آیا فاست های اتریوم ارزش امتحان کردن دارند؟

دریافت اتر به خاطر مشاهده تبلیغات برای افراد بسیار وسوسه‌کننده می‌باشد. سایت هایی که به این صورت رمز ارزهای رایگان در اختیار کاربران سایت قرار می‌دهند فاست نامیده می‌شوند. اما با آزمایشی که انجام شده است، می‌توان دریافت در بهترین حالت با صرف زمانی ملال‌آور در حدود 4 ساعت و مشاهده تبلیغات، کل رمز ارزی که دریافت خواهید کرد کمتر از یک دلار خواهد بود.

0 132

آیا فاست های اتریوم قانونی هستند؟

اگر می‌خواهید صاحب اتریوم شوید اما پول کافی برای خرید آن یا خرید یک ریگ استخراج ندارید، ممکن است علاقه مند به استفاده از فاست اتریوم باشید. فاست ها به کاربران به خاطر مشاهده تبلیغات و تکمیل کپچاها (captchas) اتریوم رایگان جایزه می‌دهند. سپس سایت ها از درآمد تبلیغاتی که دریافت می کنند استفاده می کنند تا اتریوم بیشتری در فاست سرمایه‌گذاری کنند.

جستجو

اگر صادقانه بخواهیم بگوییم، این نوع از وب‌سایت‌ها ظن ” کلاهبرداری” را در ذهن متبادر می‌سازد، ما تصمیم گرفتیم یکی از انان را امتحان کنم. ما کار خود را با جستجوی یک فاست معتبر و شناخته شده به منظور امتحان نمودن آن شروع کردیم. پس از مطالعه چندین فروم مانند Reddit، Quora و Bitcointalk مشخص شد که این جستجو راه به جایی نمی‌برد.

چندین نفر گزارش دادند که وبسایتی وجود داشته که میزبان چندین فاست بوده است، این وبسایت چیزی جز epay.info نبود، اما با افشای کلاهبرداری‌های آن تعطیل شد. این اصلاً خوب نبود.

بدون یافتن حتی یک نظر مثبت در تایید فاست، ما تصمیم گرفتیم با ethereumfaucet.info شروع کنیم. این همه آن چیزهای را که بدنبال آن بودیم یکجا در نام خود داشت.

تجربه ما

ما به وبسایت رفتیم و بلافاصله پیامی دریافت کردیم که برنامه مسدود کننده تبلیغات مرورگر باید خاموش شود. با اینکه می‌دانستیم تبلیغات هسته مدل کسب و کار آنها را تشکیل می‌دهد اما با این وجود آن را خاموش کردیم.

مسدودکننده‌ تبلیغات مرورگر خود را خاموش کردیم، صفحه را مجدد بارگیری کردیم و بارانی از تبلیغات به صفحه ما روانه شد حتی بیشتر از آنچه در سایت‌های روسی از آن سراغ داریم. ما وسوسه نشدیم و پیشنهاد “دو برابر کردن بیت‌کوین‌ها در 24 ساعت” را رد کردیم، صفحه را پایین کشیدیم و بالاخره جایی را که باید آدرس کیف پول اتریوم خود را وارد می‌کردیم پیدا و بر روی آن کلیک کردیم.

یک پنجره بالا آمد. صفحه فاست واقعی در یک تب جدید باز شد در حالی که صفحه ای که ما در ابتدا در آن بودیم تبدیل به یک آگهی برای فاست بیت‌کوین شد. به گمان آنها اگر شما مایل به امتحان یکی از آنها هستید، باید تمایل کافی برای امتحان تمامی آنها را داشته باشید.

ما از آگهی خارج شدیم و به صفحه فاست جدید وارد شدیم. به کار خود ادامه دادیم.

صفحه را پایین کشیدیم و کلیک کردیم. دوباره یک پنجره دیگر باز شد.

دست کم آنها این احترام را برای کاربر قایل بودند که این بار آگهی را در یک پنجره جدید باز کنند. یک بار دیگر، آگهی را بستیم و تلاش کردیم تا وارد آدرس اتریوم خود در فاست شویم.

ما با موفقیت وارد آدرس کیف پول خود شدیم و بدون برخورد با هیچگونه تله‌های احمقانه تبلیغاتی کار خود را ادامه دادیم.

پاداش ما برای استفاده موفقیت‌آمیز از فاست چه بود؟ 0.000002 اتریوم. این پنج عدد صفر است و تقریبا برابر با 0.0007 دلار است. در هر صورتپول پول است. بیایید ان را نقد کنیم و از ان برای زندگی خود استفاده کنیم.

Ethereum Faucet Success Page

ابتدا گمان می‌کردیم که اتریوم به طور خودکار از فاست به کیف پول من منتقل خواهد شد. این کار چقدر می‌توانست ساده باشد.

اما اینطور نبود، شما باید به یک مقدار حداقلی دست پیدا می‌کردید تا این که اتریوم را دریافت کنید. برای این فاست، حداقل مبلغ مورد نیاز برای تبدیل نمودن به پول نقد 0.0025 اتریوم بود.

Ethereum Faucet Account Page

.

بیایید کمی عملیات ریاضی انجام دهیم:

کل پروسه حدود 10 ثانیه طول کشید تا تکمیل شود

ما برای زمانی که صرف کردیم حدود 0.000002 اتریوم دریافت کردیم. با فرض اینکه هر بار همین مقدار را دریافت کنیم، برای تکمیل این روند باید 0.0025 / 0.000002 = 1250 بار این مراحل را طی کنیم تا قادر به دریافت پول خود شویم. این کار به زمانی در حدود 1250 * 10 = 12500 ثانیه یا تقریبا 3 و نیم ساعت نیاز دارد.

تمام این کار مجموعا 0.83 دلار به طور خالص پول به ما خواهد داد. کمتر از یک دلار!

نظر ما

تا آنجا که می توانید از فاست های اتریوم دوری کنید. حتی نوشتن برنامه یک ربات برای انجام این فرآیند ارزش صرف زمانش را ندارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.