اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه ای بر استیبل کوین های جهانی اعمال می‌کند

والدیز دومبرووزکیس (Valdis Dombrovskis) مدیر ارشد کمیسیون اقتصادی اروپا و نخست وزیر سابق لتونی اعلام کرد که اتحادیه اروپا بر روی همه پروژه های مربوط به استیبل کوین های جهانی حساس بوده و به دنبال اعمال قوانین سختگیرانه برای آنها است.

1 16

به گزارش فینمگ به نقل از کوین دسک ، والدیز دومبرووزکیس (Valdis Dombrovskis) مدیر ارشد کمیسیون اقتصادی اروپا و نخست وزیر سابق لتونی اعلام کرد که اروپا باید از فرصت پیش آمده در جهت تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال استفاده کند.

وی در رویداد Digital Finance Outreach 2020 اینگونه گفت :

این فرصت مناسبی برای اتحادیه اروپاست تا موضع بین المللی خود را تقویت کرده و به یک استانداردگذار جهانی تبدیل شود؛ استانداردی که در آن شرکت های اروپایی، فعالان پیشروی اقتصاد دیجیتال هستند.

وی همچنین افزود، رمز ارزها می‌توانند اولین آزمایش ما باشند. اگرچه برخی رمز ارزها نظیر توکن‌های اوراق بهادار (security token) تحت نظارت اروپا قرار دارند، اما اغلب آنها و به ویژه استیبل کوین ها همچنان بدون نظارت و قانون گذاری رها شده‌اند.

وی همچنین افزود :

یکی از موانع اصلی در توسعه بازار رمز ارزها در اروپا، عدم قطعیت قانونیست.

برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا خودشان می­خواهند قانون گذاری انجام دهند که این امر موجب آسیب رساندن به تعاملات بازار شده و کار را برای شرکت هایی که می‌خواهند با سایر اعضای اتحادیه اروپا معامله داشته باشند، سخت‌تر می­کند.

او همچنین گفت که این نظام نظارتی جدید قادر است هم رمز ارزهای قانون گذاری نشده را پشتیبانی کرده و هم استانداردهای قاره اروپا را یکپارچه سازد.

او ضمن پرهیز از اشاره به جزئیات گفت که اتحادیه اروپا بر روی همه پروژه های مربوط به استیبل کوین های جهانی حساس بوده و به دنبال اعمال قوانین سختگیرانه برای آنها است.

با وجود اینکه منظور او از استیبل کوین جهانی چندان مشخص نیست ، اما به نظر می­رسد این نوع پروژه‌ها شامل مواردی هستند که می‌توانند به جای ارزهای فیات مورد استفاده واقع شده و تراکنشهای بین المللی را آسان‌تر کنند. به گفته دومبرووزکیس پروژه های بین المللی همچون لیبرا قادرند چالش های بیشتری ایجاد کرده و ثبات مالی را برهم بزنند.

وی همچنین افزود :

به طور کلی ، رویکرد ما متناسب و مرتبط با میزان خطر است. و این بدان معناست که برای پروژه های کم خطرتر ، قوانین آسان تری نیز اعمال می‌شود؛ اما در مورد استیبل کوین های جهانی و نقش مهمی که دارند، قطعا قوانین سخت تری اعمال خواهیم کرد.

منبع : www.Coindesk.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.