آینده فینتک‌ های بلاکچینی موجود در لیست ۵۰ فینتک برتر ۲۰۱۹

چند روز قبل مجله معتبر فوربز، لیست ۵۰ فینتک برتر سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد، در میان شرکت‌های فینتک این لیست، چند شرکت بلاکچینی دیده می‌شد. در این مطلب با این شرکت‌های بلاکچینی بیشتر آشنا می‌شوید.

0 116

با سقوط قیمت بیت‌‌‌‌کوین از ۱۹۰۰۰ دلار به کمتر از ۴۰۰۰ دلار در سال گذشته، بدبینی و شک حول کاربردهای دیگر بلاکچین به وجود آمد، تکنولوژی‌‌ای که توسط ثبت تراکنش‌‌ها بدون یک مسئول مرکزی به همه رمز ارز ها نیرو می‌‌بخشد.

بیشتر جو روانی حول وعده‌‌هایی که بسیار خوب به نظر می‌‌رسیدند، با ظهور واقعیت و قانون‌‌گذاری‌‌ها در حال از هم گسیختن است. با این حال آنچه باقی می‌‌ماند تیم‌‌های ثابت‌‌شده‌‌ای هستند که از جانب سرمایه‌‌گذاران عمده پول دریافت کرده و درآمدشان بالا می‌‌رود.

با حرکت به سوی جلو، انتخاب‌‌های مجله فوربز از چند شرکت بلاکچینی در لیست ۵۰ شرکت فینتک برتر سال ۲۰۱۹ بدون شک اتحادهایی را شکل می‌‌دهند، چون رقابت گذشته‌‌شان علیه استارت‌‌آپ‌‌های دیگر بلاکچین تکامل پیدا کرده است تا بر علیه بازیگران مالی قدیمی رقابت کنند.

گرگ و جف شوی، بنیان‌‌گذاران آکسونی

آکسونی

نیویورک سیتی

آکسون از از قراردادهای هوشمند مبتنی از بلاکچین برای بررسی کامل بک‌‌آفیس بزرگ‌‌ترین بازار مشتقات جهان استفاده می‌‌کند. دفتر کل توزیع‌‌شده آن به طرفین اجازه دیدن پرداخت‌‌ها، محاسبات و دیگر اطلاعات معاملاتی دنیای واقعی را می‌‌دهد، بهره‌‌وری را بهبود داده و ریسک را پایین می‌‌آورد.

تامین مالی: ۵۹ میلیون دلار از طرف گلدمن ساکس، جی‌‌پی مورگان و دیگران.

اثبات درستی: آکسونی در حال حاضر بازار ۱۰ تریلیون دلاری مشتقات را به قراردادهای هوشمند وارد می‌‌کند که با DTCC و کمیته هدایت‌‌گر متشکل از ۱۵ بانک بزرگ جهان کار می‌‌کند. او در حال حاضر با استفاده از صرافی‌‌ها، معاملات تبادل خارجی را تسویه می‌‌کند.

بنیان‌‌گذاران: گرگ شوی (Greg Schvey) سی و سه ساله مدیرعامل و جف شوی (Jeff Schvey) سی و سه ساله مدیر ارشد تکنولوژی. این دو برادر TradeBlock را هم که ابزارهای معاملاتی نهادی برای رمزارز را ارائه می‌‌کند.

والری واویلوف مدیرعامل بیت‌‌فیوری

بیت ‌‌فیوری

آمستردام

این شرکت بلاکچینی، در تمام سرویس‌ها از ارائه سخت‌‌افزار استخراج بیت‌‌کوین تا اجرای بلاکچین خود تکامل پیدا کرده است و نرم‌‌افزار آن هم برای کمک به اجرای قانون ایالات متحده طراحی شده است و با استفاده از بیت‌‌کوین فعالیت‌‌های غیرقانونی را شناسایی می‌‌کند.

تامین مالی: بیش از ۱۵۰ میلیون دلار از کورلیا کاپیتال، مکواری کاپیتال، دنتوس و دیگران.

آخرین ارزش‌‌گذاری: ۱ میلیارد دلار

اثبات درستی: ۵۰۰ میلیون دلار درآمد در سال ۲۰۱۸

بنیان‌‌گذار و مدیرعامل: والری واویلوف (Valery Vavilov) سی و نه ساله، یک دانشمند کامپیوتر لتونیایی.

سین نویل و جرمی آلایر بنیان‌‌گذاران سرکل

سرکل

بوستون

سرکل (Circle) غول مالی کریپتو در سال گذشته با خرید پولونیکس به کسب‌‌وکار معاملات رمز ارزی وارد شد و حالا خدماتی برای معامله رمز ارز، سرمایه‌‌گذاری و پرداخت ارائه می‌‌کند. سرکل در اکتبر گذشته با کوین‌‌بیس شراکتی برای پیاده‌‌سازی استیبل کوین USDC شراکت خود را آغاز کرد (یک دارایی کریپتو که از بلاکچین اتریوم استفاده کرده و توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌‌شود).

