آیا مونرو به مسیر بیت کوین و اتریوم خواهد رفت؟

مونرو از ارز رمزهایی است که در سال ۲۰۱۷ عملکرد فوق‌‌العاده‌‌ای داشته و توانسته کاربران و سرمایه‌‌گذاران بسیاری را جذب کند. این ارز به کمک فناوری‌‌های نوین و متعددی که همواره ارائه می‌‌کند، توانسته تا سهم قابل توجهی از ارزش بازار را به خود اختصاص دهد. در این مطلب نقشه ‌‌راه monero و فناوری ‌‌های آینده مونرو را به شما معرفی خواهیم کرد.

0 111

ارز رمزنگاری ‌‌شده سریع و امن monero، از زمان انتشار اولیه خود در سال ۲۰۱۴ در حال هموارسازی مسیر خود بوده است. بروزرسانی‌‌ها و افزودن ویژگی‌‌های جدید همچنان به طور منظم در برنامه دوساله هارد فورک (hard fork) مونرو ادامه دارد و همچنین برخی از نیازهای طولانی جامعه مونرو در سال ۲۰۱۷ در حال انجام است.

اگرچه مونرو در سال ۲۰۱۷ خوب عمل کرده ‌‌است، اما نحوه عملکرد آن در سال ۲۰۱۸ هنوز کاملا مشخص نیست. اثبات ‌‌بولت، امضای‌‌ چندگانه، کیف پول سخت افزاری و شبکه چند لایه ناشناس غیر متمرکز همه در نقشه راه مونرو برای آینده هستند. monero اثبات می‌‌کند که بازاری برای ارزهای دیجیتال شخصی وجود دارد و سال ۲۰۱۸ می‌‌تواند نقطه آغاز این بازار باشد.

نقشه راه مونرو در سال ۲۰۱۸

تیم توسعه monero نقشه راه خشک و تغییر ناپذیری ندارد. درعوض، آنها بر تحقیق و توسعه اهداف مرتبط با موضوعات کلیدی متمرکز شده‌‌اند. تقریبا هر شش ماه شاخه سختی را برای مونرو معرفی می‌‌کنند، بنابراین جامعه monero می‌‌داند که چه زمانی قرار است در شبکه، بروز رسانی مهمی انجام شود.

اهداف این تیم عمدتا توسعه فناروی‌‌های معرفی‌‌شده در سال ۲۰۱۷ است. به طور خلاصه آن‌‌ها قصد دارند سه زمینه مرتبط با امنیت، عدم قابلیت ردیابی و تراکنش‌‌های سریع‌‌تر را بهبود ببخشند. این موارد قطعا موجب خشنودی کاربران از جمله سرمایه گذران خواهد شد.

در ادامه تغییرات جدیدی که در سال ۲۰۱۸ اعلام شده را معرفی خواهیم کرد.

Bulletproofs

مقیاس پذیری ارتباط زیادی با موفقیت یک ارز رمز دارد. هرچه افراد بیشتری از یک سکه استفاده کنند، تراکنش‌‌های بیشتری در شبکه به منظور تایید وجود خواهد داشت. تاخیر می‌‌تواند پرداخت‌‌ها را دچار مشکل کند و هزینه ارسال تراکنش‌‌ها را به‌‌شدت افزایش دهد.

monero در تلاش است تا با معرفی فناوریBulletproof ، مشکلات مربوط به مقیاس ‌‌پذیری را حل کند. این فناوری می‌‌تواند اثبات را کوتاه، بدون ‌‌واسطه و بدون‌‌ نیاز به دانش و تا ۸۰% حجم تراکنش‌‌ها را کم کند. این امر موجب تایید بلاک چین سریع‌‌تر، هزینه کمتر و پرداخت‌‌های سریع‌‌تر خواهد شد.

Kovri

Kovri یک شبکه چندلایه ناشناس غیر متمرکز تحت توسعه اعضای جامعه مونرو است. این فناوری مبتنی بر مشخصات I2P باز است و برای استفاده از monero که میزان قابل توجهی از حریم‌‌خصوصی در تراکنش‌‌ها را لازم دارد، ‌‌طراحی شده است.

امضای‌‌ چندگانه

مونرو در اتخاذ فناوری چندگانه نسبت به رقبا عقب مانده ‌‌است. علت این امر شاید در معماری غیر معمولی است که از کریپتونوت (CryptoNote) به ارث برده ‌‌است. تیم monero در پایان سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که این ویژگی در بروز رسانی هارد فورک کاملا بهبود خواهد یافت.

قابلیت چند امضایی به این معنی است که هر تراکنشی می‌‌بایست پیش از انتقال وجوه، توسط چندین کاربر تایید شود. می‌‌توان گفت چیزی مانند خدمات سپرده‌‌ گذاری و اشتراک تراکنش‌‌ها خواهد بود. این فناوری موجب می‌‌شود که مونرو به عنوان روش پرداخت در تبادلات مورد استفاده قرار بگیرد.

لاتیوم لونا (Lithium Luna)

هلیوم هدرا (Helium Hydra) نرم ‌‌افزار بزرگی بود که در سال ۲۰۱۷ از سوی تیم مونرو منتظر شد. اکنون قرار است که لاتیوم لونا در سال ۲۰۱۸ منتشر شود. نسخه ۰.۱۲.۰.۰ این فناوری که ویژگی سازگاری‌‌ ضروری با شاخه سخت بهاره monero به همراه خواهد داشت. اغلب این فناوری ‌‌ها برای کاربران غیر قابل مشاهده هستند.

کیف ‌‌پول سخت ‌‌افزاری

برای امن نگه ‌‌داشتن مقدار زیادی از ارز رمزها، معمولا به یک کیف پول سخت ‌‌افزاری نیاز داریم. ترزور (Trezor) و لجر (Ledger) از معروف‌‌ترین تولیدکنندگان کیف پول سخت افزاری هستند که هیچ‌‌کدام از آن‌‌ها امکان ذخیره‌‌سازی مونرو را ندارند. اما این موضوع احتمالا در سال ۲۰۱۸ تغییر خواهد کرد.

ارزش تبادل مونرو در سال ۲۰۱۸

دو رویداد مهم احتمالا در سال ۲۰۱۸ برای مونرو روی خواهد داد. نخست، صرافی ‌‌های جدید، مونرو را به تبادلات خود خواهند افزود. در اینصورت افراد با سهولت‌‌ بیشتری به monero دسترسی خواهند داشت و البته این امر موجب افزایش قیمت مونرو خواهد شد. دوم، تطبیق با دارک نت (darknet) است. جای تعجب ندارد که یک ارز به عنوان ابزاری برای حفاظت از حریم خصوصی مورد استفاده قرار بگیرد. این اتفاق بزودی درباره مونرو نیز روی می‌‌دهد.

monero در سال ۲۰۱۷ توانست به قیمت ۱۸۰ دلار برسد. در ژانویه ۲۰۱۸ به قیمت ۴۰۰ دلار رسید اما مانند سایر ارز رمزها پس از آن با افت محسوسی روبه‌‌رو شد و اکنون قیمت آن به ۱۳۱٫۰۹ دلار رسیده است. البته با کمک فناوری‌‌های جدید این ارز رمز امید دارد که تا پایان سال ۲۰۱۸ رکورد جدیدی از لحاظ قیمت به ثبت برساند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.