آینده بیت کوین: پیش ‌بینی‌ها برای بیت کوین و قیمت بیت کوین

اگر با بیت کوین آشنایی دارید و به این فکر می‌کنید که چه آینده‌ای در انتظار آن خواهد بود و پیش بینی ها برای این ارز رمز محبوب چیست، این مقاله می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. در این مقاله شما مطالب زیادی در مورد این ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد خواهید آموخت. همچنین درک خواهید کرد که بیت کوین تا چه حد منحصر به فرد است و هیچ سکه دیجیتال دیگری، فارغ از این که چقدر سریع تراکنش‌ها را انجام می‌دهد، هیچ‌گاه نخواهد توانست چیزی مشابه بیتکوین خلق کند.

0 118
قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

فهرست

بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین در حال حاضر

سقوط دسامبر/ژانویه

قابلیت استفاده بیت‌کوین

آینده بیت‌کوین

بیت‌کوین به عنوان ذخیره ارزش

بیت‌کوین به عنوان واسطه تبادل

مقیاس‌گذاری بیت‌کوین می‌تواند به این موضوع کمک کند.

SegWit

شبکه لایتنینگ

آینده قیمت بیت‌کوین

پیش‌بینی‌های منفی در مورد قیمت بیت‌کوین

پیش‌بینی‌های مثبت در مورد بیت‌کوین

نظر من در مورد آینده بیت‌کوین

نتیجه‌گیری

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا است. این ارز کاملا غیر متمرکز است. به این معنا که هیچ نهادی نمی‌تواند مقدار بیشتری از آن تولید کرده یا دستور بدهد که چه کسی چه مقداری داشته باشد. همه چیز را قوانین شبکه تعیین می‌کنند. تغییر این قوانین بدون این که همه طرف‌ها بر آن توافق کنند غیر ممکن است. عدم توانایی در تغییر قوانین با نام مقاومت در برابر سانسور شناخته می‌شود. این یک ویژگی بسیار قدرتمند برای بیت کوین است.

بیت کوین توسط یک توسعه دهنده ناشناس یا تیمی از توسعه ‌دهندگان به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) توسعه یافت. تصمیم به ناشناخته ماندن تصمیمی بسیار درست از سوی ساتوشی بود. این شبکه اکنون کاملا بدون رهبری فعالیت می‌کند: یک آزمون واقعی برای عدم تمرکز.

بیت کوین در حال حاضر

بیت کوین در ۹ سالی که پا به عرصه حیات گذاشته، مسیر زیادی را پیموده است. در ابتدا تنها تعداد کمی از رمزنگارانی که در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در انجمن‌ها در مورد ایده‌هایشان صحبت می‌کردند، در مورد آن می‌دانستند. یکی از اولین موارد کاربردی بیت کوین، استفاده از آن توسط تبهکاران برای پرداخت در دارک وب بود و به همین خاطر بود که بیتکوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ مورد توجه واقع شد.

هرچند، هرچه افراد بیشتری متوجه ویژگی‌های انقلابی بیتکوین می‌شدند، افراد بیشتری نیز ارزش حفظ آن را درک می‌کردند. از آن جایی که میزان عرضه بیت کوین ثابت و برابر با ۲۱ میلیون واحد است، با افزایش تقاضا، عرضه ثابت می‌ماند و قیمت‌ها بالا می‌روند.

Future of Bitcoin

این موضوع افراد بیشتری را به یادگیری در مورد بیت کوین جلب می‌کند و افزایش قیمت‌ها تداوم می‌یابد، چرا که آن‌ها نیز ارزش حفظ بخشی از پس‌انداز خود به صورت بیت کوین را درک خواهند کرد.

در سال ۲۰۱۷، این رشد با بیشترین سرعت ادامه پیدا کرد. چند خبر خوشایند باعث شد تا بیتکوین دوباره در صدر اخبار قرار گیرد. اولین خبر در آغاز سال بود، زمانی که قیمت بیت کوین در نهایت برای اولین بار در دو سال از ۱۰۰۰ دلار فراتر رفت. این صعود ادامه داشت و همه به این فکر می‌کردند که آینده بیت کوین به کجا خواهد رسید.

