هزینه‌های خود است. این قابلیت این اختیار را به اتوس می‌هد تا همانند پی‌پال (paypal) عمل کند. برندهای مختلف می‌توانند آدرس ایمیلی برای پرداخت در اختیار خریداران قرار دهند که خطاهای آن از آدرس‌های کیف پول ساده بسیار کمتر است.

اتوس چیست؟
اتوس چیست؟

از آن رو که اتوس قصد دارد تا برنامه ای مردم محور باشد، راه حلی بصری کلید راه آن‌هاست. از همین دوره ، اتوس طراح‌های یو ایکس را در اختیار گرفته است تا یک محیط کاربری گرافیکی را از ابتدا تا انتها طراحی کنند. این تاکید بر طراحی از کلیدهای موفقیت اتوس است. همین طراحی‌ها، ethos را از بسیاری از برنامه‌های ارزهای رمزنگاری ‌شده تازه کار جدا می‌کند.

ICOهای عادی اکثر تمرکز خود را بر رفع ایرادات تکنیکی می‌گذارد اما جلب نظر عوام نیز به همان میزان مهم و چالش بر انگیز است و طراحی گرافیکی کمک شایانی به این امر خواهد کرد.
به علاوه ethos طراحی شده تا برنامه ای قابل اجرا در تلفن همراه باشد. این تصمیم با رفتار مصرف کنندگان این برنامه همخوانی دارد. مردم بیش از پیش تلفن‌های همراه خود را جایگزین رایانه‌های خود می‌کنند. داشبورد اتوس مدیریت سکه‌های شما را هنگام انجام کار آسان خواهد ساخت. همچنین شما می‌توانید سکه‌های ethos را به به هر شماره تلفن، ایمیل یا شناسه اتوس که قصد دارید بفرستید.

انتقال و تبادل با شبکه نقدینگی اتوس

به علاوه یک کیف پول با طراحی بی نظیر، ethos برنامه‌ای برای ارائه خدمات انتقال و تبادل دارد. که تنها قطعه ای از جورچین تبدیل شدن به کامل ترین برنامه مدیریت است. ایده آن است که شما قادر به تراز کردن تمامی‌ارزهای مجازی خود از طریق اتوس باشید.

یعنی ارزهای مجازی باید به سرعت تبدیل شوند. در این سیستم می‌توان هر ارز رمز را با استفاده از سکه اتوس به عنوان نقدینگی واسطه شبکه جا به جا ساخت.  شما قادر خواهید بود وجه خود را در کیف پول‌های خارجی ذخیره یا برداشت کنید، همچنین در اینده ethos تبدیل ارزهای رمزنگاری‌ شده به ارز نقدی رایج یعنی فیات(fiat) را نیز پشتیبانی خواهد کرد.

درگاه تبدیل ارز فیات

یک خروجی فیات، قسمت مهمی‌از مدل تجارت ethos است. از آن رو که قصد قابل استفاده بودن برای سرمایه‌ گذاران را دارد، باید قابلیت تبدیل ارزهای قدیمی‌ به ارز رمز را داشته باشد. در ابتدا نسخه اولیه اتوس از خروجی فیات پشتیبانی نخواهد کرد. اما به هر حال قابلیت استفاده از خروجی فیات برای ethos امری بسیار مهم است، چرا که هسته اهداف طراحی آن نیز در این قابلیت نهفته است. برنامه‌های خروجی فیات در کاغذ معرفی کسب و کار اتوس وجود دارد.

تنوع آنی و ارزهای دیجیتال مختلف

در سرمایه گذاری سنتی ، مهم است که شما دارایی‌های خود را افزایش و تنوع بخشیده و تعادل منابع مالی خود را در دارایی‌های مختلف حفظ کنید. این امر ریسک از دست دادن یک دارایی را کاهش می‌بخشد. همین حالت در مورد ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌کند. آن‌ها می‌دانند که باید چندین پروژه همزمان را به اجرا بگذارند چرا که هر یک از آن‌ها ممکن است با شکست مواجه شود. به هر حال این قضیه امری نادر در موارد مدیریت شده و رسمی‌است.
اتوس قصد دارد این این مشکل را با  خودکار سازی آن حل کند. آن‌ها خدمات متنوع خود که داراییهای شما را در ارزهای مختلف تقسیم می‌کند هنگام خرید در اختیار شما می‌گذارند. شما می‌توانید این اختصاص دادن دارایی‌ها را خود (بر اساس یک سبد معاملاتی) تنظیم کرده و از ethos درخواست کنید تا این سبد معاملاتی را برای شما دوباره تراز کند. یا می‌توانید از سبد از پیش طراحی شده اتوس استفاده کنید.