تامین مالی: ۲۴۶ میلیون دلار از IDG Capital، بیت‌‌مین، بریر کاپیتال، گلدمن ساکس و … .

آخرین ارزش‌‌گذاری: ۳ میلیارد دلار

اثبات درستی: ۸ میلیون مشتری از بیش از ۱۰۰ کشور؛ USDC ارزش بازاری ۳۳۵ میلیونی دارد و همین او را در میان ۲۰ کریپتوی باارزش جهان قرار داده است.

موسس و مدیرعامل: جرمی الایر (Jeremy Allaire)چهل و هفت ساله که پیشتر پلفترم ویدیوی آنلاین Brightcove را تاسیس کرده بود.

مدیرعامل کوین‌‌بیس، برایان آرمسترانگ

کوین ‌بیس

سان‌‌فرانسیسکو

کوین‌‌بیس با توسعه پایه‌‌های خود به عنوان یک کیف پول‌‌ بیت‌‌کوین و صرافی خُرد، حالا امور حفاظت رمز ارز، پلتفرم‌‌های حرفه‌‌ای معاملات نهادی و یک پلتفرم معامله نهادی را ارائه می‌‌کند.کوین‌‌بیس سال گذشته Earn.com را طبق گزارشات ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرد، سرویسی که در آن کاربران برای ارتباط ایمیلی با متخصصان بیت‌‌کوین می‌‌پردازند.

تامین مالی: ۵۲۵ میلیون دلار از شرکت مدیریت تایگر گلوبال، اندرسن هارویتز، YC Continuity و دیگران.

آخرین ارزش‌‌گذاری: ۸ میلیارد دلار

اثبات درستی: اولین استارت‌‌آپ دارای تامین مالی عظیم در کریپتو است و ۲۵ میلیون کیف پول برای مشتریان باز کرده است.

بنیانگذار و مدیرعامل: برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) سی و شش ساله که داریی‌‌های کوین‌‌بیس‌‌اش او را میلیاردر می‌‌کنند.

greg

تایلر وینک‌‌لووس، مدیر ارشد مالی و بنیان‌‌گذار شرکت جمینی در سمت راست، و کامرون وینک‌‌لووس مدیر ارشد اجرایی و بنیان‌‌گذار

جمینی

نیویورک سیتی

صرافی رمز ارز جمینی که توسط برادران وینک‌‌لووس تاسیس شده است، به عنوان یک شرکت تراست در نیویورک مجوز گرفته است و توانسته است به عنوان امین و معتمد در ذیل قانون نیویورک واجد شرایط اعلام شود. جمینی که حالا مجوز فعالیت در ۴۹ ایالت را دارد، پیشرو مبارزه به نفع تایید ETF بیت‌‌کوین توسط سازمان بورس و اوراق بهادار است و انجمن کالاهای مجازی را برای بهبود خودقانون‌‌مندی صنعت کریپتو به اجرا درآورده است.

تامین مالی: وینک‌‌لووس کاپیتال که کاملا تحت تملک تایلر و کامرون است.

اثبات درستی: ۲۰۰ نفر را استخدام کرده و به تازگی به یک دفتر ۴۵۰۰ متر مربعی نقل مکان کرده است.

موسس و مدیرعامل: تایلر وینک‌‌لووس (Tyler Winklevoss) سی و هفت ساله، قایق‌‌ران پیشین المپیک

برد گارلینگ‌‌هاوس، مدیر ارشد اجرایی شرکت Ripple Labs

ریپل

سان فرانسیسکو

شبکه پرداخت جهانی مبتنی بر بلاکچین آن هدف دارد جایگزین سوییفت یا همان پلفترم پیام‌‌رسانی بین بانکی شود که مدت‌‌هاست به همه بانک‌‌های جهان متصل است. ریپل سرویسی را اجرا کرده است که به شرکت‌‌ها اجازه می‌‌دهد پراداخت‌‌های فرامرزی را با XRP یا همان رمزارز ساخته شده توسط موسسین انجام دهند.

تامین مالی: ۹۴ ملیون دلار از IDG Capital، SBI Investment، سانتاندر اینوونچرز و دیگران.

آخرین ارزش‌‌گذاری: ۵ میلیارد دلار

اثبات درستی: ۲۰۰ مشتری RippleNet از جمله بانک آمریکا و American Express

بنیان‌‌گذاران: جد مک‌‌کلب (Jed McCaeb)، کریس لارسن (Chris Larsen) و آرتور بریتو (Arthur Britto)

مدیرعامل: برد گارلینگ‌‌هاوس (Brad Carlinghouse) چهل و هشت ساله و رییس سابق AOL

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.