سایر عواملی که منجر به ارزش بنیادی بیت کوین در آن دوره شدند، خاتمه بحث در مورد مقیاس ‌گذاری بیت‌کوین، فعال شدن ارتقای نرم‌افزاری SegWit و آغاز به کار قریب الوقوع بیت کوین آتی توسط CBOE و گروه CME بودند. همه این عوامل نشان دادند که بیت کوین در حال بلوغ است و قیمتی بالاتر را تضمین می‌کند. هرچند، همزمان با انتشار اخبار رشد بیتکوین توسط رسانه‌ها، افراد بیشتری تنها به دلایل مالی اقدام به خرید آن کردند.

بیشتر افرادی که در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ بیت کوین خریدند، اطلاعات خیلی کمی از چیزی داشتند. آن‌ها فقط می‌خواستند پول به دست بیاورند. بدون این که بدانند این بیت کوین تا چه حد می‌تواند تحول ایجاد کند، پولشان را به آن سرازیر کردند. این اتفاق که برخی از سرمایه‌ گذاران آن را «سرمایه گذاری احمقانه» می‌خوانند، باعث ظهور حباب اواخر سال ۲۰۱۷ شد.

Future of Bitcoin 2

سقوط دسامبر/ژانویه

نقل قولی قدیمی درمورد سرمایه‌ گذاری و تجارت وجود دارد که می‌گوید: «شایعه را بخر و خبر را بفروش». اساسا، این به آن معنا است که اگر احتمال می‌رود که اتفاق مثبتی بیفتد، دارایی مربوط به آن باید خریداری شود. وقتی که آن اتفاق حقیقتا رخ می دهد، باید آن دارایی را بفروشید. این طرز فکر احتمالا باعث سقوطی که شد اثرات آن بر بازار هنوز هم التیام نیافته است.

اساسا، بسیار از معامله گران باتجربه پیش‌بینی کردند که معاملات آتی گروه CME و CBOE به آن اندازه که سرمایه ‌گذاران بی‌تجربه به آن امید دارند عظیم نخواهد بود. بازار در همان زمان شروع به کار آن‌ها هم دچار حباب بسیار بزرگی بود. زمانی که قیمت به سطح مقاومتی ۲۰۰۰۰ دلار رسید، احتمال بسیار زیادی برای کاهش قیمت وجود داشت.

Future of Bitcoin 3

اولین دلیل سقوط پایان سال، فروش توسط معامله گران باتجربه در قیمتی حدود حداکثر بود که باعث شد کاهش کمی در قیمت رخ دهد. اگر آن کسانی که در پایان سال می‌دانستند که وارد چه جریانی شده‌اند، موقعیت خود را طی این افت کوچک حفظ می‌کردند و روند افزایشی قیمت ادامه پیدا می‌کرد.

اما از آن‌جایی که از سقوط قریب الوقوع می‌ترسیدند، این جمعیت سرمایه ‌گذاران بی‌تجربه که باعث و بانی رشد قیمت از ۶۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰۰ دلار بودند، ناگهان شروع به فروش کردند. با ترس از سقوط و تنها با توجه به قیمت و نه ارزش بنیادی بیت‌کوین، آن‌ها خود باعث سقوطی شدند که از آن می‌ترسیدند.

قابلیت کاربردی بیتکوین

بیتکوین هیچ‌گاه تا این اندازه کارایی نداشته است. اقلام بسیاری وجود دارند که می‌توان با بیت کوین خریداری کرد. فروشگاه‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که بیت کوین را می‌پذیرند. یکی از بزرگ‌ترین‌ فروشگاه‌ها overstock.com است.

https://www.bitdegree.org/tutorials/wp-content/uploads/2018/06/future-of-bitcoin-4-2.jpg

تقریبا هرچیزی را که برای تعطیلات نیاز دارید، می‌توانید با بیت ‌کوین خریداری کنید. می‌توانید هتل، بلیط و وعده‌های غذایی سفر خود را سفارش دهید. اگر مقصد سفر خود را پسندیدید، حتی می‌توانید با استفاده از بیت ‌کوین، آن‌جا خانه‌ای بخرید!