عمومی‌سازی سرمایه‌ گذاری در ارز رمز

با این هدف که این برنامه مردم محور و برنامه ای برای مدیریت دارایی است، اتوس همچنین دیدگاه اجتماعی تازه ای از برنامه‌های رمزارز ارائه خواهد داد.  مصرف کنندگان قادر خواهند بود در فروم‌ها شرکت کنند، به سوالات پاسخ داده، برای پیشنهاداتشان رتبه کسب کنند و به علت به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربردی خود در فروم ، پاداش گیرند. این امر قابلیت دنبال کردن کارشناسان مورد علاقه را به افراد می‌دهد تا پیشنهادات و راهنمایی‌های لازم را از آن‌ها دریافت کنند. همچنین می‌توانند از مردم برای تصمیم گیری‌های سرمایه گذاری نظر سنجی کنند.
به عنوان شخصی که به فروم خدمت می‌کند، شما پاداش گرفته و امتیاز کسب خواهید کرد. به اندازه کافی نقدها و رده بندی‌های مطلوب کسب کنید تا از متخصصان ethos محسوب شده و سبدهای آن را طراحی و راهنمایی‌های خود را به مخاطبان ارائه دهید.

اتوس چیست؟
اتوس چیست؟

ساخته شده برای انطباق با قوانین و مقررات

این که ethos به عنوان برنامه مدیریت دارایی‌ها معرفی می‌شود، بدان معنی است که آن‌ها می‌دانند بسیاری از ارزهای مجازی، به صورت قانونی قابل تبادل هستند. طبق نظر متخصصان دیری نمی‌پاید تا ارزهای مجازی عمومی‌شوند.
اتوس برنامه خود را بر اساس انطباق می‌سازد. ethos برنامه ای آمریکایی است و در نتیجه آن‌ها خود را با قوانین آمریکای شمالی منطبق خواهند ساخت. خروجی فیات با حدود سنجیده شده KYC  و AML (قوانین مالی و مبارزه با پولشویی) ارائه خواهد شد. با این حال مدیریت یک کیف پول ساده نیازی به تایید هویت نخواهد داشت.
شما قادر خواهید بود به سادگی حساب خود را استخراج کنید تا راحت‌تر بتوانید گزارش مالیات خود را تنظیم کنید.

گروه همچنین تمرکز خود را متوجه آن ساخته تا سکه‌های اتوس نشان‌های کاربردی باشند. هدف آن‌ها جلوگیری از به مشکل خوردن سکه‌ها از لحاظ قوانین امینتی است.. با توجه به اطلاعات پرسش و پاسخ سایت آن‌ها:
اتوس سکه یا نشانی امنیتی نیست، زیرا با شرایط امنیتی بودن یا نشانه امنیتی بودن در کشورهای ایالات متحده، کانادا، سنگاپور، امپراتوری انگلستان یا هیچ حوزه قضایی (OECD) همراه نیست. در ایالات متحده این امر به آزمایش هاوی (howey) معروف است.

