آیا می‌توان توکن شبکه استلار را استخراج کرد؟

استلار در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک انشعاب از ریپل و با قصد تسهیل در انجام پرداخت‌ها آغاز به کار کرد. Stellar همچنین توانایی ایجاد توکن‌ها را فراهم می‌کند و ایجاد کردن یک توکن بر روی شبکه استلار مزایای متعددی دارد. اما آیا می‌توان توکن شبکه استلار را استخراج کرد؟

0 1,884

آیا می‌توان توکن شبکه استلار را استخراج کرد؟ پاسخ منفی است. در شبکه استلار نمی‌توان توکن ها را استخراج کرد. شبکه استلار مبتنی بر الگوریتم اجماع کار می‌کند. زمانی که شبکه استلار در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد، ۱۰۰ میلیارد سکه Stellar (لومن) نیز ساخته شد. به همین دلیل، برخلاف بیت کوین و برخی دیگر از آلتکوین ها، در شبکه ای که از پیش تعداد واحد مشخصی سکه تولید کرده، امکان استخراج رمز ارز آن وجود ندارد. ۹۵ درصد از ۱۰۰ میلیارد استلار تولید شده، در بین افراد مختلف و دارندگان بیت کوین توزیع شد، و ۵ درصد دیگر در شبکه باقی ماند. توزیع توکن یکی از روش های دریافت توکن جدید در این شبکه محسوب می‌شد.

آیا امروز هم می‌توان بدون استفاده از صرافی و دیگر پلتفرم ها استلار لومن بدست آورد؟ بله می‌توانید. در حال حاضر شبکه استلار مبتنی بر یک سیاست تورمی، هر ساله با نرخ ثابت یک درصد، لومن های جدید تولید و به شبکه اضافه می‌کند. پس از آنکه لومن های جدید تولید می‌شوند، طی یک پروسه رای گیری بین کسانی که رمز ارز این شبکه را ذخیره کرده اند، توزیع خواهند شد. برای دریافت لومن های جدید باید حداقل ۰.۰۵% از آرا را بدست بیاورید.

Stellar برنامه دارد تا در آینده الگوریتم اجماع جدیدی به نام پروتکل اجماع استلار (SCP) را اتخاذ کند. جزییات فنی SCP در کاغذ معرفی کسب و کار آن که توسط دیوید مازیِرِس (David Mazieres)، استاد دانشگاه استنفورد نوشته شده است وجود دارد. در نهایت شما می‌توانید با خرید از یک صرافی، معامله در درون شبکه استلار، دریافت از طریق رای‌گیری و از طریق برنامه‌های اهدایی، Stellar دریافت کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.