شما همچنین می‌توانید خدمات زیادی را از افرادی که از بیت کوین استفاده می‌کنند خریداری کنید (خدمات فریلنس یا آزاد توسط توسعه ‌دهندگان، نویسندگان، هنرمندان و بسیاری دیگر).

برای هرچیز دیگری که احتیاج دارید، خدمات کارت هدیه مانند eGitfer وجود دارد. این خدمات این امکان را برای شما فراهم می‌آورند تا با استفاده از ارزهای رمز‌نگاری شده، کارت هدیه شرکت‌های مختلف را خریداری کنید. شرکت‌هایی شامل: آمازون، تسکو، پیتزا اکسپرس و بسیاری دیگر. این باعث می‌شود که بتوان از بیت‌کوین برای خرید هر چیزی استفاده کرد.

آینده بیت کوین

آینده بیت کوین تا حد زیادی به مورد استفاده رایج آن بستگی خواهد داشت. به نظر می‌رسد که دو مثال عمده از موارد استفاده برای بیت کوین وجود داشته باشد: یکی به عنوان واسطه تبادل و دیگری به عنوان ذخیره ارزش.

بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش

یکی از بزرگترین موارد کاربردی بیت کوین، استفاده از آن به عنوان ذخیره ارزش است. در حقیقت به طور نظری بیت کوین در حالت فعلی یک ذخیره ارزش عالی است. تنها دلیلی که بیتکوین در حال حاضر چنین کارایی ندارد، طمع و نادانی مردم در مورد ماهیت آن است. پس، ارزش به خودی خود نقشی کلیدی در آینده بیت‌کوین ایفا می‌کند.

استیو وزنیاک (Steve Wozniak)، یکی از بنیانگذاران اپل، آن را به «طلای دیجیتال» تشبیه می‌کند. البته بیت کوین در موارد زیادی بهتر از طلا عمل می‌کند. ذخیره و حمل آن راحت‌تر است، کسی نمی‌تواند آن را از شما بگیرد و مقدار آن نامشخص است. طلا به خاطر تمامی موارد گفته شده مشکل‌ساز است.

Future of Bitcoin 5

اگر هنوز نمی‌توانید درک کنید که چرا می‌توان در مورد چیزی که نمی‌توانید آن را ببینید (بیت کوین) مانند طلا صحبت کرد، بگذارید تا برایتان در مورد مفهوم ارزش صحبت کنیم که نقش بزرگی در آینده بیت کوین بازی می‌کند.

ارزش چیست؟

ارزش توسط انسان‌ها ایجاد می‌شود. به الماس یا طلا فکر کنید. آن‌ها کار انجام نمی‌دهند. نمی‌توانید آن را بخورید و نمی‌توانند شما را گرم نگه دارند.

تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که آن را بفروشید: البته در صورتی که کسی آن را از شما بخرد. اگر مهمان یک قبیله دور افتاده در جنگل شوید که اهمیتی برای طلا قائل نیستند و شما تلاش کنید به آن‌ها طلا بفروشید، احتمالا به شما خواهند خندید.

مثال زیر را نیز در نظر بگیرید. جنگ جهانی سوم رخ می‌دهد و به ناگاه تمامی بانک‌ها ورشکست شده و همه دلارهایی که دارید بی‌ارزش می‌شوند. دیگر کسی این تکه کاغذی را که عکس رییس جمهور روی آن است، از شما نمی‌خواهد. بنابراین، این کاغذ دیگر ارزشی ندارد. در این مثال، غذا،‌ سلاح و مهمات بیش‌ترین کالاهایی هستند که مردم به دنبال آن خواهند بود و در نتیجه ارزش آن‌ها بالا می‌رود.

طلا به خودی خود کالایی قدیمی است. همانطور که گفتیم، شما نمی‌توانید آن را به راحتی نگهداری کنید، نمی‌توانید با آن سفر کنید و دزدیدن آن کار راحتی است. تنها به این دلیل ارزش دارد که ما، به عنوان جامعه جهانی، تصمیم گرفته‌ایم که اینگونه باشد. اگر ما به عنوان جامعه جهانی، تصمیم بگیریم که بیت کوین برای این منظور از طلا بهتر است، این نقش به ناگهان در اختیار بیت کوین قرار می‌گیرد. همین حالا نیز مردم در حال درک این واقعیت هستند، چرا که جهان تصمیم گرفته است که بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در این دارایی ذخیره کند.

