آیا می‌توان توکن شبکه استلار را استخراج کرد؟

در این مطلب کوتاه، نحوه استخراج و به دست آوردن توکن شبکه استلار توضیح داده شده است.

0 930

شبکه‌ی استلار ارز مبتنی بر استخراج ندارد. در ابتدای تولد شبکه 100 میلیارد سکه‌ی Stellar (لومن) ساخته شد و تنها مکانیزم ساخت Stellar نیز تورم است. نرخ سالانه‌ی 1 درصد تولید استلار، برای تضمین رشد اقتصادی و جبران استلارهای از دست رفته وجود دارد. این ارز جدید به صورت هفتگی تولید شده و از طریق روش را‌ی‌گیری مستقیم توزیع می‌شوند.

استخراج در شبکه‌ی بیت‌کوین 1) ارز را به وجود می‌آورد، 2) ارز را توزیع می‌کند، 3) تراکنش‌ها در شبکه‌ی غیرمتمرکزِ توزیع‌شده را تایید می‌کند.

Stellar در ابتدای تولد با تولید سکه‌های استلار کار خود را شروع کرد. توزیع استلار توسط بنیاد توسعه استلار (Stellar development Foundation) که یک نهاد غیرانتفاعی است و از پروتکل حمایت می‌کند قانون‌گذاری می‌شود. 95 درصد همه‌ی Stellarهای موجود از طریق اهدا و بخشش به همه‌ی مردم جهان داده می‌شود. Stellar توافق غیرمتمرکز را هم توسط الگوریتم اجماع ریپل به دست می‌آورد. Stellar برنامه دارد تا در آینده الگوریتم اجماع جدیدی به نام پروتکل اجماع استلار (SCP) را اتخاذ کند. جزییات فنی SCP در کاغذ معرفی کسب و کار آن که توسط دیوید مازیِرِس (David Mazieres)، استاد دانشگاه استنفور نوشته شده است وجود دارد. می‌توانید با خرید از یک صرافی، معامله در درون شبکه استلار، دریافت از طریق رای‌گیری تورم و از طریق برنامه‌های اهدای بنیاد، Stellar دریافت کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.