آیا سال 2019 سالی است که کریپتو سرانجام به سیستم مالی جهانی متصل می‌شود؟

با نگاهی به شرایط بلاکچین در سال 2018، باید از خود بپرسیم آیا کریپتو پول در بانک نگذاشته شده را ذخیره می‌کند یا پول موجود در بانک را از آن خارج می‌کند؟ پس از تغییرات اقتصادی باورنکردنی در سال 2017، که توجهات غیرمنتظره را به سمت بیت کوین و رمز ارزهای دیگر جلب کرد، سال 2018 هم با چنین تغییرات متعادل کننده‌ای رو به رو شد. با این حال، احتمالا در سال 2019 همه چیز تغییر کند. به نظر می‌رسد که بخش بانکی ناهماهنگ و سازمان‌های غیرمنسجمی که بر بازار کریپتو تسلط دارند، برای یک راه حل واضح، سازگار و مشتری پسند، که بتواند حفره‌های ایجاد شده توسط بستر مالی فعلی را پر کند، مشتاق هستند.

0 90

درحالی که بیت کوین در اغلب قلمروهای قضایی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی قانونی است، بازار کریپتو و مصرف کنندگان آن به طور فزاینده‌ای به دلیل استفاده از بهره‌های واحد دیجیتال شان، جریمه می‌شوند.

در برخی از کشورها، از جمله قطب‌های صنعت بلاکچین مانند ایالات متحده، بانک‌ها ممکن است دسترسی کاربران به حساب بانکی مجازشان را مسدود کنند، البته درصورتی که آن‌ها بهره‌های جاری معاملات رمز ارز و سودهای آن را برداشت کنند. این امر باعث شده خرده فروشانی که بیت کوین را می‌پذیرفتند، از قبول آن صرفنظر کنند تا از جریمه شدن جلوگیری نمایند.

البته اینگونه ارزیابی‌ها همیشه دولتی نیست، بلکه گاهی اوقات از سیاست‌های بانکی ناشی می‌شود تا طبق نیاز مشتری به او خدمات رسانی نکنند. سازمان های مالی معمولا برای توجیه این اقدام خود به دستورالعمل های ضدپول شویی اشاره می کنند. گرچه ردیابی بیت کوین و اغلب رمز ارزها از ردیابی پول نقد آسان‌تر است، بسیاری از بانک‌ها آن را غیرقابل پیگیری و “پول سیاه” می‌نامند و از نزدیک شدن به آن خودداری می‌کنند. مشخص نیست که این امر به دلیل عدم درک و ترس از رقابت است یا تنبلی سیستم های قدیمی.

با این حال، احتمالا در سال 2019 همه چیز تغییر کند. به نظر می‌رسد که بخش بانکی ناهماهنگ و سازمان‌های غیرمنسجمی که بر بازار کریپتو تسلط دارند، برای یک راه حل واضح، سازگار و مشتری پسند، که بتواند حفره‌های ایجاد شده توسط بستر مالی فعلی را پر کند، مشتاق هستند.

در حقیقت، اولین بانک پذیرنده رمز ارز به طور صریح معرفی شده و مجوز گرفته است. EQIBank در نظر دارد تا اولین حساب‌های خصوصی و مشترک را در دسامبر 2018 افتتاح کرده و به مشتری‌ها اجازه دهد تا رمز ارزها را در حساب های بیمه و در کنار واحدهای پولی مجاز نگه دارند. این بانک همچنین تبادلات رمز ارز و سیستم وام همتا به همتا را میسر خواهد کرد.

EQIBank به عنوان یک بانک فرعی، که براساس استانداردهای بین المللی پیش می رود، اولین قرارداد رسمی میان بازارهای کریپتو و سیستم مالی بین المللی محسوب می‌شود. با این حال، آخرین بانک نخواهد بود. در حال حاضر چندین بانک اروپایی کوچک تا حدی در کریپتو شرکت کرده و به دنبال این هستند تا حساب‌های بیت کوین را با حساب‌های خدماتی مشتریان ادغام کنند.

از آنجاییکه ممنوعیت‌های ارزی اعمال شده روی ارزهای رمزنگاری شده معمولا توسط بانک‌های مطرح اعمال می‌شوند نه سازمان های معمولی، این بازیکن های کوچک جدید می توانند سهم بزرگی از بازار را از آن خود کنند. در حال حاضر هزاران تجارت قانونی و افرادی که به دنبال خدمات بانکی باکیفیت هستند، وجود دارند. اگر بانک و سازمان های قدیمی نتوانند به نیاز آن ها پاسخ دهند، بانک های جدید خواهند توانست.

بانک های بزرگ از قافله عقب نمی‌مانند. بانک های مطرح زمان خود را به هدر نداده و برای دستیابی به سهم خود از بازار از دست داده مبارزه خواهند کرد. اگر سازمان های مالی ناگهان 180 درجه تغییر جهت داده و بلاکچین را به عنوان بهترین ابزار مالی ممکن (که هدف همین است) معرفی کنند، متعجب نخواهیم شد. مطمئنا این اتفاق یک شبه رخ نمی‌دهد، اما به زودی سال 2019 به عنوان سالی که رمز ارز به سیستم مالی جهانی متصل می‌شود، معرفی خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.