بیت کوین به عنوان واسطه تبادل

یک مورد استفاده دیگر برای بیت کوین، استفاده از آن به عنوان واسطه تبادل است. همانطور که قبلا گفتیم، بیت کوین همین حالا نیز در جهان به عنوان واسطه تبادل کاربرد دارد. آیا آینده بیت کوین تبدیل آن به واسطه اصلی تراکنش است؟

متاسفانه، بیت ‌کوین در شکل فعلی آن، آن قدرها هم مناسب استفاده به عنوان واسطه تبادل نیست. بیت‌کوین یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌ چین است. طوری طراحی شده است که تا حد امکان در مقابل حملات مقاوم و امن باشد. این به آن معنا است که باید سرعت را قربانی امنیت کند.

جهت افزایش حداکثری امنیت بیتکوین، فاصله زمانی زیادی بین خلق هر بلاک وجود دارد. همانطور که این موضوع باعث می‌شود تا حمله به شبکه برای هر مدت زمانی بسیار گران باشد، منجر می‌شود تا انجام تراکنش‌ها نیز زمان زیادی نیاز داشته باشد.

یک مشکل دیگر درمورد بلاک ‌چین بیت‌کوین این است که تنها فضای مشخصی در هر بلاک وجود دارد. این به آن معنا است که زمانی که افراد زیادی همزمان از شبکه استفاده می‌کنند، ممکن است تمام تراکنش‌های درخواستی داخل بلاک‌ها جا نشوند. این باعث می‌شود که نوعی صف انتظار ایجاد شود.

از آن‌جایی که کامپیوترهایی که شبکه را تایید می‌کنند (ماینرها) در تلاش برای کسب سود هستند، تراکنش‌هایی را مشمول می‌کنند که دارای بیشترین کارمزد پیوست در بلاک بعدی باشد. در نتیجه موقعیتی ایجاد می‌شود که مردم کارمزدها را بالا و بالاتر می‌برند تا شبکه به تراکنش آن‌ها توجه کند.

مقیاس ‌گذاری بیت کوین می‌تواند به این موضوع کمک کند

سال گذشته، پیش از اعمال یکی از مورد انتظارترین به روزرسانی‌های مربوط به مقیاس‌ پذیری به شبکه بیت کوین، استفاده از بیت کوین آنقدر محبوب بود که تراکنش‌ها شامل کارمزدهای ۲۰ دلاری هم می‌شدند. واضح است که بیت کوین در عمل به عنوان یک واسطه تبادل نمی‌تواند به خوبی کارکردش به عنوان یک ذخیره ارزش عمل کند. هر چه باشد،‌ کسی دوست ندارد تا ۲۰ دقیقه صبر کند تا ۲۱ دلار برای یک فنجان قهوه ۱ دلاری بپردازد.

تا زمانی که قصد شما انجام یک انتقال به یک سولوشن امن ذخیره باشد، کارمزدهای بالا برای تراکنش‌ها اشکالی ندارد (استفاده از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش). اما در خریدهای روزمره نمی‌توان چنین کاری کرد.

خوشبختانه، ایده‌هایی وجود دارند تا بیت کوین را به واسطه تبادل بهتری تبدیل کنند.

SegWit

اولین راهکار مقیاس ‌پذیری بیت کوین که با موفقیت به شبکه افزوده شد، SegWit نام داشت. این ارتقا نرم ‌افزاری به گونه‌ای کار می‌کند که داده مربوط به تراکنش را طوری تقسیم ‌کند که تمام آن در بلاک چین قرار نگیرد.

این یعنی فضای بیشتری برای تراکنش‌ها در هر بلاک وجود دارد، چرا که هریک تقریبا نصف فضای قبلی را اشغال می‌کند. زمانی که همه نشانی‌های بیت کوین به فرمت SegWit تبدیل شوند، ظرفیت شبکه تقریبا دو برابر می‌شود. این برای آینده بیت کوین عالی است.

