آیا بیت‌‌کوین‌‌ کش (BCH) واقعا آینده‌‌ای دارد؟

حالا که بیت‌‌کوین مشکلات خود را از طریق شبکه لایتنینگ (Lightning)و سایر تغییرات رفع می‌‌کند، سرنوشت بیت‌‌کوین‌‌کش چه می‌‌شود؟ بیت‌‌کوین کش هنوز در بین بسیاری از سرمایه‌‌گذاران به عنوان یک نسخه مقرون به صرفه‌‌تر از بیت‌‌کوین معروف است. بیت‌‌کوین‌‌ کش تا به اینجا خوب عمل کرده ‌‌است اما سوال این است که این موفقیت تا چه روزی ادامه خواهد داشت؟ این مقاله به بررسی این موضوع و آینده بیت‌کوین کش می‌پردازد.

0 626
bitcoin cahs future

بیت‌‌کوین‌‌ کش یکی از فورک‌‌های پرحاشیه بیت‌‌کوین با ارزش ۱۷.۲ میلیارد دلار است که مقام چهارمین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش می‌‌باشد. در زمان تشکیل آن برخی اعتقاد داشتند که این ارز نسخه بهینه‌‌ای از بیت‌‌کوین خواهد بود که بعدها بسیار سریع‌‌تر و ارزان‌‌تر از بیت‌‌کوین خواهد شد.

اما حالا که بیت‌‌کوین مشکلات خود را از طریق شبکه لایتنینگ (Lightning) و سایر ارتقاها رفع می‌‌کند، سرنوشت بیت‌‌کوین‌‌کش چه می‌‌شود؟ بیت‌‌کوین کش هنوز در بین بسیاری از سرمایه‌‌گذاران به عنوان یک نسخه مقرون به صرفه‌‌تر از بیت‌‌کوین معروف است. این بدان‌‌معناست که سفارش یک پیتزای ۵۰ دلاری با بیتکوین‌‌کش معقولانه است اما از طریق پرداخت با بیت‌‌کوین کارمزدهای زیادی روی آن اضافه خواهد شد و ارزشش را ندارد.

فعلا به خاطر مقدار کم تراکنش‌‌ها، کارمزدهای بیت‌‌کوین کم‌‌تر شده‌‌اند اما در زمان اوج ۲۰هزار دلاری شبکه، کارمزدها خیلی بیشتر بودند. این بدین دلیل است که استخراج‌‌کنندگان ترجیح می‌‌دهند ارزهای پرتراکنش‌‌تر را استخراج کنند و تقاضا برای سایر بلوک‌‌ها کاهش می‌‌یابد و کارمزدها بیشتر می‌‌شوند.

بیت‌‌کوین‌‌ کش تاکنون خوب عمل کرده ‌‌است اما سوال این است که این موفقیت تا چه روزی ادامه خواهد داشت؟

در چند ماه اخیر، موسس بیت‌‌کوین‌‌ کش، راجر ور (Roger Ver) بسیار تلاش کرده تا آن را همانند بیت‌‌کوین اصلی تبلیغ کند. راجر ور صاحب سایت bitcoin.com نیز می‌‌باشد که سابقه سردرگم کردن سرمایه‌‌گذاران و به اشتباه انداختن آن‌‌ها و معرفی بیت‌‌کوین ‌‌کش به عنوان بیت‌‌کوین اصلی را دارد.

 

bitcoin cahs future 1
bitcoin cahs future 1

در زمینه معاملات، بیت‌‌کوین‌‌ کش فعلا اوضاع خوبی نسبت به بیت‌‌کوین دارد و در یک کانال صعودی (bullish) معامله می‌شود. قیمت آن با فرمی مثلث-مانند در حال پیش‌‌روی است . اما این اوضاع در نمودار بیت‌‌کوین‌‌کش/دلار بسیار متفاوت است و مسیر نزولی دارد اما توسط یک پشتوانه قوی حمایت می‌شود. چند هفته آینده می‌‌تواند نقش مهمی در تعیین قیمت بیت‌‌کوین‌‌ کش در ادامه سال داشته باشد.

تا وقتی که بازار در حال رشد باشد، بیت‌‌کوین‌‌ کش نیز رشد خواهد کرد. این یک بازار تازه است و سرمایه‌‌گذاران به دنبال سرمایه‌‌گذاری در ۲۰ کوین برتر هستند که بیت‌‌کوین‌‌کش نیز جزو آن‌‌هاست.

ما شرایطی شبیه این را در زمان انقلاب دات کام تجربه کردیم. در سال‌‌های اولیه سرمایه‌‌گذاران بدون توجه به چشم‌انداز بلندمدت، در هر شرکتی در بازار که می‌‌توانستند سرمایه‌‌گذاری می‌‌کردند. اما وقتی بازار آن بالغ شد، این مسائل پررنگ‌‌تر شدند و سرمایه‌‌گذاران دقت خود را بیشتر کردند. بیت‌‌کوین‌‌ کش نیز احتمالا به همین عاقبت دچار خواهد شد و با وجود اینکه برای توجیه رتبه چهارم خود برتری خاصی نسبت به بیت‌‌کوین ندارد، به رشد خود ادامه خواهد داد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.