توکن اتوس

گروه سازنده نشان‌ها یا سکه‌های اتوس را کاربردی ساخته‌اند تا به وسیله آن‌ها برنامه ethos به اجرا در آید. شما در اتوس با استفاده از نشان آن می‌توانید به قابلیت‌های بسیار دست پیدا کرده و کارمزدهای متعددی را بپردازید. همچنین به عنوان نوعی نقدینگی واسطه در بین دارایی‌هایی که فرکانس مبادلاتی کمی‌دارند استفاده می‌شود. به علاوه توسعه‌دهندگان برنامه با استفاده از نشان‌های اتوس هزینه تماس‌های (API) را می‌پردازند.
این نشان در جولای 2017 معرفی شد. پیش از تغییر نام نشان ethos با نام نشان بیت کوئنس (BQX) شناخته شده بود. فروش 30% از این نشان‌ها را بین مردم پخش کرد. 30% دیگر آن به اتوس برای توسعه برنامه تعلق گرفت. 40% باقی مانده برای استفاده از آن عنوان نقدینگی واسطه در زمان انتشار برنامه رزور شده است. شما می‌توانید نشان اتوس را از برنامه‌های بایننس(binance)، کوین اکسچنج(coinexchange)، هیت بی تی سی(hitBTC)، اتر دلتا(ETHERDELTA) و کوین اسپات(coinspot) تهیه کنید.
نشان ethos در اتریوم جریان دارد، مانند تمات خدمات بلاکچین که اتوس ارائه خواهد داد
. اما ethos تنها متکی بر بلاکچین نیست. بسیاری از خدمات این برنامه به صورت خدمات استاندارد شبکه ارائه می‌شود. با این امر اتوس مقیاس پذیر تر، مدیریت پذیر تر و درامد زا تر خواهد شد. در نظر داشته باشید که اتوس یک شرکت خصوصی با خدمات رمزارز و کیف پول آن است. اتوس قصد غیر متمرکز شدن را ندارد.
اتوس بدراک(bedrock)
روند پرداخت ethos، استرایپ (stripe)، استفاده عمومی‌ داشته و به علت وجود کد باز روند پرداخت محبوبیت بالایی دارد. اتوس در نظر دارد چنین عملی را در بازار رمزارز محقق سازد. آن‌ها نقدینگی خود، کیف پول میهمان را ارائه داده  و به عنوان مبدل از بستر Ethos Bedrock API خود استفاده می‌کنند.
سازندگان همچنین قادر خواهند بود با سیستم بلاکچین ارتباط برقرار کرده و هویت را از طریق (API) شناسایی کنند. هدف ایجاد سیستمی‌مالی پایدار در بلاکچین است.  بدراک ادغام بی نظیری با موسسه‌های مالی خواهد داشت. ethos ادعا دارد که بدراک نسل جدیدی از برنامه‌های فینتک (Fintech) را ارائه خواهد کرد  که در اختیار بانک‌ها و مشتریان آن‌ها قرار خواهد گرفت.

گروه ethos

اتوس چیست؟
اتوس چیست؟

داتنشجوی 19 ساله دانشگاه براون، شینگو لاوین به عنوان مدیر گروه ethos را رهبری میکند. او اولین کاغذ سفید را برای کیف پولی عمومی‌و عامل نقدینگی طراحی کرد. جدا از جوان بودن مدیر این برنامه اتوس گروه کارکشته و با تجربه ای را گرد هم آورده است. بیشتر اعضای گروه از قسمت‌های مالی شامل بانک‌های سرشناس، وام دهنده‌ها، و شرکت‌های M&A تشکیل شده است. آن‌ها همچنین هم گروهی‌هایی با وظیفه انطباق و چندین طراح و متخصص در زمینه‌های کد نویسی و ارز رمز برای توسعه برنامه در اختیار دارند.

جمع‌بندی

اتوس نام یک شرکت و رمز ارز آمریکایی است که در حال ساخت یک برنامه مدیریت مالی و مجموعه ای از کیف پول‌های دیجیتال به حساب می‌آید با توجه به ایده جالب این طرح طولی نکشید که تمام توکن‌های این رمز ارز به فروش رفت و به شدت میان کاربران مشهور شد
همچنین ایده برنامه ethos جالب و جذاب است. اگر به درستی اجرا شود می‌تواند ارزهای مجازی را به مرحله جدیدی از سرمایه گذاری جزئی برساند. به هر حال به یاد داشته باشید که آن‌ها هنوز برنامه ای قابل اجرا در اختیار عموم نگذاشته‌اند. هر قضاوتی بر کارکرد اتوس باید پس از انتشار آن به منظور پیش‌بینی آینده اتوس انجام گیرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.