SegWit در نهایت درماه اوت سال ۲۰۱۷ فعال شد. در نمودار زیر، می‌توانید بینید که واکنش بازار به این ارتقا چگونه بود.

Future of Bitcoin 6

از زمانی که SegWit در شبکه فعال شده است، کارمزدهای تراکنش به آرامی به سطوحی کاهش یافتند که بیت کوین را برای استفاده به عنوان واسطه تبادل بسیار مناسب‌تر می‌کند. تراکنش‌ها می‌توانند در زمانی حدود ۱۰ دقیقه و با هزینه‌ای کمتر از ۱ دلار انجام شوند. اگر کالایی را خریداری می‌کنید که ارزش آن ۳۰ دلار یا بیشتر باشد، این مبلغ نسبتا عادلانه است. اما این اتفاق کارمزدها را تا جایی کاهش نداده است که ریزتراکنش‌ها به واقعیت تبدیل شوند.

شبکه لایتنینگ

یکی از ایده‌هایی که توسعه ‌دهندگان اصلی بیت کوین برای مقیاس‌ گذاری شبکه و کاهش تعداد تراکنش‌های کوچک در شبکه در نظر داشتند، شبکه لایتنینگ (Lightning) نام دارد. این ایده هنوز در دست توسعه است، اما مفهوم آن این است که اگر کاربران قصد داشته باشند تا تراکنش‌های زیادی بین خودشان و یک فروشنده انجام دهند، می‌توانند کانال‌های پرداخت راه ‌اندازی کنند.

وقتی که کانال افتتاح می‌شود، آن را با مقداری بیت کوین شارژ می‌کنند و می‌توانند تا زمانی که کانال بسته شود، بدون کارمزد تراکنش انجام دهند. هنگامی که کانال بسته شود، همه تراکنش‌های انجام شده به عنوان یک تراکنش تسویه شده و پرداخت به فروشنده انجام می‌شود. تنها یک بار برای به روز رسانی بلاک ‌چین کارمزد پرداخت خواهد شد.

هنگامی که شبکه لایتنینگ فعالیت خود را آغاز کند، باید بتواند ریزتراکنش‌ها را از شبکه دور نگه دارد و با باز نگه داشتن ظرفیت شبکه، کارمزد را برای تمامی کاربران کاهش دهد. این می‌تواند آغاز فصل جدیدی در آینده بیت کوین باشد.

آینده قیمت بیت کوین

در طول سال‌ها، پیش‌بینی ‌های زیادی در مورد قیمت بیت کوین انجام شده است. پیش‌بینی‌هایی منفی، در کنار پیش‌بینی‌هایی بسیار خوش‌بینانه وجود دارند. بیایید تا به برخی از مشهورترین مثال‌ها نگاهی بیندازیم. بر خلاف پیش‌بینی‌هایی گوناگون در مورد سکه‌های جایگزین گوناگون، پیش‌بینی‌ها در مورد بیت کوین عموما از سوی کسانی انجام می‌شود که سابقه فعالیت در حوزه‌های مالی و فناوری دارند. این باعث می‌شود تا کمی قابل اعتمادتر باشند. البته، هیچ کسی حقیقتا نمی‌داند که چه اتفاقی خواهد افتاد.

پیش ‌بینی‌های منفی در مورد قیمت بیت کوین

افرادی مانند جیمی دایمون (Jamie Dimon) از JOMorgan، چارلی مانگر (Charlie Munger) و وارن بافت (Warren Buffet) از Berkshire Hathaway، پیش ‌بینی ‌های عددی ارائه نکرده‌اند، اما به ضد بیت کوین بودن مشهور هستند. اگر تحت فشار قرار گیرند تا عددی برای پیش ‌بینی خود در مورد آینده بیت کوین اعلام کنند، احتمالا همه آن‌ها صفر را اعلام خواهند کرد.

سپتامبر گذشته، جیمی دایمون در یک نقل قول مشهور بیت کوین را یک «کلاهبرداری» نامید. او تا جایی پیش رفت که گفت اگر بفهمد کسی از کارمندانش از بیت کوین استفاده می‌کند، وی را اخراج خواهد کرد. جالب اینجاست که بعدا مشخص شد که JPMorgan بیت کوین خریداری کرده و دایمون به خاطر صحبت‌های قبلی خود، به سو استفاده از بازار متهم شد.

Future of Bitcoin 7

“بیت کوین یک دروغ است و در نهایت کنار گذاشته خواهد شد.”

جیمی دایمون، مدیر عامل JPMorgan Chase

در همین حال،‌ وارن بافت باید احتمالا جایزه خلاقانه‌ترین توهین به بیت کوین را دریافت کند. این میلیاردر ۸۷ ساله گفت ارز دیجیتال «احتمالا مرگ موش به توان ۳ است». او همچنین اذعان داشت که در شناسایی روند‌های تکنولوژی توانایی زیادی ندارد.

چارلی مانگر دستیار بافت نیز در گذشته به بیتکوین اعتراض کرده است. اون پیش‌تر گفته بود که بیت کوین یک «فعالیت شیادانه» است و چیز بیشتری در توضیح اظهارات خود ارائه نکرد.

جالب است که این سه نفر رساترین صداها علیه بیت کوین بوده‌اند و همه آن‌ها از دنیای سیستم مالی سنتی هستند. تصادفی نیست که سیستم مالی سنتی حوزه‌ای است که بیش از همه از سوی پتانسیل دگرگون‌کننده بیت کوین تهدید می‌شود. این تا حدی ما را به یاد آن نقل قول قدیمی در مورد بوقلمون می‌اندازد که همیشه علیه کریسمس رای می‌دهد.

پیش‌بینی‌های مثبت در مورد بیت کوین

در این بخش از مقاله، نگاهی به دیدگاه سه فرد نابغه در مورد بیت کوین خواهیم داشت: دیدگاه واقع‌ گرایانه، خوش ‌بینانه و دیوانه وار!

اولین پیش ‌بینی ما در مورد بیتکوین از سوی فردی با سابقه فعالیت در حوزه سرمایه ‌گذاری و فناوری است. الکس اوهانیان (Alex Ohian) یکی از بنیانگذاران شبکه اجتماعی Reddit است. او همچنین سرمایه ‌گذار پروژه‌های بلاک ‌چین متعددی بوده است.

او بسیار به آینده بیت کوین و فناوری بلاک ‌چین اطمینان دارد. او معتقد است که تا پایان سال ۲۰۱۸، بیت کوین از رکود فعلی خود عبور کرده و به مسیر صعودی خود باز خواهد گشت. در حقیقت، او باور دارد که در پایان امسال بیت کوین به رکورد ۲۰۰۰۰ دلاری خود باز می‌گردد.

Future of Bitcoin 9

“در پایان امسال، بیتکوین ۲۰۰۰۰ دلار خواهد بود.”

کارآفرین و سرمایه‌ گذار اینترنتی، الکسیس اوهایان.

تام لی

یک پیش ‌بینی حتی مثبت‌تر در مورد بیت کوین از سوی تام لی (Tom Lee) انجام شد. لی سابقه‌ای طولانی در سیستم مالی سنتی دارد. او پیش از این به عنوان یک استراتژیست در JOMorgan کار می‌کرد و اکنون در Funstrat مشغول است.

لی باور دارد که در اواخر امسال شاهد بیت کوین ۲۵۰۰۰ دلاری خواهیم بود. او همچنین بر این باور است که قیمت بی کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۶۴۰۰۰ دلار می‌رسد. چیزی که پیش ‌بینی لی را قابل اعتمادتر می‌کند این حقیقت است که پیش‌بینی‌های او پیش از این نیز به واقعیت پیوسته‌اند. او پیش از این در مورد پیش‌ بینی خود برای بیت کوین ۱۰۰۰۰ دلاری در سال ۲۰۱۷ مورد تمسخر قرار گرفته بود. البته، قیمت در نهایت به چیزی حدود دو برابر آن مقدار رسید.

جان مک‌آفی

در نهایت، به کسی می‌رسیم که حرفش کمتر قابل باور است. این پیش ‌بینی در مورد آینده بیت کوین از سوی جان مک‌آفی (John MacAfee) است. مک‌آفی برای محصولات ضد ویروس خود مشهور است و اخیرا به یک طرفدار و کارشناس ارز رمزنگاری شده تبدیل شده است.

Future of Bitcoin 10

در فضای ارزهای دیجیتال، او برای پیش ‌بینی ۱ میلیون دلار خود مشهور است. در میانه روند صعودی سال ۲۰۱۷، او پیش‌بینی خود را دو برابر کرد. یا جان چیزی می‌داند که ما نمی‌دانیم و یا این که دیوانه است.

آینده بیت کوین

ابتدا باید بگوییم که نظر ما به هیچ وجه نباید به عنوان یک پیشنهاد سرمایه‌ گذاری تلقی شود. این تنها نظر ما در مورد آینده بیت کوین است. اگر تمایل دارید که در بیت کوین سرمایه‌ گذاری کنید، حیاتی است این کار را به این خاطر انجام دهید که به این فناوری اعتقاد دارید. برای این که کاملا به این فناوری اعتقاد داشته باشید، ابتدا باید آن را درک کنید.

با این که مقاله‌هایی از این دست مبنای خوبی برای تحقیقات شما فراهم می‌آورند، اما کافی نیستند. مهم است تا شما این مقاله را به عنوان نقطه شروع در نظر گرفته و تا جایی که می‌توانید مطالعه داشته باشید. اگر همچنان تمایل به سرمایه‌ گذاری دارید، باید در انجام آن مراقب باشید و تنها از پولی استفاده کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید.

بیت کوین در فضای ارزهای رمزنگاری شده موقعیت ویژه‌ای دارد. نه تنها از مزیت اولین بودن برخوردار است، بلکه عناصری دارد که هیچ یک از سایر ارزهای دیجیتال نمی‌توانند به آن برسند.

اولا، رهبری ندارد. اگر برای بقای ارزهای سنتی تهدید کننده باشد، کسی مسئول آن نیست که آن‌ها به زندان بیندازند.

ثانیا، با فاصله زیادی بیشترین مقاومت را در برابر سانسور دارد. اگر شبکه نخواهد تا تغییری اعمال شود، اعمال نمی‌شود. این یکی از بهترین ویژگی‌های بیتکوین است.

در نهایت، به معنی واقعی کلمه غیر متمرکز است. این تا حد زیادی به علت رشد ارگانیک آن است. بیت‌کوین به یک غول جهانی تبدیل شده و زیر نظر قرار گرفته است.

این ویژگی‌های منحصر به فرد در کنار هم بیت کوین را به چیزی تبدیل می‌کنند که در جهان امروز بسیار با ارزش است. اهمیت دارد تا مردم به ذخیره ارزشی دسترسی داشته باشند که از کنترل نظام‌های سرکوب‌گر و نهادهای آنان خارج است. بیتکوین نماینده آینده‌ای با آزادی کامل مالی برای همگان است. این چیزی است که بسیاری از سرمایه ‌گذاران هنوز آن را درک نکرده‌اند. بیت کوین ارزش واقعی خود را در روزهای سخت و غیر عادلانه نشان خواهد داد.

با وجود این که دولت‌ها می‌توانند علیه آن مقرراتی وضع کنند، هر صدمه‌ای که به بیت کوین وارد شود موقت خواهد بود. امروزه دیگر کسی جلودار آن نیست.

نتیجه‌گیری

امیدواریم تا از این مقاله چیزهایی آموخته باشید. این مقاله بسیاری از مفاهیم مهم در دنیای ارز رمزنگاری شده را پوشش داد. برای بسیاری که وارد این فضا می‌شوند، بیت کوین ممکن است قدیمی و تاریخ‌گذشته به نظر برسد. ممکن است که به راحتی جوانب مهمی که یک ارز دیجیتال را ارزشمند می‌کند فراموش کنند.

بیت کوین به عنوان واکنشی به رفتارهای ظالمانه و مخرب بانک‌های مرکزی طی آخرین بحران مالی به وجود آمد. بیت کوین فراتر از روشی برای جابجایی پول در دنیا یا برنامه‌ای برای «سریع پولدار شدن» است.

نظر شما در مورد آینده بیت کوین چیست؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.